Pingsi žibintų festivalis - nepakartojamas dangaus reginys

Susijęs vaizdas

Daugumos mažų mergaičių mėgstamo animacinio filmo "Ilgo plauko istorija" veikėjos Auksaplaukės didžiausia svajonė buvo pamatyti galybę dangų nutvieskiančių žibintų. Realybėje mergina savo svajonę su kaupu galėtų išpildyti nuvykusi į Taivano miestelio Pingsi dangaus žibintų festivalį!

Kasmet Taivano miestelyje Pingsi vykstantis festivalis švenčiamas naktį, praėjus penkiolikai dienų po Kinijos Naujųjų metų. Šioje šventėje dalyvaujantys žmonės paleidžia galybę dangų nušviečiančių žibintų su užrašytais maloniais linkėjimais, didžiausiais troškimais, svajomis, viltimis ar mylimiausių žmonių vardais. Festivalio metu žmonės grožisi ne tik dangaus žibintais, bet ir fejerverkais, klauso koncertų, bendrauja ir dalinasi įspūdžiais, artėjančių metų tikimybėmis.

SusijÄ™s vaizdasPingsi miestelio krautuvės pradeda pardavinėti dangaus žibintus vos prasidėjus spalvingiesiems Kinijos Naujiesiems metams. Paprastai šio festivalio atributai gaminami iš bambuko karkaso, padengto ryžių popieriumi. Žibintų žmonės gali įsigyti įvairiausių formų, kaip gyvūnai ar geometrinės figūros, ir spalvų, tačiau įvairiaspalviai žibintai ne tik dėl grožio. Kiekviena spalva kinams kažką simbolizuoja: pasak jų, žydra reiškia troškimų išsipildymą, oranžinė - pinigus, finansinę sėkmę, žalia - asmeninį tobulėjimą, ramybę, šviesiai violetinė - pirmenybę dvasiai, protui, dvasinėms vertybėms, geltona - pasisekimą moksluose, raudona - turtus, o rožinė - meilę, romantiką. Taip pat žmonės gali ant savo žibinto užrašyti galvosūkį ar mįslę, o kiti - žvilgtelėti ir bandyti teisingai išspręsti. Išsprendęs žmogus atsakymą paduoda žibinto, ant kurio užrašyta mįslė, šeimininkui, o pastarasis įteikia jam nedidelį apdovanojimą.

Viskas prasidėjo nuo Trijų valstybių periodu išrastų dangaus žibintų. Tai buvo kariavimo laikotarpis, dar vadinamas vienu iš kruviniausių Kinijos istorijoje, tad žibintų paskirtis buvo karo metu įspėti žmones apie gresiantį pavojų arba užrašius perduoti informaciją. Pirmasis žibintą panaudojo šio laikotarpio kariuomenės strategas Zhuge Liang, kitaip Kongming, todėl dangaus žibintai dar vadinami Kongming žibintais. Tačiau XIX a. pradžioje Taivane kilo sumanymas švęsti dangaus žibintų festivalį. Kasmet pavasarį žmonės ant žibintų užrašydavo didžiausius prašymus, norus, leisdavo juos į dangų ir tikėdavosi, jog troškimai bus išpildyti. Ir štai - dabar Taivanas džiaugiasi daugybę žmonių pritraukiančia ir nuostabų reginį sukuriančia tradicija.

Manau, kad sudalyvauti tokioje šventėje tikrai verta. Sugalvoti norą, užrašyti jį, giliai širdyje tikėti, jog jis išsipildys ir stebėti gausybę pakylančių žibintų, tarp kurių sklando ir tavasis - visa tai turėtų sužavėti, suteikti daug džiaugsmo ir šiltų jausmų širdžiai!

0 Komentarai