Kaip tapti charizmatiška asmenybe?

                              
 Ar kada pastebėjai, kad yra žmonės, nepasižymintys nei turtais, nei grožiu, tačiau gali papirkti beveik bet ką. Jiems įėjus į patalpą jie atsiduria dėmesio centre, o jų nuomonės yra įdėmiai klausomasi. Tai - charizma,  toks magnetizmas, kuris yra įkvėptas pasitikėjimo ir pagarba aplinkai. Kaip ir grožis, pinigai, socialinė padėtis, taip ir charizma gali atverti daugybę gyvenimo durų, todėl šios savybės verta mokintis.


                        Raktas į žmonių širdis - pasitikėjimas savimi

 Charizma ne tas pats, kas pasitikėjimas savimi. Juk pati žinai, kad kartais save mylintys žmonės visai nėra tie, kuriais mes tikėtume ir žavėtumėmės. Kartais jie tiesiog atmestini. Tačiau pasitikėjimas savimi yra labai svarbi savybė, kurią reikia ugdyti tinkama linkme, o ne perdėta meile sau. Juk jeigu tikėsi savimi - aplinkiniams bus lengviau į tave žiūrėti kaip į žmogų, kuris žino ką sako ir ką daro. 

 Visų pirma, savimi tikintis žmogus dažniausiai skleidžia pozityvą, nes jis myli save tokį, koks yra ir tai, ką daro. O svarbiausia, jis nėra pilnas kompleksų. Tad nepradėk pokalbio su žmogumi kažką negatyviai kritikuodama. Vietoj to, susikoncentruok į teigiamus dalykus. Žinai, dažnai teigiamus dalykus įžvelgti yra sunkiau, negu neigiamus, todėl vėl gi pareikalaus tavo pastangų. Bet verta. Nes žmonės nenori būti su asmeniu, kuris nekenčia visko, kas juda, o jeigu nejuda - pajudina. Jiems negatyvo gyvenime užtenka, todėl jie ieško to, kas į gyvenimą įneštų šio to šviesaus.

 Kitas dalykas, kuris byloja apie pasitikėjimą savimi, yra užtikrinta kalbėsena. Tai nereiškia, kad turi kalbėti garsiau arba daugiau už kitus. Tiesiog ramiai ir aiškiai. Keisk kalbėjimo tempą, toną. Garsiau ir lėčiau ištark tuos žodžius, kuriuos nori pabrėžti.   Svarbiausia yra išlaikyti savo kalbą įdomią. Jeigu nori pasipraktikuoti, įrašyk savo balsą į telefoną, kad įsitikintum, jog tavo kalbėsena yra užtikrinta. Verta pridurti, kad turėtum vengti kalbėti apie dalykus, kurių tu nežinai. Tačiau neįsijausk demonstruodama savo išmintį: būk atvira kitų žmonių nuomonei arba tavosios  papildymui. 

 O galiausiai, kad atrodytum savimi pasitikinti, tai turi tokia ir būti.  O kada žmogus savimi pasitiki? Kada žino. Žino save ir pasaulį. Todėl domėkis aktualijomis, tobulink save, sportuok, turėk hobį. Tiesiog įdėk į save indelį, nes tik taip tavo, kaip asmens, vertė augs. Na, o jeigu dar esi meilės sau kelyje, tiesiog pasistenk pabrėžti savo gerąsias savybes.


Kūno kalba pasąmoningai traukia arba atstumia

 Neverbalinė kalba apie mus šneka be žodžių: duoda aplinkiniams signalą apie tai, kaip mes jaučiamės. Klaidinga kūno kalba gali parodyti mus kaip silpnus, drovius, užsidariusius savyje asmenis, todėl išmokti tinkamai ,,nebyliai kalbėtis'' yra taip pat svarbu, kaip šnekėti tinkamu ir užtikrint tonu.

 Reikėtų pradėti nuo laikysenos. Ji turėtų būti tiesi tačiau nesukaustyta: susikūprinęs žmogus atrodo lengvai paveikiamas, drovus, išsigandęs, o per daug išsitiesęs - labai suvaržytas. Charizmatiško žmogaus eisena taip pat tvirta. Tad laikysena ir eisena turėtų būti lygiavertis duetas. Be viso to, tavo kūno kalba yra svarbi ir tada, kai bendrauji su žmonėmis. Pavyzdžiui, pasisveikinant su kitu žmogumi nepamiršk nusišypsoti, nes tai parodo, kad džiaugiesi jį matydama, o su jo kalbant laikyk rankas ir kojas nesukryžiuotas, tarsi esi visu kūnu atvira bendravimui. Beje, stebėk pašnekovą -  jeigu jis daug gestikuliuoja, tą gali daryti ir tu, tačiau jei jo rankų judesiai nežymūs, turėtum per daug neįsijausti. Kiekvienas žmogus skirtingas, kiekvienam priimtini kitokie dalykai. Na, o jei kalbi prieš auditoriją, taip pat pasistenk rankas ir kojas laikyti nesukryžiavusi, delnus atvirus, gestikuliuoti plačiai, tačiau ne per greitai, kad atrodytum savimi pasitikinti bei nebijanti erdvės ar žmonių.

 Visa tai gali pasipraktikuoti prieš veidrodį: išsakyk kalbą, suvaidink pokalbį ir stebėk savo gestus. Galbūt tu atrodai per daug susijaudinusi? Savo klaidas stebėk ir taisyk.


Gera būti tarp žmonių, kurie verčia mus jaustis ypatingai

 Nesvarbu su kuo bendrauji, jeigu nori skleisti charizmą, būk tas žmogus, kuris į kiekvieną savo pašnekovą žvelgia tarsi į paskutinį žmogų žemėje, jį supranta, išklauso ir gerbia. Pagalvok koks žmogus tave verčia jaustis ypatingą? Greičiausiai tas, kuris skirią visą savo dėmesį ir išmonę tau vienai: ne telefonui, ne laikrodžiui ir ne kebabui. Tai vadinama pagarba. 

 Tad jeigu nori išgryninti savo skleidžiamą energiją į žodį ,,charizma'', bendrauk su žmonėmis vienodai pagarbiai: kalbėdama su populiariu arba patraukliu žmogumi nepradėk bučiuoti kojų, o sutikusi kiek mažiau pasižymėjusį asmenį - jo nežemink! Tiesiog elkis kaip su tau lygiais žmonėmis ir pamatysi, kad jie elgsis taip pat. Be to, labai svarbu rodyti domėjimąsi pašnekovu: paklausk jo nuomonės apie tam tikrus dalykus, apie jo gyvenimą ar aplinką. Taip parodysi, kad vertini jo mintis, išgyvenimus arba darbus, kuriuos yra padaręs. Tačiau vien paklausti neužtenka. Juk būtų nelabai smagu,  jeigu kažkas be paliovos klausinėtų asmeniškų dalykų, nors jų dėmesys būtų sutelktas į labai įdomias kavinės lubas, o tau baigus savo 5 minučių monologą apie savo gyvenimo planus, pašnekovo atsakymas būtų ,,nu aišku, aišku" ar ,,matai kaip čia įdomiai''. Tad kalbant pašnekovui stenkis tikrai įsijausti į tai, ką jis sako, duoti nors kokį signalą, kad tikrai klausai, pvz.; karts nuo karto ištark ''aha'', o jam baigus šnekėti, pakomentuok jo mintis plačiau. Beje nepamiršk akių kontakto - jis labai įtaigus (sako, kad jeigu nori savo žvilgsnį padaryti tarsi itin susidomėjusį, žvelgdama į žmogų gali tyrinėti jo akių spalvą).

 Nepamirškime ir paprastų pozityvių bei pagarbių dalykų: komplimentų ir vardų. Sakydama kažkam pagyrimą nemeluok. Tau patiko kažkieno plaukai, kvapas, darbas? Būtinai tai pasakyk - juk tai nuoširdumas, kuris pamalonina kitą. O kas dėl vardų? Tiesiog jų nepamiršk ir... Netrumpink!

 Be to, nesuprask klaidingai. Charizma tai nėra kitų žmonių maloninimas. Tai tiesiog tokia žavi žmogaus energija, kuri verčia aplinkinius jaustis maloniai.

Tai koks tas charizmatiškas žmogus?

 Ko gero, pagrindinė charizmatiško žmogaus savybė - laisvumas. Šis žmogus turi laisvę nuo savo kompleksų,  laisvai kalba, myli, juokauja, gyvena bei priima informaciją. O prie viso to... Gerbia kitus. Tad laisvė ir pagarba - charizmatiško žmogaus bruožai. Tačiau derėtų prisiminti, kad nesvarbu, kokia charizmatiška tu būsi, visada atsiras super-ultra-anti-charizmatiškų žmonių, kurie tavęs nesupras ir kuriems tu neįtiksi. 

Ar aš esu charizmatiška asmenybė?

 Kiekvienas norėtų įsivertinti savo charizmą. Viskas ko tau reikia, tai būti nuoširdžia sau ir atsakyti į šiuos klausimus, vertinant nuo 1 iki 6.
Ar aš esu tas žmogus, kuris...

1. Pastebimas kambaryje
2. Daro žmonėms įtaką
3. Gali būti grupės lyderis
4. Verčia žmonės jaustis patogiai
5. Dažnai šypsosi
6. Gali sutarti su visais


Gautus taškus padalink iš 6. Jei tavo balas aukštesnis nei 3,7, žinok, savyje charizmos turi daugiau, negu vidutiniškas žmogus.

 Svarbu suprasti, kad charizmatiškais nėra gimstama. Visa tavo skleidžiama energija priklauso tik nuo tavęs. Tad jeigu tavo charizmos balas tave nuvylė, perskaityk straipsnį dar kartą ir atkreipk dėmesį į dalykus, kuriuos tau dar reikėtų patobulinti.


3 Komentarai