TD SKAITO: David Michie "Dalailamos katė"

Dabar sukluskite tie, kurie mėgstate kates, tie, kurie pastaruoju metu išgyvenate nuotaikos svyravimus, kuriems daro įtaką daugelis faktorių, tie, kuriuos domina budizmas, ir tie, kurie nori geros, įkvepiančios istorijos. Būtent tokį kasnelį ištikimiems mano knygų apžvalgų skaitytojams aš ir turiu. Skubu juo dalintis su jumis!

David Michie
Sakoma, kad negalima knygos vertinti nesusipažinus su jos autoriumi, tad pirma pakalbėkime, kas per vyras yra David Michie, gerai? Pasirodo, rašytojas yra populiarus visame pasaulyje, ir, kaip galima atspėti, labiausiai prie to prisidėjo jo knyga "Dalailamos katė", kuri tapo bestseleriu. Laisvu laiku jis ne tik rašo, bet ir skaito prezentacijas žmonėms apie meditaciją, susitelkimą, savęs tobulinimą. O 2015-aisiais jis įkūrė organizaciją, kuri ruošia keliones į Afriką - organizacijos tikslas yra skatinti žmones keliauti po dar neištirtas, naujas vietas, kuriose nėra buvę. Nors pačiam vyrui naujoves ir nauji iššūkiai yra labai svarbu, dar svarbesnis dalykas jam yra atsisukimas į senas, tvirtas tradicijas ir žmogiškas vertybes. Apie tai jis kalba savo bestseleryje "Dalailamos katė". Atsižvelgdamas į dabartinę situaciją, kuomet žmonės dažnai vaikšto pikti, paniurę, nemato gerų dalykų aplink save, David Michie nusprendė parašytą šį tą labai gražaus ir motyvuojančio bei priminti žmonėms, kas jiems iš tikrųjų turėtų rūpėti.

"DALAILAMOS KATĖ"
instagram - @ka_skaityti

Tai, ką dabar pasakysiu, gali tave šiek tiek nustebinti. Šią knygą parašė katė. Ar jau pradėjai juoktis? Suprantu, tai gali atrodyti juokingai - kaip aš galiu rekomenduoti tokią knygą? Bet neleiskite kritiškam požiūriui padaryti neigiamo pirmojo įspūdžio - šią knygą parašė ne bet kokia katė, o net pačio įžymiojo Dalailamos katė! O viskas prasidėjo taip - mažoji katytė pirmosiomis savo gyvenimo dienomis niekingų berniūkščių buvo atimta iš savo mamos, o galiausiai beveik nužudyta. Visa laimė, jog kaip tik tuo metu pro šalį važiavo Dalailama su savo padėjėjais - pastarieji pamatė vargšę katytę ir pagalvojo, jog mažų mažiausia, ką gali padaryti, tai išgelbėti jos gyvybę. Taip šis mažas, mielas padaras atsidūrė Dalailamos namuose, kuriuose kiekvieną dieną apsilanko ypatingi žmonės, sklando ypatingos kalbos, vyksta įdomūs dalykai. Tokie įdomūs, jog Himalajų katė apie tai nusprendžia parašyti knygą ir viską papasakoti mums, skaitytojams!

Supratai teisingai - Dalailamos katė, kuri turi nesuskaičiuojamai daug vardų, pasakoja apie tai, kas vyksta Dalailamos namuose ir aplink juos. Tos istorijos yra tokios paprastos, tokios gyvenimiškos, kad kiekvienoje gali rasti kažką artimo sau. Žinai, man tas ir labiausiai patiko - rodos, tu skaitai siužetinę liniją, bet tuo pačiu ir išmoksti kažką naujo. Dalailamos katė tau papasakos arba primins daug svarbių dalykų - kaip valdyti pyktį, kaip tapti geresniu žmogumi, kodėl reikia mylėti visas pasaulio būtybes, kaip išmokti pasikeisti, kaip rasti drąsos išlipti iš komforto zonos ir taip toliau! Patikėk, tų trumpų pamokančių istorijų yra tiek daug, jog vos spėsi persirašinėti gražias, motyvuojančias citatas!

Manau, kad ši knyga gali sulaukti dvipusio vertinimo - tiems, kurie nuo pat pirmo puslapio galvos, kad "kokia nesąmonė, kad šią knygą parašė katė, kas čia per velnias...", ši knyga bus kančia. Tikrai. Tačiau tiems, kurie į šį autoriaus David Michie pasirinktą gyvūną pažvelgs kaip į įdomią metaforą, kuri tik suteikia kūriniui linksmumo, džiaugsis tikrai puikiu ir įkvepiančiu pasakojimu! Tad kokį kūrinį turėsite, priklauso ir nuo jūsų pačių. Man ši knyga buvo tikras šviesos šaltinis po įtemptų dienų - žinau, kad kai vėl pritrūksiu stiprybės ar gerų minčių, kibsiu į šią knygą ir bent jau tokiu būdu susitiksiu su išmintinguoju Dalailama. Iš tiesų, ačiū autoriui, kuris įpūtė tiek gėrio - linkiu, kad visiems, kurie nuspręs perskaityti šią knygą, atsitiktų taip pat! O perskaityti ją tikrai verta.


2 Komentarai

  1. Nuostabus ir įdomus straipsnis!Apie šią knygą nebuvau girdėjusi taigi labai džiaugiuosi, kad apie ją sužinojau. Tai, kad knygą rašo katė tikrai įdomus ir originalus autoriaus pasirinkimas.

    AtsakytiPanaikinti
  2. Norėjau paklausti o kada vyks kitą rašytojų atranka atleisk, kad rašau po tavo straipsniu.

    AtsakytiPanaikinti