Filmai, dėl kurių pasaulis atrodo gražesnis

Sveika sulaukusi pavasario! Gal jau minėjau, tačiau tai - mano mylimiausias metų laikas. Po ilgos ir tamsios žiemos atsibunda gamta, galima pagaliau slėpti sunkius žieminius drabužius, atsibusti kartu su saule ir jausti nuostabų pavasario kvapą. Beje, kaip pavasaris kvepia tau? Man jis kvepia vėsiu, tačiau švelniu vėju, žibutėmis, žaluma ir vandeniu. Šiandien norėsiu su tavimi pasidalinti savo nuožiūra atrinktais filmais, kurie pažadina pačią tikriausią meilę gyvenimui. 

Lots to plan~ luncheons, our cook clubs last party for the season, house stuff!! Welcome Spring #bikes #flowers Our hearts quietly leap at the promise of Spring.The Winters blanket of white was so heavy for so long.


 1. Su meile, Rauzė
2014m. 
Romantinis, komedija

Tu mérites quelqu'un qui t'aime comme chaque battement de son coeur. Love, Rosie. Новости Love, rosie

Istorija pasakoja apie draugus Aleksą ir Rouzę: jie mokosi vienoje klasėje ir yra labai artimi. Baigę mokyklą jaunuoliai svajoja išvažiuoti į Bostoną ir siekti savo svajonių: Aleksas - studijuoti mediciną, Rouzė - įkurti savo viešbutį. Tačiau gyvenimas kartais yra mums numatęs kitokių planų: Rouzė pasijaučia nėščia. 
Nepaprastai šilta istorija, nuostabūs personažai, o pats filmas įtraukia. Nuoširdžiai jaudinuosi dėl veikėjų, be to, labai įdomu stebėti, kaip keičiasi jų gyvenimas ir ryšys. Filme netrūksta tiek jautrių, tiek komiškų scenų. Tad vieną minutę gali tekti nubraukti ašarą, kitą - nuoširdžiai juoktis.2. Lūšnynų milijonierius
2008m. 
Drama, kriminalinis filmas

Slumdog MillionaireSlumdog Millionaire Kids Reunite, Five Years Later To Read Full Article: http://www.smartphonemobilenews.com/movies.phpSlumdog Millionaire Jamal

Nuo tada, kai pirmą kartą išgirdau apie šį filmą, iki tada, kai jį pagaliau pažiūrėjau, praėjo gal 3 metai. Kodėl delsiau? Tiesą sakant, man jis nepasirodė labai įdomus. Tačiau dabar tai vienas mėgstamiausių mano filmų. Pagrindinis herojus - Jamalis - dalyvauja TV laidoje, kurioje dalyvis, atsakinėdamas į klausimus, gali laimėti milijoną. Jamaliui pasiseka - jis teisingai atsako į visus klausimus, tačiau... Juo niekas netiki. Kaip neišsilavinęs jaunuolis, augęs lūšnyne, gali teisingai atsakyti į gana suktus klausimus? Jamalio laukia naktis areštinėje, kur policijos pareigūnams jis pasakoja, kodėl teisingai atsakė į vieną ar kitą klausimą, susiedamas juos su savo gyvenimo istorija...
Nors filmas trunka 2 valandas, laikas nė kiek neprailgsta. Negali atsitraukti nuo siužeto. Indijos gatvės ir skurdo realybė pribloškia ir šokiruoja. Pabaiga... Na, ji nuostabi. Tikrai verčia patikėti tuo, kad net tada, kai atrodo, kad viskas blogai, nutinka neįtikėtinų dalykų. 


3. Adelainos amžius
2015m.
Drama, mokslinė fantastika

This movie was incredibly beautiful! If you never see another movie this year, you must see this one! Definitely worth the money/wait to see. Blake Lively Beauty From The Age Of Adaline The Age of Adaline

Adelaina Džouns gimė 1908. Būdama 29 metų, ji pateko į automobilio avariją. Mergina lieka gyva, tačiau... Nustoja senti. 
Kalbant apie šį filmą mano galvoje sukasi du žodžiai: stilius ir elegancija. Filmas tiesiog prisisunkęs elegancijos ir grožio. Tiek personažai, tiek interjeras, aplinka, drabužiai, stilius sukelia patį tikriausią estetinį pasitenkinimą. Aš tiesiog įsimylėjau Blake Lively, atliekančią pagrindinį vaidmenį. Istorija palieka labai šiltą ir malonų jausmą, manau, tikrai norėsi peržiūrėti šį šedevrą ne kartą. 


4. Slaptas bičių gyvenimas
2008m.
Drama

                       The Secret Life of Bees - Movie Review  The secret life of bees

Filmas sukurtas pagal rašytojos Sue Monk Kidd romaną tuo pačiu pavadinimu. Jis į mano rankas pakliuvo atsitiktinai, anksčiau nei apie knygą, nei apie filmą girdėjusi nebuvau, tiesiog bibliotekoje akis užkliuvo už šios knygos. Vėliau sužinojau, kad yra ir filmas. Ir tai yra tas atvejis, kai romano ekranizacija man patiko labiau už patį romaną. Veiksmas vyksta JAV, praeito amžiaus 7 dešimtmetyje. Istorija pasakoja apie keturiolikmetę Lilly Owens, mergaitė gyvena su tironiškai besielgiančiu tėvu Pietų Karolinos valstijoje. Mergaitės motina žuvo, kai Lilei buvo ketveri dėl... Pačios Lilės kaltės. Istorija ir pats filmas labai šiltas, jaukus, dvelkia vasara, medumi ir nupjauta žole. Labai daug šilumos, šviesos, jautiesi, lyg leistum karštas ir tingias vasaros popietes kur nors pas močiutę sode ar kaime. Be to, čia iškeliamos rasinės segregacijos, nelygybės ir pilietinių teisių pažeidimo problemos, kurios buvo ypač aktualios to meto visuomenei. Tikrai labai rekomenduoju pažiūrėti. 5. Beauty and the Beast (La Belle et la Bete)
2014m.
Fantastinis, drama

                     La Belle et la Bête (2014) French remake of Beauty and the Beast. Interesting story with the best part being the gorgeous costumes/scenery and a pretty decent soundtrack. The plot was okay, interesting for its different takes on certain story elements but it's not my favorite remake. Good but not amazing, though it is beautiful to watch.  Léa Seydoux / "La Belle et la bête" (2014)                  Léa Seydoux, La Belle et le Bete (2014) #beautyandthebeast  Léa Seydoux - La Belle et le Bete (dir: Christophe Gans - 2014) This French version of Beauty and the Beast although we have known the story for many years, this movie is indeed unique and full of colors beautiful sceneries and a whole new concept added to the story! I loved it along with the amazing wardrobe!

Neabejoju, kad tikrai visos esate mačiusios klasika tapusį Disnėjaus filmuką ir girdėjusios apie 2017 metais sukurtą Holivudo "Gražuolę ir pabaisą" su Ema Watson. Esu mačiusi abu, bet niekas neprilygs šiai prancūziškai žinomos pasakos interpretacijai. Šis filmas prikausto. Jis yra tiesiog tobulai gražus, tačiau tas grožis - ne dirbtinis, nupoliruotas, kaip kartais būna amerikietiškuose filmuose. Neturiu nieko prieš Holivudą ir nenoriu aukštinti prancūziško kinematografo, tačiau viskas šiame kūrinyje tiesiog dvelkia grožiu. Kiekviena detalė, aplinka, kraštovaizdis, drabužiai, personažų įvaizdžiai, sodai, interjeras... Ko gero, pats estetiškai gražiausias mano matytas filmas. Puiki muzika ir įdomi istorijos interpretacija, nauji siužeto vingiai ir personažai. Ir, žinoma, pabaiga. Pažiūrėk, suprasi, apie ką kalbu.
6. Amelija iš Monmartro
2001m.
Romantinis, komedija

                      I love that hair! Tempting to go short...   Le Fabuleux Destin d'Amélie Poulain - [Jean-Pierre Jeunet, Francia/Germania, 2001]

Dar vienas prancūziškas filmas, jau tapęs klasika. Žinai, prancūzų filmus mėgsta ne visi. Pripažinsiu, jie kiek skiriasi nuo tų filmų, kuriuos mes dažniausiai žiūrime, tačiau aš labai patariu tau su juo bent jau susipažinti. Mano pažintis su prancūzišku kinu prasidėjo nuo šio filmo. Labai sunku apibūdinti šį filmą... Jis ir jaukus, ir juokingas, ir gražus, ir kažkiek liūdnas... Vietomis keistokas, bet aš tą keistumą (o gal tiesiog neįprastumą) įsimylėjau. Filmas pasakoja apie merginą vardu Ameliją ir jos gyvenimo istoriją. Tiesiog. Viskas paprasta, o genialumas ir slepiasi paprastume, tiesa? Beje, garantuoju, kad žinai šio filmo garso takelį, kuris yra tiesiog nepakartojamas. 


7. Neliečiamieji
2011m.
Drama, komedija

                Intouchables. My sister says this is her new all-time favorite movie      The Intouchables - Olivier Nakache and Éric Toledano

Ir paskutinis filmas šiandienai... Vėl prancūziškas. "Neliečiamieji" - vienas labiausiai įkvepiančių, bet kartu ir nuoširdžiai smagių filmų, kuris, beje, paremtas tikra istorija. Filipas - turtingas milijonierius, prikaustytas prie vežimėlio. Drisas - imigrantas, neseniai atsėdėjęs kalėjime už vagystę, įsidarbina Filipo slaugytoju. Šių visiškai skirtingų vyrų gyvenimas ir nuoširdi draugystė privers ne kartą nuoširdžiai juoktis ir išgyventi dėl veikėjų. Tikrai labai paveikiantis ir vilties suteikiantis filmas. 


Malonaus žiūrėjimo ir šilto pavasario.


3 Komentarai

 1. esu mačiusi beveik visus, tikrai puikūs. Amelija iš Monmartro - vienas mano mėgstamiausių filmų ♡

  AtsakytiPanaikinti
 2. Straipsnis išspaudė šypseną! :) Galbūt todėl, kad beveik visus filmus esu mačiusi,tačiau šį sąrašą papildyčiau dar keliais filmais, tokiais kaip "Ever After", "Viena diena", "Saugus prieglobstis", "Ir velnias dėvi Prada" arba "Optimisto istorija" :) Bet kokiu atveju straipsnis patiko, užskaitau. :D

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Labai ačiū. Apie "Vieną dieną" jau rašiau savo, jei neklystu, sausio mėnesio straipsnyje apie filmus, tad tiesiog nesinorėjo kartotis.

   Panaikinti