,,Minutė tiesos" - melo priešas

 Mūsų gyvenime tiek daug melo, tiesa? Meluojame ir sau, ir kitiems, kartais to net ne pastebėdami. Kartais mūsų melas būna visai nekaltas, bet kartais jis gali pridaryti nemažai bėdų. Ir net jei atrodo, kad melas - natūralus reiškinys, taip nėra ir jo mūsų gyvenime turi būti kuo mažiau.

Apie ,,minutę tiesos" sužinojau skaitydama knyga tokiu pat pavadinimu. Ji veikia labai paprastai: kas keturiolika dienų vieną minutę turi sakyti tik tiesą.

 Paskaičius tai neatrodo labai sunku. ,,Na, kas čia sunkaus, pamėginsiu" pagalvojau pirmą kartą pasidomėjusi. Pasiūliau išbandyti tai ir draugei. Taigi, atsisėdome abi ant sofos, nusistatėme laikmatį ir pradėjome. Pirma buvo mano draugė. Ji papasakojo tokius dalykus, kurių aš net neįsivaizdavau. Nors, tiesą pasakius ir pati nemažesnes paslaptis atskleidžiau. Ir tada pasidarė aišku, kodėl atvirai kalbėti per dvi savaites užtenka tik minutę.


Kokią naudą duoda ,,minutė tiesos"?

 Na, taip, gali pasirodyti, kad ,,minutė tiesos" tik nereikalingas laiko švaistymas. Tačiau taip nėra. Tiesa padeda pažinti ne tik kitus, bet ir pačią save.
 Tarkim, tu žiūri serialą ,,Pažadėtoji". Niekam apie tai nesakai, nes žinai, kad iš tavęs tik pasijuoks. Bet štai vieną kartą netyčia apie tai prasitari draugėms, kurių visas gyvenimas - ,,Riverdeilas", ,,Keisti dalykai", ,,Jaunosios melagės" ir taip toliau. Kaip ir galvojai, jos iš tavęs pasijuokė. Tada pagalvojai, kad gal iš tiesų neverta švaistyti laiko tokiems kvailiems serialams ir geriau pažiūrėti ką nors madingesnio. Ir tada tau į pagalbą atskuba ,,minutė tiesos". Išklojusi visas savo mintis sienai, žaislui ar dar kam nors supranti, kad ,,Pažadėtoji" tau tūkstantį kartų geriau nei ,,Keisti dalykai", o draugės iš tavęs šaipytis pradėjo kažkaip jau pernelyg dažnai.

 Šis būdas taip pat gali padėti išsakyti jausmus kam nors. Pavyzdžiui, įsidrąsinusi prieini prie savo simpatijos ir iškloji jam visą tiesą apie savo jausmus. Kad ir koks būtų jo atsakymas, pasidarys šiek tiek lengviau, ar ne?

Taip pat praktikuodama ,,minutę tiesos" gali sumažinti melo kiekį savo gyvenime. Manykim, kad naudoji ,,minutę tiesos" visus metus. Po metų minutė tau atrodo per mažai ir tada tu nusprendi sakyti tiesą ilgiau arba dažniau. Ir taip vis ilgini tiesos sakymo trukmę, kol kažkada tavo gyvenime melo lieka minimalus kiekis. Būtų puiku, tiesa?

Truputį apie knygą

 ,,Minutė tiesos" - meilės istorija, mini paveikslų galerija, meno žinynas ir kelios tikybos pamokos viename. Tai istorija apie merginą, kuri sužino, kag greit gali apakti ir išvyksta į Florenciją, kad spįtų pamatyti, tai, kas jai atrodo gražiausia pasaulyje. Ten ji sutinka žavųjį princą ant balto žirgo, vardu Jakobas, kurį, žinoma, įsimyli. Jakobo kelionės tikslas - pamatyti kelis paveikslus, jo rašomam straipsniui. Mergina prie jo prisijungia ir jaunuoliai keliauja kartu. Kadangi Frida apie meną nieko neišmano, Jakobas, jai, o tuo pačiu ir skaitytojui, viską nuosekliai papasakoja. Kadangi jie apžiūrinėja paveikslus, kuriuose pavaizduotas Jėzaus nukryžiavimas, knygoje taip pat kai ko galima sužinoti ir apie krikščionybę.


Na, tikiuosi, kad ,,minutę tiesos" tu ir pati išmėginsi, ir draugėms pasiūlysi. Labai tikiuosi, kad ateityje, gal po šimto, gal po tūkstančio metų Žemėje melas bus laikomas nusikaltimu, ir -monės sakys tiesą, kad ir kokia skaudi ji bebūtų.


0 Komentarai