TD BLYKSTĖ: Žymios moterys feministės


    Feminizmas – pastaruoju metu vienas dažniausiai diskutuojamų dalykų. Dauguma žvaigždžių pasisako už moterų ir vyrų lygybę bei seksizmo sustabdymu. Tai galime matyti neseniai įvykusių renginių akcijose, tokiose kaip juodų drabužių ar baltos rožės. Šiuose renginiuose pamatėme, jog feminisčių labai daug, tačiau kurios žymios moterys už šį judėjimą pasisako dažniausiai?

Emma Watson
    Mano nuomone, tai - pati ryškiausia šių laikų feministė šou pasaulyje. Mergina ne kartą tikino, jog moterys yra tokios pat kaip vyrai, galinčios viską, ko tik jos nori. Ji tikina, jog gyvenime svarbiausia lygybė ir teisingumas. Beje, ši mergina 2014 metais buvo išrinkta „UV woman goodwill“ ambasadore už tai, jog taip aktyviai skatina visų lyčių atstovus pasisakyti už lygybę.

Beyonce
   Dainininkė savo feministines idėjas skleidžia ne kalbomis kaip dauguma moterų, o darydama tai, ką geriausiai moka – dainuodama. Moteris savo repertuare turi keletą dainų, kurios skatina susimąstyti apie tai, kaip yra vertinamos moterys. Ji tai atskleidžia dainose: „Flawless“ ir „If I were a boy“. Taip pat moteris sako, jog feministais gali būti visi vyrai ir moterys: „Jeigu tu esi vyras, tikintis, jog tavo dukra turi tokias pat galimybes ir teises, kaip ir tavo sūnus, tu esi feministas.“

Ariana Grande
   Ši pop muzikos dievaitė taip pat neatsilieka nuo feminizmo skleidimo idėjos. Tiesa mergina pasisako prieš moters niekinimą, kai ji apsinuogina. Viename interviu ji sako: „Jei ketinate diskutuoti, kaip gražiai vyrai atlikėjai atrodo be marškinėlių ir kai moteris nusprendžia pasirodyti apsivilkusi tik kelnaites ar parodyti savo krūtinę per fotosesiją, ji turi būti vertinama taip pat, kaip vyrai.


Jennifer Lawrence
   Prieš kelerius metus hakeriai „nulaužė“ „Sony“ kompanijos kompiuterių sistemą ir paviešino visus atlyginimus, kuriuos gauna kompanijai dirbančios žvaigždės. Būtent tada mergina ir pasisakė už moterų teises, mat po šių duomenų paviešinimo dauguma pastebėjo, jog visos moterys gauna mažesnį atlyginimą nei vyrai, nepaisant, kokio svarbos vaidmenį jos atlieka. Mergina sakė, jog negali pakęsti tokios neteisybės ir pyksta ne ant kompanijos, o ant savęs, nes leido su ja taip pasielgti, mat ji seniai nujautė, jog ten vyrauja seksizmas.

Kristen Stewart
   Ši aktorė geriausiai žinoma iš visų „Saulėlydžio“ sagos filmų, kuriuose ji vaidino pagrindinį vaidmenį. Tuo metu atrodžiusi paprasta kaip dauguma merginų, staiga ji pradėjo keisti savo išvaizdą. Tokius pokyčius ji paaiškina kaip kovą su „tobulos moters“ standartais. Kristen net viename interviu visą šou pasaulio industrija išvadino „apgailėtinas seksistais“. Ir ne kartą skatino visas savo amžiaus merginas pasisakyti už lygias teises ir nusileisti žeminamos vien dėl to, jog yra moterys.


    Na, tai tik maža dalis feminisčių, nes išvardinti visų būtų tikriausiai neįmanoma. Mano nuomone labai džiugu, jog tiek daug žmonių pasisako už lyčių lygybę ir, jog tie žmonės nėra tik moterys, bet ir vyrai!
   O ką jūs manote apie tokius žymių žmonių feministiniu judėjimus? Išsakykite savo nuomonę komentaruose!


1 Komentarai

  1. Ir ne kartą skatino visas savo amžiaus merginas pasisakyti už lygias teises ir NUSILEISTI ŽEMINAMOS vien dėl to, jog yra moterys. Nesupratau ką tuo norėjai padakyti. Aš manau feminizmas yra gerai, bet kai tai peržiangia visas loginio mąstymo ribas ir žiauru. Tai pat aš manau, kad yra dalykų, kuriems labiau skirti ir įprasti matyti vyrai. Pvz. futbolas, krepšinis, boksas, karininkai. O šiaip labai įdomus straipsnis.

    AtsakytiPanaikinti