#METOO

2017-ieji buvo #metoo metai. 12 milijonų reakcijų per pirmąją parą sulaukusi internetinė kampanija, skatino seksualinį smurtą patyrusias moteris ir vyrus viešai prabilti.

Ir jie prabilo. Tarp prakalbusiųjų buvo ir įžymybės, tokios kaip Björk ar Jennifer Lawrence ir tūkstančiai kitų moterų.


Lietuva nebuvo išimtis. Simboliška, tačiau lygiai prieš metus, kovo 8-ą dieną buvo buvo paviešintas nederamas Lietuvos respublikos seimo nario elgesys - priekabiavimas. Ir nuo to laiko Lietuvoje buvo atskleistas ne vienas toks atvejis, prabilo ne tik vyresnio amžiaus moterys, bet ir studentės ar net moksleivės.

Jau nuo senų laikų moterys kentėjusios pažeminimą, atrodo, prie to priprato, tai tapo lyg norma. Ir dabar, kai pagaliau moterys nusprendė netylėti, galime daryti išvadas, kad priekabiavimas ir bet koks kitas nederamas elgesys su moterimis yra globali problema, kuri pasireiškia visur - nuo Holivudo iki LR seimo. Todėl džiugu, jog vis daugiau moterų vienijasi ir drįsta prabilti bei nesitaikstyti su žeminančiu elgesiu.

Šis judėjimas nėra tik dar vienas moterų pasispardymas, paviešindamos savo istorijas moterys sutramdo smurtautojus, kitus atgraso nuo tokio elgesio. Juk pagaliau vyrai turi suprasti, jog moteris yra ne jų nuosavybė, ne kažkoks daiktas, o lygiavertis asmuo.

Neseniai praūžusioje Oskarų teikimo ceremonijoje taip pat netrūko įvairių pasisakymų ir ne tik apie moterų teises, bet ir rasių, religijų diskriminaciją. Geriausia aktore pripažinta ir Oskaru apdovanota Frances McDormand pasisakė, jog kiekviena moteris verta pagarbos.


Judėjimas #metoo jau duoda vaisius. Net patys įtakingiausi žmonės yra demaskuojami ir negali išsisukti nuo atsakomybės, kas ankščiau būdavo įprasta. #Metoo atnešė permainas visame pasaulyje.

Svarbiausia yra nepamiršti, jog viskas prasideda nuo pagarbos sau, jeigu moteris ar mergina, ar paauglė save gerbia ji neleis su ja elgtis nederamai ir ieškos pagalbos, kovos su šia problema.


7 Komentarai

 1. hm, nežinau, ką tiksliai turėjai omenyje paskutiniame sakiny, bet ne visai su juo sutinku. priekabiavimas sudėtingas dalykas, ne visada moterims išeina apsiginti ar net suprasti, kad jomis pasinaudota psichologiškai siekiant gauti vieną dalyką. be to, pagalbos kreiptis taip pat ne visada paprasta - problema dažnai nepriimama rimtai, aukos jaučiasi kaltos dėl savo patirties. bet kokiu atveju, turim stovėti jei ne už save, tai viena už kitą.
  šaunu, kad kalbat tokiomis temomis ♥

  AtsakytiPanaikinti
 2. Iš tikrųjų sutinku su tavim - moterys ne visuomet supranta, kad jomis buvo pasinaudota, todėl reikia apie tai kuo daugiau kalbėt, kad moterys žinotų, koks elgesys yra netinkamas jų atžvilgiu. Taip, pagalbos kreiptis yra sunku, tačiau jei moteris save gerbia, ji netylės ir nelauks kol viskas susitvarkys savaime, ji kovos su šia problema, todėl pagarba sau ir žinojimas, koks elgesys nederamas, yra labai svarbūs. Labai ačiū už tavo nuomonę ir džiaugiuosi, kad tema patiko!

  AtsakytiPanaikinti
 3. Aš nemanau, kad Lietuvoje tie visi pasisakymai yra dalis #metoo judėjimo, nes daugeliu atveju pačios merginos ėjo į vyrų namus sakydamos, kad buvo girtos. Tai galima padaryti išvadą, kad pačios buvo kaltos ir savęs nekontroliavo. O šiaip temą pasirinkai gerą, bet galėjai labiau išplėsti ir išgvildenti.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Nelabai sutinku su Tavo nuomone. Gerai, paimkime atvejį, kai mergina buvo išgėrusi. Tai taip išeina, kad mes pateisiname tą VYRĄ, kuris GIRTĄ MOTERĮ pasikvietė į namus, pasinaudojo jos silpna padėtimi ir su ja pasielgė netinkamai? Manau, kad padorus vyras tokią merginą butų parvežęs namo arba iškvietęs jai taksi.

   Panaikinti
  2. Aš tik manau, kad merginims nereikia prisigerti iki tokios ribos, kad nesuprastum suo kuo ir kur eini. O po to sskyti, kad manim pasinaudojo.

   Panaikinti
  3. Patikėk, jei jau jos butų prisigėrusios iki tokios ribos kaip, kad tu sakai, tai jos tikrai nebutų nieko prisiminusios apie tą naktį arba lengvai patikėtų faktu,kad sutiko pačios :D

   Panaikinti
 4. Jeigu tu sakai, kad jos nebuvo visiškai prisigėrusios, tai tikrai nebūtų ėjusios į svetimos vyro namus be prievartos, pasipriešinimo ir būtų atsisakiusios ar pasišaukusios pagalbos.

  AtsakytiPanaikinti