Senutės ,,Coca - Colos" istorija

,,Coca Cola" - populiariausias gėrimas pasaulyje. Dažnas žmogus be jos neįsivaizduoja savo gyvenimo. Ir tokių yra jau 132 metus! Taip taip, supratai teisingai. ,,Coca - Cola" jau tikra senutė, tiesa? Tad patyrinėkime šio gėrimo istoriją ir tuos laikus, kai gėrimas dar nebuvo toks nesveikas.

Atsiradimo istorija 1886 m. gegužės 8 diena. Niujorke statoma Laisvės statula, o Atlantoje, Džordžijos valstijoje, farmacininkas Džonas Pembertonas darbuojasi savo sode. Džono išradimų sąrašas: tonizuojantis preparatas, padedantis atgauti jėgas ir energiją - ,,Prancūziška kokakola", ,,Citrinų ir apelsinų eliksyras" ir ,,Daktaro Pembertono stebuklingi Indijos karalienės plaukų dažai". Šį kartą Pembertono siekis - priemonė alkoholiu piktnaudžiaujantiems žmonėms.

 Ir pagaliau mikstūra, turėjusi padėti nuo nervinio išsekimo ir galvos skausmo, buvo baigta ir iškeliavo į vaistinę. Skystis, sumaišytas su vandeniu ir atšaldytas ledu buvo tikrai gardus. Tačiau maišydamas kitą stiklinę vaistininko padėjėjas netyčia įpylė gazuoto vandens. Tuomet abu vyrai nusprendė pardavinėtį šią priemonę ne kaip vaistą, o kaip gaivujį gėrimą, pakeisiantį imbierinį limonadą ir alaus pakaitalą. Tai Džoną Pembertoną išgarsino ne kaip farmacininką, o kaip ,,Coca - Colos" išradėjas.

Pavadinimo sukūrimas

Nors šio gėrimo per dieną parduodavo vos devynias stiklines, visi pirkėjai sakydavo, kad jis labai skanus. Norėdamas padidinti susidomėjimą šiuo gėrimu Pembertonas sugalvojo įdėti reklamą į vietos laikraštį. Tačiau vis dar nebuvo aišku, kokio tiksliai gėrimo klientai turėjo prašyti pardavimo vietose.
 Tuomet Džonui į pagalbą atėjo jo partneris ir buhalteris Frankas Masonas Robinsonas. Norėdamas sugalvoti pavadinimą, atkreipė dėmesį į tai, iš ko gėrimas pagamintas. Tai buvo kokainmedžių lapai (angl. coca leaves) ir kolamedžių riešutai (angl. kola nuts).
 Frankas pamanė, kad būtų patogu reklamoje vartoti dvi raides "C" ir po kurio laiko ant popieriaus lapo nupiešė užrašą ,,Coca - Cola". Ir nors praėjo jau daugiau nei šimtas metų, ,,Coca - Cola" logotipas tebėra originalus.

Įdomūs faktai

• Šio gėrimo receptas - paslaptis. Dabar jis laikomas gerai apsaugotame seife, o mintinai šią pslaptį žino vos keli bendrovės darbuotojai.

• 1987-1988 metais keliose šalyse buvo vykdoma ne itin pasisekusi kampanija, skatinanti ,,Coca - Cola" gerti rytais vietoj arbatos ar kavos.

• 2006 metais viena kompanijos darbuotoja pavogė slaptąją ,,Coca - Cola" formulę ir norėjo ją parduoti ,,Pepsi" už 1,5 milijardo, tačiau šie konkurentai pasielgė garbingai ir apie tai pranešė apvogtai bendrovei, o ši policijai. Taip moteris atsidūrė kalėjime.

• 2012 metais ,,Coca - Cola" nutraukė reklamos sutartį su brazilų futbolininku Ronaldinho, kadangi jis buvo pričiuptas geriantis ,,Pepsi".

• ,,Coca - Colos" galima įsigyti visose pasauio valstybėse, išskyrus Kubą ir Šiaurės Korėją.

Tikiuosi, kad nesi iš tų, kurios vandens geria mažiau nei šio gėrimo. O jei tu viena iš jų, vertėtų žinoti, kad guašas, atskiestas vandeniu ir pasaldintas cukrumi bus sveikesnis už bet kokį gėrimą. Tad verčiau gazuotą gėrimą pakeisk paprastu vandeniu.

0 Komentarai