7 Patarimai santykiams išsaugoti

  Normalu, jog kiekvienuose santykiuose iškyla tam tikrų keblumų: pykčiai nesutarimai, pavydas ir panašiai, bet visgi, kokie yra patarimai siekant to išvengti? Draugaujant su vaikinu šiuos dalykus supratau ne iš interneto ar televizoriaus - tą sužinojau pati bandydama, žiūrėdama, kas gerai, o kas ne. Noriu pabrėžti, jog tobulų santykių nėra ir niekada nebus, nes pripažinkim, visi kadanors pasipyksta, tiesa? O kad pykčių kiek išvengtumėte, duosiu kelis patarimus, kaip galima išsaugoti bei tobulinti savo santykius.
  • Išmok susitaikyti
  Nors ir skamba labai lengvai, bet tos, kurios dar to nedariusios, tikrai nesupras pačios esmės. Ne paslaptis, jog abi pusės siekia išlaikyti savo autoritetą, parodyti savo teisumą. Bet reikia prisiminti, jog tau tas žmogus rūpi, o jei rūpi, tai gali ir susitaikyti. Ne, tikrai nereikia tau vienai pastoviai nusileidinėti savo antrajai pusei, bet turėtų būti maždaug lygu lygu. Ką esu pastebėjusi, tai tas, jog kai viena pusė per greitai pradeda atsiprašinėti ir atsiprašo dėl niekų, kalba vien banaliai ir niekaip kitaip - tas pradeda "užknisti". Esu turėjusi tokį vaikiną, pirmiausia gera ir linksma, miela, jog jis toks švelnus, bet po to pastebėjau, jog esu stipresnė nei maniau ir man tokie dalykai nepatinka. Taigi, pabrėžiu, jog susitaikyti reikia mokėti, bet tai ne vien turėtų būti iš tavo pusės.
  • Duok erdvės
  Šis patarimas tikriausiai esti visuose straipsniuose apie vaikinus, bet noriu pasikartoti ir pasakyti, jog užspausti žmogaus savo pastoviu buvimu tikrai nevertėtų. Kiekvienas turi laiko, kurį nori skirti vien sau, o prielipų stengiasi šalintis. Jei širdyje manai, jog tavo vaikinas yra visas tavo gyvenimas tai tebūnie, tik pastoviai jam šito nekartok, nes atrodys, jog be jo nieko nebeturi: nei draugų, nei pomėgių, nei laisvalaikio. Kartais patarčiau pabūti šaltesne, iškart nepulti atrašinėti, skirti laiko sau ir geriausia - BE telefono.
  • Nelaikyk nuoskaudų
 Kažkada susipykote ir apsižodžiavote, o po mėnesio jo ar jos pasakyti žodžiai vis dar skamba tavo galvoje liūdnomis akimirkomis? Manau, tai daugumai pažįstamas jausmas. Svarbiausia yra bandyti vyti tokias mintis šalin, nes nei tu judi į priekį, nei juda santykiai, plius, tu tik dar labiau pasiblogini sau savijautą ir, tikėtina, pablogini savo antrajai pusei nuolat tai prikišinėdama. Jeu jau susitaikėt - tai ir pamiršk, nelaikyk nuoskaudų savyje, nes taip žūsta smegenų ląstelės (moksliškai įrodyta, jog nuo liūdnumo, pykčio mūsų smegenų ląstelės žūsta ir neatsistato)!
  •  Nepamiršk draugų
 Taip, įsimylėjimas - tobulas jausmas, atrodo nieko nereikia, užtenka vien jo. Dažnai mūsų  daroma klaida yra ta, jog bedraugaujant su vaikinu ar mergina, mes vis mažiau laiko skiriame savo draugams, o  santykių padžioje galimas dalykas, jog išvis jo nebeskiriam. To tikrai nevertėtų daryti, pagalvok pati. Jei išsiskirsit, kur pirmiausia lėksi? Draugai yra tavo užnugaris, svarbiausia juos pasirinkti teisingai ir nepapulti ant "Fake Friends" kategorijos, apie kurią jau esu rašiusi anksčiau. Taigi, nepamiršk savo draugų, nes jie - tavo gyvenimo dalis, o dėl antrosios pusės viso savo gyvenimo nevertėtų atsisakyti. Taip, galima tikimybė, tapsi nuoboda, su kuria tiesiog pabos draugauti.
  • Neužpyk be priežasties
  Vajetus, čia tikriausiai  PATS svarbiausias mano patarimas. Kiekviena mergina savyje turi dalelytę, vadinamą "Drama Queen". Girdėta, tiesa? Arba tie atvejai, kai užyksti "iš lempos". Šitokie pykčiai nepadėjo dar nei vieniems santykiams, ir kažin ar padės taviškiams. Pyk, bet teisingai, kai žinai priežastį ir gini savo prioritetus, bet neužpyk tuomet, kai nori padaryti tiesiog iš musės dramblį ir sutirštinti spalvas.
  • Turėk savo gyvenimą
 Šis patarimas tikriausiai apjungia kelis jau čia esančius, bet norėčiau galbūt labiau išsiplėsti. Nepamiršk savo pomėgių, mėgstamų grupių, draugų, kelionių, aplamai - SAVO laisvalaikio. Nebėk pirmam dzvingtelėjimui suskambėjos pasičiupti telefono - jei esi užsiėmusi, tokia ir būk, o vėliau galėsi atrašyti, nebent tai gyvenimo ir mirties klausimas.
  • Nemeluok
  Melo nemėgsta visi, o ir pasitikėjimą sunku pelnyti. Pagalvok, ar tikrai verta jį prarasti pameluojant? Vis vien galų gale tiesa išaiškėja, o po to būna tik dar skaudžiau ir nemaloniau. Taip prarandi ne tik žmogaus pasitikėjimą, bet ir patį žmogų. Santykiai turi būti grindžiami atvirumu bei pasitikėjimu vienas kitu, o ne būti pastatyti ant melo kortelių.


 Aišku, viso to santykiams išlaikyti neužtenka, bet tai - didelė ir stambi jų pagrindo dalis. Manau svarbiausia yra jausti emocinį ryšį, o ne tvirtinti santykius vien kūniškais malonumais. Protas ir jausmai lieka, na o grožis - laikinas dalykas, kuris keičiasi laikui bėgant.
0 Komentarai