,,Lego" - pramoga visiems

Šiandien turbūt kiekvienas vaikas ar jaunesnis žmogus žino apie ,,Lego". Pas vienus šių statybinių rinkinių galima rasti net kelis, o kitiems tai tik svajonė. O ir patinka jie ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Tad jei ieškai kam nors dovanos - ,,Lego" tam puikiai tiks!

 Jei dar nežinai kas yra ,,Lego", pats metas su juo susipažinti. Tai spalvotos įvairių dydžių kaladėlės, kurias tinkamai sustačius galima gauti pastatus, transporto priemones ir kitus šaunius dalykus. Jei nori lavinti fantaziją, gali nusipirkti vis dėžę kaladėlių ir iš jų statyti ką tik panorėjusi. O jei nori pastatyti konkretų objektą, gali nusipirkti rinkinius, kuriuose prie kaladėlių pridedama instrukcija.

,,Lego" istorija

 ,,Lego" kūrėju tituluojamas dailidė iš Danijos, Olas Kirkas Kristiansenas. Danijoje jis buvo žinomas kaip kopėčių, lyginimo lentų ir medinių žaislų gamintojas, savo prekes pardavinėjantis belsdamasis į žmonių duris.
 Kai po Antrojo pasaulinio karo paplito plastikas, stalius nutarė medį pakeisti šia nauja, sparčiai populiarėjančia medžiaga.
 1949 metais, žaislų mugėje Kristiansenas pristatė spalvotas plastikines kaladėles, tačiau sulaukė kritikos iš klientų. Jie sakė, kad nėra jokio įdomumo žaisti su kaladėlėmis, kai jų neįmanomą sujungti (tada kaladėlės buvo lygia apačia). Išradėjas kaladėles patobulino ir netrukus pristatė naują variantą, kuris naudojamas ir šiandien.
 Na, o pavadinimas kilo iš daniškų žodžių ,,leg godt", reiškiančių gražų žaidimą.


 Sulaukusi nemažos sėkmės, ,,Lego" kompanija pasekė Disnėjaus pavyzdžiu: įkūrė specializuotus pramogų parkus - Legolendus. Pirmasis Legolendas 1968 metais atidarytas gimtajame ,,Lego" įkūrėjo mieste Bilunde. Jis ypatingas tuo, kad viskas čia iš ,,Lego" kaladėlių. Visiškai viskas! Tarkim, važiuoja paprastas apžvalginis traukinukas, jame sėdi žmonės, o jis pats sukonstruotas iš ,,Lego" kaladėlių! Iš kaladėlių čia taip pat pastatyti miestai, laivai, gyvūnai ir taip toliau.
 Legolendų yra ne vienas ir ne vienoje šalyje, jų galima rasti ne tik Europoje, bet ir Azijoje bei Jungtinėse Amerikos Valstijose.


 Geriausia, kad ,,Lego" turi rinkinių, kurie patiks visoms amžiaus grupėms! Tačiau rinkinys
nebūtinai turi būti ypatingas. Štai, pavyzdžiui, aš turiu ,,Lego Friends" ūkį. Jis skirtas jaunesnėms mergaitėms, bet mes su draugėm dar ir dabar kartais išsitraukiam jį ir statom. Atrodo, kad tai labai vaikiška, bet būna tikrai smagu, nors kartais ir susipykstam dėl kokios detalės. ☺Taip, kartais tikrai gera prisiminti tuo laikus, kai išskyrus žaidimus niekas nerūpėjo... O tu ar turi kokį ,,Lego" rinkinį? O gal esi iš tų, kurios tiesiog pamišusios dėl šių konstruktorių? O gal visai tai tau atrodo vaikiška?


0 Komentarai