,,Eurovizija" - vienas populiariausių ne sporto renginių

 Tikrai esi nors kiek girdėjusi apie ,,Euroviziją". Tai dainų konkursas, kuriame visa Europa, o dabar ir Australija, kovoja dėl pergalės. Tai tarsi muzikinis čempionatas. O kaip ir kodėl jis atsirado, kaip čia atklydo Australija ir kokios šalys yra šio dainų konkurso lyderės sužinosi čia!

Istorija

 Pirmoji ,,Eurovizija" surengta 1956 m. gegužės 24 dieną Lugane, Šveicarijoje. Konkurso priežastis buvo visai ne muzikinė. Tai buvo technologinis eksperimentas, kadangi tais laikais keliose šalyse vienu metu rodyti tą patį renginį buvo labai ambicingas sumanymas. Į jį įsijungė ir konkurse kovėsi septynios šalys - Belgija, Italija, Liuksemburgas, Nyderlandai, Prancūzija, Šveicarija ir Vokietija. Techninis eksperimentas pavyko, konkursas buvo transliuojamas net keliose šalyse. Tačiau muzikine prasme konkursas nebuvo toks įdomus kaip dabar.
 Vėliau į ,,Eurovizijos" šeimą jungėsi vis daugiau valstybių, o 1994 m. Dubline su kitais atstovais susirungė ir lietuvis Ovidijus Vyšniauskas. Tada Lietuva užėmė paskutinę vietą.

Taisyklės

 Šių laikų ,,Eurovizijoje" ypatingų taisyklių kaip ir nėra. Yra du pusfinaliai, o į finalą patenka apie 10 šalių iš kiekvieno pusfinalio, šalis šeimininkė ir ,,didysis ketvertas" - Jungtinė Karalystė, Ispanija, Italija ir Prancūzija. Finale kiekviena šalis turi išdalinti savo balsus. Susumavus juos ir žiūrovų balsus išrenkamas nugalėtojas. Kitais metais dainų konkursas vyksta nugalėjusioje šalyje.

Reikalai su Australija

 Taigi, kaip Europos dainų konkurse atsirado valstybė, nuo senojo žemyno nutolusi apie 14 tūkstančių kilometrų? O gi labai paprastai! 2016 metais vykusioje ,,Eurovizijoje" Australija dalyvavo svečio teisėmis, norint paminėti 60-ąjį šio konkurso jubiliejų. Tai suprantama. Tačiau 2017 m. ji dalyvavo jau kaip pilnateisis dalyvis! Tai iš tiesų keista, tiesa?

Įdomūs faktai

• ,,Eurovizijos" dainų konkurso lyderė yra Airija. Ši šalis konkursą laimėjo net 7 kartus.

• Rekordinis dalyvių skaičius pasiektas 2008 metais Serbijoje ir dar kartą užfiksuotas 2011 metais Vokietijoje. Tada ,,Eurovizijoje" dalyvavo 43 atlikėjai.

• Prasčiausiai sekasi Norvegijai, kuri paskutinėje vietoje yra atsidūrusi 11 kartų. Bet vis dėl to 3 kartus Norvegija nugalėjo.

• Abu kartus, kai konkursas vyko Švedijoje, jį laimėjo Danija.

• Balta spalva sėkmingiausia ,,Eurovizijoje". Vilkėdami baltais rūbais ją laimėjo 7 atlikėjai.

• Dar nė karto šalis, finale pasirodžiusi antru numeriu, nėra laimėjusi šio konkurso.

Aš pati esu didelė šio konkurso fanė. Kiek prisimenu, nesu praleidusi nė vienos laidos, o 2013 metais šį konkursą stebėjau gyvai. Na, o kaip tu? Taip pat akylai stebi visas laidas, o gal apie šį konkursą sužinojai visai neseniai? Ar tavo favoritai praėjo į atrankos finalą? 3 Komentarai

 1. Visų pirma, Australija eurovizijoje dalyvauja nuo 2015m. tada nebeaišku, kaip ten su tuo 60 - uoju jubiliejumi?
  Apie euroviziją galima laaaaaabai ilgą straipsnį parašyti, pritrūko man šito, kažkaip trumpai.... be to aš nieko naujo nesužinojau.
  Taisyklėse galėjai paminėti, kad schenoje gali būti tik 6 žmonės, su šokėjais ir back vokalistais.
  Taip pat norėjosi, kad daugiau apie Lietuvos (ne)sėkmes papasakotum.
  Iš šios temos galėjai išspausti tikrai daug, gaila, kad to nepadarei. Sėkmės kituose darbuose. :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Išties, apie tokį dalyką galima parašyti nerealų straipsnį... Bet, deja, tu šito nesugebėjai padaryti. Visų pirma, gal galima buvau plačiau pasidomėti ir papasakoti, kaip iš tiesų viskas vyksta pvz. skaičiuojant balsus? Tas "taisyklių kaip ir nėra" išvis nužudė. Kaip gali "kaip ir nebūti taisyklių"? Net skamba juokingai. Galėjai parinkti daugiau info ir šiaip labiau pristatyti patį konkursą, tikrai labai daug nerealių dalykų (ir ne visiems girdėtų) galima pasakyti. Na ir žinoma, nemanai, kad kovo pradžioje gal dar kiek ankstoka apie Euroviziją?

  AtsakytiPanaikinti
 3. Labai nesinori įžeisti, tikiu, jog čia tik nesusipratimas ir kiti tavo straipsniai bus geresni, tikiu, jog kritika padės tobulėti :)
  1. Man, kaip Eurovizijos fanei, niekada nėra per anksti kalbėti apie Euroviziją, nes apie tai galima parašyti beprotiškai daug įvairių dalykų, bet šis tavo straipsnis pasirodė skirtas tiems, kas apie Euroviziją nelabai ką Girdėjęs. Ir visa tai papasakota labai paviršutiniškai. Manau, geresnis sprendimas būtų plačiau įsigilinti į kažkokią atskirą Eurovizijos temą.
  2. Minėjai, jog pačiai teko stebėti Euroviziją gyvai. Galbūt galėjai apie tai papasakoti plačiau.
  3. Pavadinimas man yra nelabai suprantamas. "ne sporto renginys" skamba keistokai.
  Ačiū už dėmesį :D Sėkmės :)

  AtsakytiPanaikinti