TD BLYKSTĖ: jaunas ir perspektyvus Shawn Mendes


Naujai iškeptos ir vis kylančios jaunos personos po truputį braunasi į garsenybių ir kitų žvaigždžių gretas. Ne išimtis ir muzikos sritis. Čia nuolatos vyksta ypatingai didelė konkurencija dėl didesnio gerbėjų būrio, sėkmingesnės dainos ar vaizdo klipo. Muzikos legendos visada liks mūsų širdyse, tačiau į geriausiųjų lentelės viršūnę atkakliai kelią skinasi jaunimo atstovai. Vienas iš jų - daug ką žadantis Šonas Mendesas. Nuo ko prasidėjo devyniolikmečio vaikino kelias?

TRUMPAI APIE ANKSTESNĮ GYVENIMĄ
Jaunoji žvaigždė gimė 1998 metų rugpjūčio 8 dieną Toronto mieste, Kanadoje, nekilnojamojo turto agentės ir verslininko, pardavinėjančio barų ir restoranų reikmenis, šeimoje. Kitaip nei jaunuolio mama, Šono tėtis buvo portugalas, ne anglas. Vaikinas turi jaunesnę, 14 metų seserį Aaliyah, kuri taip pat sėkmingai skinasi šlovę internetinės platformos ,,Musica.ly'' žvaigždžių tarpe. Š.Mendesas užaugo Pickeringo mieste, čia baigė ,,Pine Ridge'' vidurinę mokyklą. Netrukus po atestato įteikimo prasidėjo vaikino kelias interneto ir muzikos industrijoje. Savo sėkmingai besitesiančią karjerą Šonas pradėjo ,,Vine'' programėlėje, keldamas kelių sekundžių trukmės, paties kurtų dainų, įrašus, taip be galo greitai suburdamas aplink save vis didesnę gerbėjų minią. Per metus vaikinas ne tik susikūrė neblogą reputaciją internete, bet ir tapo trečiasis sėkmingiausias šios programėlės naudotojas. 2014 m. perspektyvų dainininką pastebėjo įrašų kompanijos ,,Island Records'' vadovai ir artistų vadybininkas Andrius Gertleris. Po neilgai trukusių derybų dainininkas pasirašė sutartį su įrašų kompanija ir pradėjo savo muzikinę veiklą. Jau 2014 metų birželio 26 dieną vaikinas išleido savo pirmąjį singlą ,,Life of the Party'', kuris per kelias dienas pakėlė jaunuolį į aukštesnį lygmenį ir padėjo debiutuoti ,,TOP 25 US'' sąraše kaip jauniausiam atlikėjui. Dainą rasite ČIA. Po sėkmingų 48 tūkstančių dainos kopijų pardavimo, Šonas pradėjo aktyviai keliauti po pasaulį, susitikinėti su tuo metu taip pat garsėjančiais ir milijonus gerbėjų turinčiais ,,Vine'' platformos naudotojais. 2014 metai visapusiškai gali būti vadinami dainininko proveržio ir sėkmės metais - vaikinas ne tik buvo nominuotas 11 nominacijų, laimėjo ,,Webstar in Music'' apdovanojimą, bet ir buvo pripažintas vienu sėkmingiausių ir įtakingiausių dainininkų jaunimo industrijoje bei išleido dar vieną dainą - ,,Something Big'' ČIA.

Startuojant naujiems metams prasidėjo ir nauji kūrybiniai užmojai, užgimė naujos idėjos. Dar 2015 m. pradžioje Mendesas išleido jau visiškai pilną, platininiu pripažintą albumą ,,Handwritten'', kuris pasklido po visą pasaulį, pardavus virš 100 tūkstančio jo egzempliorių. Jau tuomet atlikėjas pradėtas lyginti su geriausiųjų lentelių užkariautojais Justinu Byberiu ar Edu Šyrenu. Nors atrodo, jog kūrybinė viršūnė pasiekta, ir eiti toliau nėra kur, dainininkas nė nemėgino sustoti. Tais pačiais metais jaunuolis lydėjo ir kartu dalyvavo pop muzikos atlikėjos Taylor Swift ture po Amerika, išleido bendrą singlą su tuo metu grupės ,,Fifth Harmony'' buvusia nare Camila Cabelo ir pasiekė ne tik jungtinių valstijų, bet ir Europos muzikos gerbėjų širdis.

DABARTINĖ VEIKLA
Pačioje 2016 metų pradžioje Šonas debiutavo televizijos serijų ,,The 100'' trečiojo sezono premjeroje. Iškart po to atlikėjas pradėjo savo antrąjį pasaulinį turą, kurio bilietai pasaulinėse arenose buvo išparduoti žaibišku greičiu. Vaikino muzika kaipmat tapo apkalbamiausia tema pasaulinio lygio dienraščiuose, tokiuose kaip ,,The New York Times'', ar ,,Forbes'', o radijuje nepaliaujamai transliuojamos jaunosios žvaigždutės dainos. Atlikėjas kelias dešimtis kartų buvo nominuotas ,,MTV'' muzikos ir vaizdo apdovanojimuose, o namo išsivežė ,,SOCAN'' įsteigtą premiją laureatui ir ,,metų proveržiui''. 2018 metus dainininkas kartu su savo komanda planuoja paskirti naujojo albumo kūrimui ir savęs ieškojimui. ,,Aš vis dar nesu įsitikinęs ko noriu iš muzikos, kaip ji turi skambėti, todėl mėginu atrasti tikrąjį savo stilių. Juk viskas yra įmanoma'' sako atlikėjas NME. Jaunuolio vadybininkas Andrius Gertleris teigia, jog vaikinas tikrai pasikeitė: ,,aš mačiau kaip jis, iš mažo vaiko su akustine gitara peraugo į tikrą, savimi pasitikinčią šiuolaikinio roko žvaigždę.''

MEILĖS FRONTAS
Negalime neigti, jog toks perspektyvus, nuoširdus ir dainas apie meilės jausmus rašantis vaikinas nėra daugelio gerbėjų traukos objektu. Kone kiekviena šio atlikėjo klausytoja atiduotų bet ką, kad tik gautu galimybę artimiau susipažinti ir pabendrauti su šiuo jaunuoliu. Pats Šonas teigia, jog šiuo metu aktyviai antros pusės neieško ir pasitiki paprasčiausiu gyvenimo likimu. Tiesa paprašytas apibūdinti ,,tobulos'' merginos idealą dainininkas apsistoja ties klasika: ,,Humoro jausmas. Tai man yra numeris vienas. Be to, turiu keistą potraukį šokėjoms.'' juokiasi jis. Pasak vaikino, jis kelis kartus jautė šiltus jausmus ganėtinai vyresnei merginai, tačiau santykiai neišsirutuliojo iki kažko daugiau. Tačiau kodėl dainų autorių traukia meilės tema? Pasak Šono, meilė yra vienas iš geriausių ir stipriausių žmonių jausmų vienas kitam, todėl rašyti dainas apie tai yra be proto malonu. ,,Manau reikia, jog kažkas sudaužytų man širdį. Taip pat galėsiu sukurti albumą paremtą vien šiuo jausmu ir dainomis apie tai.'' juokauja dainininkas. Vaikinas teigia, jog nėra labai pasikaustęs santykiuose ir panelėse, todėl reikia išties daug pastangų mėginant dainuoti apie nesuprantamą jausmą: ,,tačiau būtent tai mane užveda ir pralinksmina.'' sako Šonas. Pasiduoti gyvenimo bangoms ir tiesiog negalvoti kur jos tave nuneš - tokios yra atlikėjo mintys. Niekada nežinome su kuo susipažinsime ir ką sutiksime. Žvaigždės gerbėjai ganėtinai dažnai kuria teorijas dėl dainininko santykių su kolegomis ar kitomis garsenybėmis, tačiau nei viena iš jų dar nepasitvirtino.

ĮDOMŪS IR LINKSMI FAKTAI
* Atlikėjo zodiako ženklas - Liūtas
* Šonas ne tik pats kuria dainas, bet ir groja gitara, pianinu.
* Vaikinas be galo mėgsta kinišką ir itališką maistą.
* Viena iš jo svajonių - pasidaryti tatuiruotę su savo mama.
* Dainininkas vieną dieną planuoja parašyti dainą prancūzų kalba.
* Slaptas vaikino pomėgis - maisto gaminimas.
* Jeigu nedainuotų, vaikinas studijuotų muziką arba psichologiją.
* Mėgstamiausias atlikėjo aktorius - Robertas Dovnėjus Jr.
* Š.Mendesas alergiškas šunims.
* Mėgstamiausios jo spalvos - mėlyna ir žalia.
* Jaunuolis yra išties didelis Hario Poterio serijų gerbėjas.
* Prieš pradėdamas dainuoti Šonas svarstė apie aktoriaus karjerą.
* Groti gitara atlikėjas pradėjo būdamas trylikos ir mokėsi pagal ,,Youtube'' platformoje keliamus vaizdo įrašus.
* Vaikinas negali pakęsti pomidorų. ,,Jie visada viską gadina.'' teigia jis.
*  Mėgstamas pomėgis - plaukimas.
Albumas ,,Illuminate'' ir jo dainos - ČIA.
Albumas ,,Handwritten'' ir dainos - ČIA.

Vaikinukas su plačia šypsena, švelniu balsu ir keliomis paprastos gitaros stygomis užkuria pirtį ne tik didžiosiose arenose, bet ir klausytojų širdyse. ,,Aš mėgstu rašyti muziką. Turiu galimybę papasakoti istoriją ją dainuodamas.'' Muzikos dėka galime perteikti viduje susikaupusius jausmus, o jos klausydami juos išlaisvinti. Ar esate girdėję šį atlikėją? O gal jau esate klausę keletą jo iškeptų dainų? Pasidalinkite įspūdžiais komentaruose, o aš Jums linkiu šviesios ir saulėtos dienos‼0 Komentarai