Toksiški žmonės

Esu tikra, kad bent kartą gyvenime girdėjai terminą "toksiški žmonės". Kas jie tokie? Na, trumpai tariant, tai žmonės, vienaip ar kitaip gadinantys tavo gyvenimą. Visi nors kartą su jais susidūrėme. Žinoma, nė vienas iš mūsų nėra tobulas, tad visi turime daugiau ar mažiau "toksiškų" savybių, tačiau kai kurie žmonės nuolat demonstruoja elgesį, kuris aplinkinius veikia destruktyviai. Šiandien norėsiu plačiau papasakoti apie tai, kaip atpažinti toksišką elgesį ir ką su tuo daryti. Turbūt sutiksi, jei pasakysiu, kad nepaprastai daug kas priklauso nuo mūsų aplinkos. Kartais ji mums daro kur kas didesnę įtaką, nei galime įsivaizduoti. Deja, ne visi mūsų pažįstami, draugai ir net giminaičiai yra tie žmonės, kurie sugeba motyvuoti, palaikyti ir skatina siekti daugiau. Deja, kartais pakliūname į draugiją tų žmonių, kurie mums nieko gero duoti negali (kalbu ne apie materialius dalykus). Visų blogiausia, kad tokie žmonės savo elgesį dažniausiai slepia po įsivaizduojamo draugiškumo ir rūpestingumo kauke. 

/ A R Y A / pinterest: @riddhisinghal6

Žinoma, geriausias būdas yra nutraukti bet kokį bendravimą su tokiais žmonėmis, tačiau tai ne visada įmanoma (pvz. tai tavo giminaitis arba mokytojas, su kuriuo bent kažkokį kontaktą turi palaikyti). Tokiu atveju bendravimą reikia kiek įmanoma sumažinti. 
Taigi, pagaliau perėjome prie toksiškų žmonių tipų. Beje, pasitikrink, ar pati nepriklausai jiems ir ar taip nesielgi, nes, kaip žinoma, visuomet reikia pradėti nuo savęs.

1. Auka. Tai žmogus, kuriam pastoviai kažkas negerai ir jis tiesiog negali atsikratyti aukos vaidmens. Tokie žmonės nuolat kuo nors skundžiasi ir net tose situacijose, kai jų adresu akivaizdžiai nėra nukreipta jokios agresijos, jie gali reaguoti neadekvačiai: be priežasties užsipulti kitą žmogų arba imti demonstruoti emocijas, kad jų gailėtųsi. Toks žmogus gali valandų valandas pasakoti apie savo problemas ir geriausias būdas nutraukti šią nesibaigiančią skundų tiradą yra tiesiog paklausti, ką jis ar ji konkrečiai daro, kad išspręstų savo problemą, ir ko  konkrečiai nori iš tavęs. Tokiose situacijose "auka" pasimeta, nes akivaizdžiai nesitikėjo tokio klausimo. Galiausiai visuomet gali pasakyti: "nepyk, tačiau aš nebenoriu klausyti tavo skundų. Gal pakalbėkime apie ką nors kita"?

2. Antras tipas - tai žmogus, kuris pastoviai, visose gyvenimo situacijose ieško naudos iš kitų žmonių. Šis žmogus nuolat prašys jam padėti, padaryti paslaugą (nebūtinai tai bus kažkas labai svarbaus), duoti nusirašyti, paskolinti pinigų... Grupiniuose projektuose toks žmogus labai subtiliai tau paaiškins, kad niekaip negali rasti laiko, tad visą darbą teks padaryti tau. Esmė ta, kad tokie žmonės dažnai atrodo labai draugiški ir nuoširdūs, tad, žinoma, tu jiems padedi. Bet yra viena problema. Tu niekada nesulauksi jokios pagalbos iš jų. Pamiršk. Net jei tau reikės mažytės paslaugos. Šios puikios asmenybės sugalvos tūkstantį ir vieną priežastį, kodėl gi jie niekaip negali tau dabar padėti. Geriausias būdas kovoti su tokiais žmonėmis yra tiesiog atvirai viską išsakyti. Pati visai neseniai turėjau šiokių tokių nepatogumų dėl tokio žmogaus, todėl tiesiog parašiau jam viską, ką maniau apie situaciją ir pasakiau, kad bendrauti nenoriu. Kaip ir reikėjo tikėtis, žmogus viską neigė, juk aš tik išsigalvojau. Na, tarkime, tačiau man (ir tau) nereikia kažkam kažko įrodyti. Reikia viso labo atsikratyti šito bendravimo, ką aš ir padariau. 

Dreaming away with @fpnewyorkcity

3.  Patarėjas. Jei matei filmą "Nuotakų karai" ("Bride wars"), turėtum atsiminti Emos bendradarbę mokykloje, kuri nuolat dalindavo savo nereikalingus patarimus ir stačiokiškai brukdavo nuomonę. Patarimai nėra visuomet blogai, tačiau kai kurie žmonės visiškai nejaučia ribų. Tokiu atveju tiesiog nutrauk žmogų pačioje pokalbio pradžioje ir pasakyk: ačiū, aš išsiaiškinsiu pati. Rimtai, tau jau ne 5 metukai, turi savo galvą. O jei ir reikės patarimo iš šalies, visuomet gali pati jo paprašyti. 

4. Kritikas. Tai žmogus, kuris nuolat kabinėjasi prie to, ką tu pasakei, ką padarei, kaip atrodei... Žinoma, gali nekreipti dėmesio, bet geriausia visgi yra visiškai nutraukti bet kokį bendravimą. Jei to padaryti negali, teks pasikalbėti su tuo žmogumi. Pasakyk, kad nuolat reikšti savo nuomonę apie tave yra netaktiška ir tau nemalonu tai girdėti. Paklausk, ar žmogus neturi pakankamai savų rūpesčių, ar jam šiaip labai įdomi tavo asmenybė ir gyvenimas.  

5. Visuomet atkreipk dėmesį į tai, kaip dažnai žmogus apkalba kitus ir kokiame kontekste tai daro. Ok, mes visi žinome, kad dauguma merginų (aš taip pat) mėgsta kartais paliežuvauti ir ką nors apkalbėti. Tačiau jei žmogus tai daro pastoviai arba apkalbinėja savo draugus... Na, manau, aišku, kad su tokiu žmogumi bendrauti neverta, nes jis lygiai taip pat kalbės apie tave. Be to, nežinau, kam gali patikti nuolat klausytis apkalbų apie ką nors. Nebandyk tokio žmogaus "sugėdinti" ar pažadinti sąžinės balsą, greičiausiai nepavyks. Tiesiog venk bendravimo, o jei visgi susitikote ir matai,kad netrukus tavęs laukia naujos sensacingos istorijos apie kitus žmones, tiesiog pasakyk, jog neturi noro viso šito klausytis ir tau neįdomu. Visų svarbiausia yra tai, kaip tu jautiesi. Taip, šioje vietoje gali sau leisti pabūti egoiste. Jei nesijauti su tuo žmogumi laiminga, jei jauti, kad jis suteikia tau daug neigiamų emocijų ir tempia žemyn, klausimas: kokia prasmė iš tokio bendravimo? Kodėl tai darai? Prisimink, kad kitų žmonių elgesys ir požiūris yra jų problema, ne tavo. Visada gali rinktis, su kuo bendrauti, o su kuo ne. Tu jau nesi maža mergaitė, kuri galėjo rinktis drauges tik iš mergaičių, lankančių tą patį darželį. Ačiū dievui, vienas iš tavo dabartinio gyvenimo pliusų yra tas, kad turi laisvę pati kurti savo aplinką. Kaip jau sakiau, kartais toksiški žmonės yra mūsų giminaičiai ar šeimos nariai. Tokiu atveju tiesiog venk artimo bendravimo ar padaryk jį kuo formalesniu. Svarbiausia, kad jaustumeisi laiminga. Žmonės, esantys šalia tavęs, turi motyvuoti ir suteikti teigiamų emocijų, o ne galvos skausmą, susierzinimą ar ašaras. 

      J O Y & L A U G H T E R can make any day BRIGHTER   Teen Girl Room Decor, Audrey Hepburn Quote, Nursery Wall Art, Girls Room Print, Inspirational Art, Girl Gift, Minimalist Girls Decor, Happy Girls

Ką manai apie "toksiškus žmones"? Papasakok apie savo patirtį, ar teko su jais susidurti ir ką darei. Kad ir kai ten buvo, palinkėsiu nugyventi gyvenimą be jų. 


4 Komentarai

 1. Autorius pašalino šį komentarą.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Labai patiko šis įrašas. Taip artima, dievaži. Toksiški žmonės aplink mus visus, greičiausiai. Ir be jų gyvenimo nugyvent, spėju, neįmanoma. Kartais tikrai pagalvoju, kodėl gi aš turiu nuo jų kentėti, juk tai mano gyvenimas. Juk aš renkuosi savo aplinkos žmones. Tačiau skysta aš, man ne taip paprasta juos atstumti. Dažniausiai nemezgu su tokiais žmonėmis draugysčių, tačiau jie vis tiek aplink mane, aš jų išvengti negaliu, nes dar gyvenimas manęs nuo jų neatsijojo nei trupučio. Įmesta į tą visumą, mokyklą, negaliu pasirinkti specifinės aplinkos. Ir, apart grubaus elegesio, būdų atsikratyti tokiomis personomis nėra. Jie tarsi pasiglemžia tave: nori ar nenori pradeda su tavimi kalbėtis, skųstis, apkalbėti. Ir sėdi, klausai - nėra ką atsakyti. Pastato į šlykščią situaciją ir tiek. Ugh. Žodžiu, tikiuos gyvenimas mane tiek užknis, kad užsiauginsiu storą odą, galėsiu tokius žmones tvirtai atstumti bei nesirūpinti jų nepasitenkinimu tokiose situacijose.

   Ir iš tikrųjų. Mes valome kambarius, tobuliname save, filtruojame savo mintis, karts nuo karto vis kažkaip gaivinam ir valom savo sielas (visi savais būdais). Tad reikia nepamiršti apvalyti ir savo aplinkos nuo dusinančių žmonių, kurie ir teršia mūsų mintis ir sielas.
   Svarbiausia ne žmonių kiekybė gyvenime, o žmonių kokybė.

   Panaikinti
  2. Ačiū labai 💓. Deja, tai tiesa - tokių žmonių visiškai išvengti neįmanoma. Ir dažnai vienintelis būdas yra, kaip ir sakei, tiesiog atvirai jiems išsakyti savo nuomonę, kitaip nebus. Galbūt mes dažnai bijome kitų žmonių reakcijos, bijome neįtikti ar būti atstumtos, tačiau jau geriau yra būti vienai, nei gadinti sau gyvenimą tokiais žmonėmis. Be to, esu įsitikinusi, jei būsi savimi, anksčiau ar vėliau tavo gyvenime atsiras tau tinkamų žmonių ratas.

   Panaikinti
 2. Tikra tiesa. Aišku kiekviena radome bent vieną punktely apie save ar bent jau pamatėme neigemumo ir savije. Bet visa tai ką išvardyjei puikiai apibūdina toksiškus žmones mūsų aplinkoje. Ačiū tau, Paskatinai ne sigailėti išsakius savo nuomone apie vieną asmenį jam į akis, bet kaip visuomet tesulaukiau aukos vaidmens iš jo pusės ir visos kaltės suvertimo man. Kaip visad. Gal ir gaila tiek metų puoselėtos draugystės, betvpabodo jaustis menkesniai kai tas žmogus akivaizdžiai išnaudoja netik tave bet ir aplinkinius.Turbūt šioje draugystėje aš buvau vienintelė, kuri ją brangino ir visas paspėstas kiaulistes nurašidavau sunkiam amžiui ar laikotarpiui. Deja neverta, tokie žmonės lyg dėlės, siurbia tavo kraują ir daro viską, kad pažemintų tave tik tam, kad patys pasijustų geresni kitų akyse. Velniop tokius savymilas egoistus!

  AtsakytiPanaikinti