Dešimt aliejų, kurie padeda mūsų odai

Šiais laikais oda galima rūpintis įvairiai. Kuo anksčiau pradėsi tai daryti, tuo vėliau bus geriau, tiesa? Bet ar verta naudoti kremą, kai jį galima keisti natūraliu aliejumi? Tai jau tavo pačios nuomonė, bet vis dėl to, kokie gi aliejai mums naudingiausi?

1. Lazdynų riešutų aliejus

Aliejuje gausu odai naudingų riebalų rūgščių (Omega-3 ir Omega-6), taip pat vitamino E.
Sumaišiusi valgomą šaukštą aliejaus su cukrumi ir mišiniu įtrynusi veidą, panaikinsi vienus pikčiausių merginų priešų - inkštirus. Jei tavo oda sausa, užtenka ją 2 - 3 kartus patepti aliejumi ir iškart pajusi skirtumą, oda atsigaus. O vasara šis aliejus tave saugos nuo saulės spindulių.

2. Migdolų aliejus


Šiame aliejuje yra nemažai baltymų, taip pat vitaminų A, E, B. Jei nori turėti gražias, stiprias blakstienas, 2 -3 savaites jas reguliariai tepk šiuo aliejumi. Taip pat migdolu aliejumi lengvai nuvalysi užsilikusį makiažą, o ypač gerai jis valo vandeniui atsparų akių tušą.

3. Medetkų aliejus

 Medetkų aliejus yra puikus odos gydytojas, tad jei įsipjovei, žaizdelę patepk šiuo aliejumi. Norėdama, kad ji greičiau sugytų, aliejumi tepk kelis kartus per dieną. Taip pat jį gali naudoti po depiliacijos - nuraminsi sudirgusią odą. O atkeliavus piktiesiems uodams, įkandimo vietą gali patepti medetkų aliejumi, iškart pelengvės.

4. Vynuogių kauliukų aliejus

 Čia gausu neprisotintų riebiųjų rūgščių, taip pat ir linolo rūgšties, vitaminų A ir E, todėl aliejus puikiai drėkina ir veido, ir kūno odą. Juo taip pat gali valytis makiažą.

5. Sezamų aliejus

 Aliejuje yra kalcio, magnio, fosforo, todėl jis puikiai tinka šerpetojančiai bei jautriai odai. Dėl savo lengvos sudėties jis tinka riebaluotis linkusiai odai prižiūrėti, o vasarą aliejus saugo nuo saulės spindulių ir skatina įdegį.

6. Avokadų aliejus

 Avokadų aliejuje gausu viatminų A, B, D, palmitino rūgšties, todėl puikiai tinka silpniems nagams. Norėdama juos sustiprinti, tepk šiuo aliejumi kasdien. Taip pat gali įlašinti kelis lašelius į vandens vonelę ir pamirkyti rankas 10 minučių - ne tik nagučiai sutvirtės, bet ir rankos atsigaus. Aliejus taip pat dažnai naudojamas makiažo kabinetuose.

7. Ricinų aliejus

Ricinų aliejus plaukams prižiūrėti naudojamas jau nuo seno. Prieš plaudama galvą ištepk plaukus aliejumi ir palaikyk apie 15 minučių. Tavo plaukai bus sveikesni, gražesni. Ši priemonė taip pat tinka spuogams naikinti. Pirmiausia ant veido odos palaikyk šiltą rankšluostį, taip padėsi prasiverti poroms. Tada patepk aliejumi ir nuplauk veidą šiltu vandeniu.

8. Kokosų aliejus


 Šis aliejus puikiai tinka kūnui šveisti. Tereikia sumaišyti aliejų su cukrumi ir juo trinti drėgną kūną, po to nuplauti tekančiu vandeniu. Taip pat gali naudoti rudąjį cukrų, kuris naikina grybelį. Sumaišiusi aliejų su šaukšteliu sodos gausi puikų veido šveitiklį. Aliejumi taip gali prausti veidą - drėgną odą patepk aliejumi, švelniai patrink vatos diskeliu. Pamasažuok ir nuplauk drungnu vandeniu.

9. Abrikosų kauliukų aliejus

 Čia gausu vitaminų ir mineralų, maitinančių ir regeneruojančių sausą, jautrią bei pažeistą odą, puikiai į ją susigeria. Taip pat jis valo makiažo likučius.

10. Kviečių gemalų aliejus

 Šis aliejus naudingas lūpoms tepti, jis pravers ištisus metus. Juo tepk sausas, vėjo nugairintas lūpas, taip pat gali nuvalyti lūpų dažus. Aliejus pamaitins geriau nei bet koks vazelinas.

Taigi aliejus - puikus kremo pakaitalas, tiesa. O ir funkcijų kai kurie turi kelias, kvepia. Tad pavasarį ir vasarą pasitik graži ir kvepianti!

3 Komentarai

  1. O gal galėtumėte kažkuri iš rašytojų padaryti diy konkursą? 2013 metais kažką darėte panašaus;)

    AtsakytiPanaikinti
  2. Ačiū labai už straipsnį :) Kadangi pati esu už natūralumą, ekologiškumą , tad šis straipsnis kaip tik man, pati turiu kokosų, ricinų aliejų , naudoju alijošiaus dalis, rožių vandenį, šituos produktus vartoju dažniausiai plaukų kaukėms , noriu kad kuo ilgesni plaukai augtų, bet dar vis per 2 metus norimo rezultato nepasiekiau.

    AtsakytiPanaikinti