Kaip pasaulis švenčia Velykas?

Na ką gi, Šv. Velykos jau čia! Margučiai, "Velykų boba", įvairūs žaidimai... Tai įprasta pas mus ir kitokių Velykų turbūt nelabai įsivaizduojame, tiesa? O kaip jos švenčiamos, tarkim Pietų Amerikoje ar Prancūzijoje?


Prancūzija

Lietuvoje Velykų skanėstus dalija zuikutis ar Velykų bobutė, o štai mažieji prancūzai juos gauna iš... varpų! Pagal katalikus, pagerbdami Kristaus mirtį, varpai tyli nuo Didžiojo ketvirtadienio iki sekmadienio. O pasak prancūzų legendos, jie tyli todėl, kad nori būti pašventinti Popiežiaus ir išskrenda į Romą, o Šv. Velykų dieną parskrenda su įvairiais saldumynais vaikams.
 Prancūzijoje taip pat žaidžiamas kiaušinių mėtymo žaidimas - mėtomi nevirti kiaušiniai. Tas, kuris sugeba pagauti ir ilgiausiai išlaikyti nesudaužęs kiaušinio, laimi.Italija

Italų tradicijos itin skiriasi nuo mūsiškių. Štai, pavyzdžiui, kol mes ridename kiaušinius, Florencijos gyventojai seną mašiną, prikrautą fejerverkų, pastato prieš katedrą ir padega. Šis įdomus reginys, vadinamas ,,Scoppio del carro", laikomas taikos ir gerų artėjančių metų simboliu. 
 Mums antroji Šv. Velykų diena dažniausiai reikalinga tik atsipūtimui ir maisto virškinimui, tiesa? O Panikalės miestelyje tai pagrindinė diena. Dauguma vietinių dalyvauja konkurse, kurio metu aplink visą miestelį ridenami didžiuliai Rizolos sūrio ,,ratai".

Ispanija

 Ispanijoje, Vergės miestelyje, Didysis ketvirtadienis paminimas Mirties šokiu. Šios procesijos, vykstančios naktį, dalyviai persirengia skeletais ir suvaidina kelias scenas iš Kristaus kančių. Paskutinieji skeletai nešasi dėžę pelenų.
 Kitame šalies gale esančio miestelio Almaden de la plata gyventojai iš šiaudų kuria garsių miesto gyventojų atvaizdus, po to juos suplėšo ir mėto į orą.Didžioji Britanija


 Dauguma Didžiosios Britanijos bendruomenių Šv. Velykas pamini šokdami tradicinį viduramžių ,,Moriso" šokį. Vyrai užsideda skrybėles, ant kulkšnių pasikabina varpelius ir eidami gatvėmis šoka bei mojuoja skarelėmis. Tikima, kad šis šokis išveja žiemą ir neša laimę.Graikija

Graikijos Korfu saloje Didysis šeštadienis pasitinkamas labai nešvariai. Pro langus skraido puodai, keptuvės ir visokie kiti keramikiniai indai, tad vaikštant gatve reikėtų pasisaugoti, kad koks neatsargus gyventojas tiesiai ant tavęs neišmestų puodo☺. Šis indų mėtymas simbolizuoja pavasario pradžią ir naują derlių naujuose puoduose.


Kitose šalyse Šv. Velykos pasitinkamos tikrai gana keistokai, tiesa? Bet, kiekvienai šaliai skirtingos tradicijos. Juk kokiam nors ispanui mūsų margučiai ir jų ridenimas irgi atrodys keistai☺
 O kaip tu šventi savo Velykas? Gal tavo šeima turi kokių ypatingų tradicijų? Pasidalink jomis!

1 Komentarai