"Anapus šviesų" - filmas apie populiarumo kainą ir vertę

"Tu nori būti antra ar nori būti laimėtoja?"

 Ši citata nuskamba filme, kurį šiandien noriu jums pristatyti. Kiek pastangų reikia įdėti norint būti populiaria ir visų mylima?  Manau, kad šiandieniniais laikais ne taip jau ir daug: daug įtakos turi socialiniai tinklai, bendravimas su žmonėmis ypač paprastas dėl išmaniųjų technologijų spartaus tobulėjimo - situacija tokia, kad turėk laiko, noro, charizmos bei talentų ir būsi gana populiari. O kas būna po to? Kaip išlikti savimi ir neprarasti pasitikėjimo? 

Image by delicatedaydreams ANAPUS ŠVIESŲ (BEYOND THE LIGHTS)

Išleidimo metai, šalis: 2014m., JAV
Žanras: muzikinis, drama
Pagrindinius vaidmenis atlieka: Gugu Mbatha - Raw, Nate Parker

Aprašymas: šiame filme pasakojama apie tai, kas slepiasi po dirbtinėmis šypsenomis, spindinčiais pasirodymais arenose, nepamatuojama sėkme ir šlove. Jauna dainininkė Noni su mamos pagalba visa tai jau turi, tačiau vieną vakarą neatsitiktinai atsiduria ant balkono krašto. Ir sutinka Kazą, policininką, kurio gyvenimas anaiptol ne toks kaip jaunos merginos. Jis - paprastas policininkas, labiau už viską siekiantis teisybės ir nekenčiantis melo. Vaikinas tą vakarą išgelbsti Noni, bet kas toliau? Kaip jaunai dainininkei pavyks ir toliau šypsotis tūkstantinėms minioms? O gal Kazas bus tas žmogus, kuris padės merginai atsistoti ant kojų?

Filmas kupinas jaunatviškumo, geros muzikos (žiūrėdami filmą išgirsite ir Beyonce su JAY-Z, ir Ritos Oros kūrinius, netgi Ninos Simone garsųjį "Blackbird"), meilės, skaudžių išgyvenimų, ašarų ir minčių, skatinančių susimąstyti.

PAGRINDINIAI VEIKĖJAI

NONI
Jauna mergina trokšta tik vieno - visa savimi atsiduoti dainavimui, kurį taip dievina, tačiau jaučiasi įsprausta į rėmus dėl nuolatinio mamos spaudimo ir negalėjimo duoti laisvės savo kūrybai. Iš pradžių bandžiusi pajusti tą šlovės skonį, galiausiai ji pasiduoda savo jausmams ir jaučiasi nelaiminga. Vieną vakarą atsidūrusi ant balkono krašto, ji neberas prasmės meluoti sau ir kitiems toliau, kol vienas žmogus tars jai: "aš matau tave". Koks bus Noni pasirinkimas? Ar ji išdrįs savo mamai pasakyti, jog nebenori toliau taip gyventi?KAZAS
Policininkas, kuriam pasaulyje svarbiausia - tiesa ir pareiga. Sutikęs Noni, jis bando suprasti jos pasaulį ir vidines žaizdas, kuris yra visiška priešingybė jo gyvenimui. Nors tarp jų ir įsižiebia kibirkštis, Kazas supranta, jog tolimesnės politiko karjeros siekimui gali turėti įtakos tokia kompanionė, kuri negali pasižymėti kuklumu ir visiškai nėra pirmosios ponios atitikmuo. Kas Kazui svarbiau: meilė ar karjera? O gal galima suderinti abu dalykus? ASMENINĖ NUOMONĖ

Prisipažinsiu, jog šį filmą žiūrėjau jau tris kartus ir dar nė karto nepasigailėjau. Nemėgstu tokių, kaip vadinu, "saldžių" romantinių filmų, tad šis atitinka mano kriterijus - nors ir neapsieina be meilės išraiškų, sukelia daugybę minčių, kurios skatina giliau pamąstyti ir suvokti, kokia gi yra tikroji populiarumo kaina. 

O tu, ar esi mačiusi šį filmą?
Pasidalink nuomone komentarais. Galbūt net padiskutuosime, ką manai?
O jei ne, kviečiu pažiūrėti!

   

0 Komentarai