Valentino diena: istorija, įdomybės ir dovanų idėjos


Širdelės formos lipdukai ir šokoladiniai sausainiai, skambanti romantiška muzika ir rodomi filmai, puokštės raudonų didžiažiedžių rožių ir pasimatymai su mylimais žmonėmis neabejotinai asocijuojasi su viena švente - Valentino diena, kuri minima vasario 14-ają. Tad pats metas susipažinti su ja iš arčiau.

balloons, day, and february imageISTORIJA. Šios šventės tikroji kilmė nėra tiksliai žinoma, tad yra keliamos dvi versijos. Viena iš jų sako, kad ši diena gavo tokį pavadinimą vyskupo Valentino garbei. III amžiuje, Romoje gyvenęs šis žmogus, nepaisydamas tuometinio imperatoriaus Klaudijaus įsakymo laikinai draudžiančio tuoktis, slapčia sujungdavo meilės saitais poras ir, deja, už tokį kilnų ir gražų poelgį buvo nubaustas mirties bausme būtent vasario 14-ąją dieną. Antroji versija taip pat susijusi su Roma ir senąją jų švente - Luperkalijomis. Šios šventės metu jauni vaikinai ir merginos galėdavo susitikti ir susipažinti, nes kitomis dienomis tai buvo draudžiama. Gyvenant XXI amžiuje sunku suvokti, kad kažkada moterys ir vyrai gyvendavo atskirai ir pabendrauti galėdavo vos vieną dieną. Iš to ir kilo dabar švenčiama meilės diena. 

KAIP BUVO ŠVENČIAMA ANKSČIAU ? Kaip jau minėjau, vasario 14-oji buvo vienintelė diena vyrams ir moterims Romoje susitikti, tad tokia diena neapsiėjo ir be žaidimų. Vienas tokių - Meilės loterija. Žaidimo taisyklės labai paprastos: į vieną krepšį sudedamos merginų, esančių tą vakarą, vardų kortelės, o į kitą - vaikinų. Tuomet kortelės sumaišomos ir traukiamos po vieną iš kiekvieno indo. Būtent tie asmenys ir tampa poromis tą vakarą, o kartais net kelias ar visą gyvenimą. Argi ne romantiška?

O KAIP TAI VYKSTA DABAR? Deja, dabar nereta pora šią šventę paverčia komercine ir apsiriboja gėlėmis, saldainiais ir įvairiomis smulkmenomis iš parduotuvės. Džiugu, kad yra žmonių, kurie vis dar sugalvoja įdomios veiklos ir stebina mylimuosius įvairiomis širdžiai mielomis dovanėlėmis. 

cat, animal, and kitten imageĮDOMYBĖS: 
 • 3% žmonių, turinčių gyvūnus, būtent jiems įteikia dovanas Valentino dienos proga.
 • Meilės dienos proga išsiunčiamas net 1 milijardas šventinių atviručių.
 • Šią dieną yra nuperkami 35 milijonai širdelės formos saldainių.
 • Nors yra manoma, kad gėles dovanoja vyrai, 27% parduodamų gėlių nuperka moterys. Yra ir tokių moterų, kurios nusiperka jas sau. 
 • Valentino dieną vidutiniškai pasiperša 22 tūkstančiai vyrų. 
 • Meilės dieną Veronos mieste randama 1000 laiškų, adresuotų Džiuljetai. 
DOVANŲ IDĖJOS:
  Coffee Mugs Set for Valentines Day Gift Anniversary Gifts Couple Mugs Valentines #Unbranded
 • Puodeliai jam ir jai. Tai turbūt vienas paprasčiausių būdų pradžiuginti mylimą žmogų. Tau prireiks paprasto balto puodelio, juodo ar kitos spalvos markerio ir ... trupučio meilės bei fantazijos. Papuošk puodelį taip, kaip tau patinka: galbūt kokiu nors reikšmingu paveikslėliu, fraze ar tik vienu žodžiu. 
 •  Dėžutė saldžios laimės ir meilės. Tai irgi gana paprasta dovana, bet tikrai nudžiugins smaližių. Išrink mylimiausius savo valentino saldainius, pagamink gražią dėžutę, kurią gali puošti bendromis nuotraukomis ar palinkėjimais ir įteik. Neabejoju, kad patiks. 
 • Meilės laiškeliai. Tai labai romantiška ir jautri dovana, kuri privalo pradžiuginti. Parašyk keletą (o gal ir daug) laiškelių, kuriuos mylimasis turėtų perskaityti per tam tikrą laiko tarpą. Laiškeliai nebūtinai turi būti ilgi, galbūt net užteks ir kelių sakinių, tik nepamiršk įdėti visą savo širdį. 
 • Gardi vakarienė su filmu. Jeigu nėra galimybės dažnai būti drauge, pasinaudok šia proga ir nustebink mylimą žmogų vakariene ir buvimu kartu. Neabejoju, kad tai bus pati geriausia dovana!
Čia tik keletas idėjų, kuriomis gali pasinaudoti. Net neabejoju, kad ir tu sugalvosi ką nors panašaus, o gal - atvirkščiai.

Pasidalink savo idėjomis komentaruose ir nepamiršk smagiai atšvęsti Valentino dienos. Na, o jeigu neturi širdies draugo, nenusimink. Prisimink, kad gali šią dieną paminėti su geriausiais draugais ar šeima, juk ne veltui tai Meilės diena.
Gražios tau Valentino dienos!


0 Komentarai