Studijos užsienyje 3 dalis: Italija, Ispanija, Portugalija

Sveikos!
Žinau, manęs seniai nebuvo, labai atsiprašau, kad reikėjo ilgai laukti. Man suėjo 18 (tiesą sakant, rašau šį straipsnį per savo gimtadienį), dėl to labai džiaugiuosi. Pagrindinė šventė dar laukia, tačiau vakar mano draugės padarė man staigmeną ir išdekoravo visą mano kambarį. Pasijaučiau lyg MTV realybės šou "My super sweet sixteen" herojė. 
O šiandien aš, kaip ir žadėjau, papasakosiu apie studijas Pietų Europos šalyse. 

Italija ir Ispanija

Duomo | Florence, Italy #italytravel The Alcázar of Toledo, Spain. For the best of art, food, culture, travel, head to theculturetrip.com Seville - loved my longweekend with my soulmate here - have to repeat soon!

Studijos Italijoje-puiki galimybė susipažinti su šios šalie kultūra ir išmokti kalbos. Bakalauro studijos trunka 3 metus, magistro - 2. 
Jei nori studijuoti Italijoje, iš pradžių turi susisiekti su norimu universitetu. Jei atitinki jo reikalavimus, tolesnis stojimas gali vykti per Italijos ambasadą: sutvarkyti visus dokumentus bus lengviau. Ko gali prireikti? Paso kopijos, pažymių išrašo, motyvacinio ir rekomendacinio laiško, portfolio, jei stoji į tokias specialybes kaip architektūra ar dizainas, taip pat kalbos lygio sertifikato (italų arba anglų, priklauso, kuria kalba vyks studijos). Jei tavo universitetas reikalauja anglų kalbos egzamino, teks laikyti TOEFL, TOEIC, IELTS arba Cambridge egzaminą. 
Kainos už mokslą priklauso nuo universiteto (privatus ar ne). Valstybiniuose universitetuose mokslas kainuos nuo 850 iki 1000 eurų per metus privačiame - nuo 6000 iki 20000 eurų per metus (Italijoje kaina už mokslą nustatoma pagal šeimos pajamų dydį).
 Pragyvenimo kainos priklauso nuo miesto. Pvz. Milane ir Romoje išlaidos mėnesiui (pragyvenimas, transportas, maistas, laisvalaikis) bus maždaug 1300 eurų. Bolonijoje ar Florencijoje - tarp 600 ir 900 eurų į mėnesį. 
Kainos panašios į mūsų.Dauguma studentų nuomojasi butą. Tai kainuos nuo 300 iki 600 eurų į mėnesį. Turėk galvoje išlaidas už telefoną, mokslo priemones. 
ES piliečiai turi tiesę dirbti Italijoje. 
Būtų tobula, kad kuo greičiau išmoktum itališkai - ne visi italai noriai bendrauja angliškai, be to, greičiau susirasi darbą. Ispanijos universitetai priėmimus į universitetus pradeda vykdyti maždaug balandžio mėnesį. Reikalavimai priklauso nuo universiteto ir programos, tačiau gali tikėti, kad tavęs paprašys paso kopijos, atestato ir kalbos lygio sertifikato (anglų arba ispanų, priklauso nuo universiteto). Gali susisiekti su Ispanijos Karalystės (taip, Ispanija - karalystė) ambasada, kad tau padėtų sutvarkyti formalumus. 
Pragyvenimo galimybės yra įvairios. Gali gyventi su priimančia ispanų šeima, gali nuomotis butą viena ar su draugais. 
Dauguma studijų programų siūloma ispanų kalba, tačiau nebūtinai. Bet kokiu atveju, ispanų kalba kalba daugiau nei 400 milijonų žmonių, tad, manau, ją išmokti yra visai naudinga. 
Valstybiniame universitete studijų kaina metams - nuo 680 iki 1280 eurų, privačiame - nuo 5500 iki 18000 eurų. Yra galimybė gauti paramą ar finansavimą. 
Kainos panašios kaip Italijoje, maistas šiek tiek pigesnis. Madridas ir Barselona -  brangiausi Ispanijos miestai, gyvenimas kitur bus pigesnis.Portugalija

Kodėl yra verta rinktis Portugaliją? Visų pirma, net 250 milijonų žmonių kalba portugališkai. Šioje šalyje 300 dienų per metus šviečia saulė, o pragyvenimo kainos mažesnės už Vakarų Europos šalis. 

.: p e r s p e c t i v e :. Porta Ferrea da Universidade de Coimbra - Portugal Lisbon, Portugal. Picture from @your_passport Instagram. Porto www.enjoyportugal.eu Enjoy Portugal Cottages and Manor houses Great… _____________________________ Bildgestalter http://www.bildgestalter.net

Dauguma studentų gyvena bendrabučiuose arba nuomojasi kambarį. Taip pat Portugalijoje tarp vyresnių žmonių iki šiol yra labai populiaru nuomoti kambarį studentams. Ne visi nori gyventi viename bute su jo šeimininku, tad reikėtų iš anksto įsitikinti, kas dar su tavimi gyvens. Nuomos kainos nuo 150 iki 350 eurų, priklausomai nuo vietos, patogumų ir šeimininko.
ES piliečiai, kaip ir portugalai, gali gauti nemokamas medicinos paslaugas. Išlaidos maistui nėra labai didelės: už maždaug 5 eurus laisvai galima pavalgyti mieste, restorane - už mažiau nei 10. Taip pat atvykusi į šią šalį turėsi atsidaryti čia banko sąskaitą. Mėnesio išlaidos: 500-800 eurų. Lisabona - brangiausias miestas gyventi, tuo tarpu mažesniuose miestuose (Koimbroje ar Porte) užteks 500-600 eurų.
Kaip ir Italijoje ir Ispanijoje, Portugalijos universitetai būna privatūs ir valstybiniai.
Studijos valstybiniuose universitetuose metams kainuoja nuo 950 iki 1250 eurų.
Privatūs universitetai nustato savo kainas. Vidutiniškai jos siekia 4000 eurų, tačiau kartais privatūs universitetai taiko nuolaidas itin gerai besimokantiems studentams.
Yra galimybė gauti stipendiją ir dirbti. ES piliečiams nereikia specialaus leidimo tam, tačiau prireiks leidimo gyventi Portugalijoje ir bent kažkokio nusimanymo apie šalies mokesčius, kuriuos turėsi mokėti.
Portugalijos universitetai reikalauja IELTS, TOEFL arba CAE anglų kalbos egzaminų. Kai kurios studijų programos yra vykdomos tik portugalų kalba, kai kurios - anglų.

Studijuodama Portugalijoje galėsi lankyti portugalų kalbos pamokas, keliauti, džiaugtis šiluma, saule ir nuostabia gamta, grožėtis jaukiais ir spalvingais miestais bei ragauti nuostabų šios šalies maistą. Neabejoju, kad tai gali tapti Tavo gyvenimo patirtimi.

                    Portuguese dessert Bolo de Arroz. Heavenly!                                                                                         More             Trancoso, Portugal.            Ponta do Sol - Madeira - Portugal

Studijų programos: https://www.bachelorstudies.com/Bachelor/Portugal/

Tikiuosi, kad sužinojai naudingos informacijos. Kitą kartą papasakosiu apie studijas Graikijoje ir Turkijoje.
1 Komentarai

 1. Labas, ačiū tau labai už šį išsamų straipsnį. Labai informativu, įdomu ir naudinga!

  AtsakytiPanaikinti