TD BLYKSTĖ: Garsūs žmonės, iš kurių nieko nebuvo tikimasi

 Ar teko tau mokykloje girdėti tokius žodžius, kaip ,,niekas iš tavęs neišeis", ,,koks tu beviltiškas vaikas"? Jei taip, tikriausiai tai tave truputį sužlugdė, tiesa? Juk tu stengiesi, bandai, o tau šitaip pasako... O gal atvirkščiai, tai tave kaip tik motyvavo? Bet kuriuo atveju, nenusimink, kadangi kai kurie garsūs bei protingi žmonės kažkada taip pat buvo laikyti niekam tikusiais. O kas jie tokie?

1. Vladimiras Nabokovas

 Tai rusų ir amerikiečių rašytojas, poetas, vertėjas, literatūrologas. Jis puikiai mokėjo rusų, anglų ir prancūzų kalbas. Pirmasis jo poezijos rinkinys, kuriame buvo 67 eilėraščiai, pasirodė 1916 metais, kai Nabokovas dar buvo studentas. Tuomet visi iki vieno eilėraščiai buvo viešai sukritikuoti. Tačiau vaikinas su kritika sutiko ir savo rašymo įgūdžius tobulino. Na, o šiandien mes poetą žinome kaip romano ,,Lolita" autorių.2. Faina Ranevskaja

 Ši moteris - žymi rusų kino ir teatro aktorė, visuomenėje siejama su jos sugalvotais aforizmais, kurių daugelis jau tapę sparnuoti. Tačiau ne visada jai sekėsi puikiai. Pavyzdžiui, kai savo karjeros pradžioje Ranevskaja kreipėsi į vieną pamaskvės teatrą dėl darbo, režisierius ją pavadino ,,visiškai beviltiška"!
3. Voltas Disėjus

 Šiomis dienomis visi vaikai bei jauni žmonės žino šį vardą. Tai JAV kino filmų prodiuseris, režisierius, animatorius bei įgarsintojas. Dabar jį garsina visiems puikiai žinomi Peliukas Mikis bei Ančiukas Donaldas. Šis žmogus taip pat įkūrė daugelio žmonių svajone tapusį Disneilendą, o ir šiaip yra sėkmingas žmogus. Tačiau toks buvo ne visada. Karjeros pradžioje jis dirbo karikatūrų leidykloje, bet buvo atleistas dėl ,,visiško nesugebėjimo piešti ir fantazijos neturėjimo". Tačiau Disnėjus nenuleido rankų ir, kaip matome, pasiekė karjeros aukštumų.

4. Stivenas Spilbergas

 Šis dabar įžymus kino režisierius ir prodiuseris kadaise patyrė visišką ,,fiasco". Stivenas neįstojo į kino fakultetą dėl ,,visiško talento nebuvimo". Bet jis buvo ryžtingas, ir tiesiu taikymu nuėjo į kino studiją ,,Universal". Ten jis parodė savo trumpametražį filmą ,,Amblin", kuris jaunajam talentui uždirbo sutartį su kino studija. Ačiū Dievui, kad Stivenas nepatikėjo pasakymu, kad jis visiškai netalentingas, antraip dienos šviesos nebūtų išvydęs vienas nuostabiausių filmų ,,Šindlerio sąrašas".

5. Albertas Einšteinas

 Visiems puikiai žinomas mokslininkas nekalbėjo iki ketverių metų, o mokykloje jam sunkiausiai sekėsi... fizika! Jo mokytojas mėgdavo sakyti, kad ,,iš šios vidutinybės nieko neišeis". Tačiau jis stipriai apsiriko. Mokytojo kalbų dėka jaunuolis nesustojo ir 1921 metais gavo Nobelio fizikos premiją! Tikiuosi, kad juo netikėjęs mokytojas išgirdo apie tai☺.
6. Džiuzepė Verdis

 Šiais laikais Džiuzepė Verdis vienas žymiausių kompozitorių. Tačiau karjeros pradžioje jis turėjo sunkumų. Kai Milano konservatorijoje pasirodė niekam nežinomas jaunas kompozitorius ir įtikino direktorių paklausyti jo muzikos, gavo labai aiškų atsakymą: ,,Palikite ramybėje mintis apie konservatoriją. O jei norite savo gyvenimą sieti su muziką, paprašykite, kad jus pamokytų kas nors iš miesto muzikantų". Bet Verdis vis dėl to nepaliko minčių apie muziką nuošalyje ir dabar yra puikiai žinomas.
 Skamba juokingai, tačiau praėjus keliems dešimtmečiams, ta pati Milano konservatoriją, kadaise atstūmusi jauną kompozitorių, kovojo už teisę vadintis Džiuzepės Verdžio vardu.Tikiuosi, kad dabar gniuždantys mokytojų ar tėvų pasakymai tau įkvėps ryžto siekti savo tikslo. O jei kartais nusiviltum savo rezultatais pagalvok, kad galbūt kada nors tave žinos visas pasaulis. Beje, vertėtų žinoti, kad didžiausi genijai - tinginiai!0 Komentarai