Nacionalinis diktantas - puiki galimybė išbandyti save

Koks renginys tau iškyla prieš akis, paminėjus galimybę pasitikrinti lietuvių kalbos žinias bei tam tikra prasme parodyti pasididžiavimą esant lietuviu? Man tai - nacionalinis diktantas. Tad kviečiu susipažinti su šia iniciatyva.
Vaizdo rezultatas pagal užklausą „nacionalinis diktantas“

Nacionalinis diktantas - tai kasmet vykstantis renginys, kuriame dalyvauja ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje gyvenantys bet kokio amžiaus žmonės, norintys patikrinti savo raštingumą, taip įrodyti esą savo šalies patriotai.


Ateik. Rašyk. Išsaugok.
Sudalyvauti "Nacionaliniame diktante" labai paprasta: tereikia ateiti į vieną iš mieste esančių įstaigų, kurios tuo metu vykdo šį renginį. Dažniausiai tai būna savivaldybė, biblioteka, mokyklos, įvairios įstaigos (įstaigų sąrašas paprastai paskelbiamas nacionalinio diktanto puslapyje www.diktantas.lt). Jeigu nenori arba neturi galimybės išvykti iš namų, šiame renginyje gali sudalyvauti ir sėdėdamas prie savo rašomojo stalo, nes viskas ko tau reikia - parkeris, specialūs (pažymėti nacionalinio diktanto emblema) ar paprasti lapai ir prieiga prie LRT radijo stoties (internete ar per radiją). Kai žinai, kiek nedaug tereikia, būtinai turi bent kartą čia sudalyvauti!

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „nacionalinis diktantas“O kas toliau?
Sudalyvavus pirmajame etape, tavęs laukia antrasis. Gaila, tačiau ne visi gali dalyvauti toliau, nes tai - tikras konkursas, kuriame tavo darbas yra ištaisomas ir, jei padarei ne daugiau kaip 5-6 klaidas, esi pakviečiamas dalyvauti sekančiame etape. Finalinis etapas vyksta Vilniuje, LRT studijoje, o raštingiausi dalyviai (konkurso nugalėtojai) yra apdovanojami specialiame renginyje, kuris vyksta prezidentūroje. Taigi, dalyvavimas konkurse turi ir tam tikrą smagią prasmę - jei pasiseks, turėsi galimybę paspausti ranką pačiai prezidentei. Argi ne šaunu?

Ką apie šią iniciatyvą mano kiti? 
Rašydama šį straipsnį atlikau mini-apklausą ir dalinuosi apklaustųjų mintimis:
Viktorija: „Nacionaliniame diktante esu dalyvavusi jau du kartus, šiais metais bus trečias. Kadangi mano mokykloje tai labai skatinama, dalyvauja nemažai mokinių. Devintoje klasėje daug kas iš mūsų klasės pateko į finalą (aš taip pat) ir tais metais mūsų klasė buvo išrinkta raštingiausia Lietuvos klase. Ėjom į prezidentūrą atsiimti padėkų. Šiaip visai patinka man, atrodo gan nebloga idėja ir šiaip kadangi mėgstu visai diktantus rašyt, tai mane viskas tenkina.”
Meda: „Nacionaliniame diktante dalyvausiu pirmą kartą. Iš tiesų, manau, jog tai yra be galo gera galimybė išmėginti savo jėgas, patikrinti žinias ir net išmokti naujų dalykų. Manau, dalyvauti turėtų kone kiekvienas galintis žmogus - net jei ir nepasiseka, kaip tikiesi, tai tampa puikia patirtimi, o ir dalyvauti galima tikrai ne kartą.”
Dovilė: „Dalyvavau, neteko pereiti toliau, nes padariau viena klaida per daug, bet buvo labai smagu, man visad patiko diktantai, o vyresnėse klasėse jų ypač trūkdavo man.”
Mano nuomone, tai puiki galimybė pasitikrinti savo žinias, išbandyti save bei įgyti naujos patirties tokiame renginyje. Šiemet dalyvausiu jau trečią kartą ir žinau, kad kiekvienas bandymas - vis geresnis ir geresnis. Tiesa, negaliu pasigirti svarbiais laimėjimais, bet tikiu, kad gaunama patirtis, nauji įspūdžiai, galimybė pasitikrinti žinias - pats geriausias atlygis.
Vaizdo rezultatas pagal užklausą „nacionalinis diktantas“

O tu, ar esi išbandei savo jėgas šioje iniciatyvoje?
Jei taip, pasidalink savo nuomone komentaruose. 
O jeigu vis dar ne, kviečiu!
2 Komentarai

  1. tikrai puiki proga išbandyti save! praeitais metais dalyvavau, ir, vau, tikrai pasisekė, teko spausti ranką prezidentei. :) gera patirtis, sužinai, kur darai klaidas ir kur dar pasistengt reikia. šį kartą irgi rašysiu!

    AtsakytiPanaikinti