Kelionė į ateitį ar ilgesnė gyvenimo trukmė. Įmanoma?

 Ar kada svajojai apie galimybę nukeliauti į ateitį ar prailginti savo gyvenimą? Jei taip, turiu puikią žinią! Yra vienas būdas tai padaryti, tik, tiesa, dar ne iki galo išbandytas.

 Krionika - tai paslauga, kai po mirties žmogaus kūnas arba smegenys paverčiami stiklu ir laikomi skysto azoto konteineriuose, iki kol juos kas nors atšildys.

Pirmas užsišaldymas

 Pirmasis žmogus išbandęs krioniką yra 1967 metais miręs psichologijos profesorius James Bedford. Jis sirgo sunkia inkstų vėžio forma ir 1965 metais sužinojęs, kad ieškomas savanoris, po mirties atiduosiantis kūną užšaldymui, iškart sutiko dalyvauti atrankoje, kurioje ir nugalėjo. Tiesa, jis dar nebuvo atšildytas, tad ar tai veiksminga, kol kas neaišku.

Kaip viskas veikia?

 Kai ,,klientui" yra konstatuojama klinikinė mirtis, atvyksta speciali medikų komanda. Jie suleidžia kraujo krešėjimą stabdančių medžiagų ir užtikrina pakankamą deguonies lygį smegenyse. Tuomet kūnas transportuojamas į artimiausią krionikos laboratoriją. Ten iš ,,kliento" kūno pašalinamas vanduo ir suleidžiamas glicerolio pagrindu sukurtas mišinys pakeičiantis kraują. Užšalimo metu jis yra tarsi kūno ,,antifrizas". Po šios procedūros kūnas užšaldomas iki -130°C sausame lede. Taip kūno
ląstelės virsta stiklu, o jis pats įdedamas į skysto azoto pripildytą konteinerį, kuris pastatomas šalia kitų tokių konteinerių.

 Palyginti su atšildymų, užšaldymo procesas neatrodo toks sunkus. Tiesa pasakius, kaip kūną atšildyti mokslininkai dar nežino ir remiasi terminu ,,technologijų singuliarumas" Pasak jų, ateityje žmonės (arba dirbtinis intelektas) taip gerai įvaldys nanotechnologijas, kad mažyčiai ,,nanorobotukai" sugebės pataisyti toksinų sužalotas ląsteles ir atšildyti kūną išvengiant ledo kristalų formavimosi.
 Taip pat nevengiama kalbėti apie ,,smegenų klonavimą". Užšaldytų smegenų žinios būtų nuskaitomos ir arba perkeliamos į superkompiuterį (tikėtina, kad ateityje žmonija gyvens elektroninėje erdvėje), arba atiduotos naujam, mokslininkų iš DNR mėginių sukurtam kūnui.


Galbūt tave suviliojo pasiūlymas po mirties būti užšaldytai ir jau norėtum tai išbandyti? Tačiau neskubėk džiaugtis, yra dar viena, ypač svarbi sąlyga: procedūra nemažai kainuoja. Viso kūno užšaldymo kaina svyruoja tarp 150 ir 200 tūkstančių JAV dolerių. Smegenų užšaldymas pigesnis - jo kaina gali būti nuo 50 iki 80 tūkstančių JAV dolerių. Tačiau vienkartinio mokesčio už operaciją nepakanka ir norint užsišaldytį visą gyvenimą reikia mokėti ,,nario mokestį", kuris gali siekti 500 JAV dolerių.

Asmeniškai man atrodo neverta pakloti tokius pinigus ir prisijungti prie 270 jau užšaldytų negyvėlių. O kokia tavo nuomonė?
 

0 Komentarai