"Sveika Ruta": interviu su Rūta Žilionyte


Ar esi girdėjusi apie šią blogger'ę? Rūta Žilionytė - jauna, graži ir sėkminga mergina, studijavusi universitete ekologiją, tačiau vėliau visiškai pakeitusi veiklos sritį.  Dabar ji - blogger'ė ir grožio meistrė, kasdien įkvepianti daugybę jaunų merginų. Savo YouTube kanale ši mergina turi beveik 23 tūkstančius prenumeratorių, kas lietuvių blogger'iui yra tikrai nemažai. Mūsų portalui Rūta jau yra davusi interviu prieš trejus metus, tačiau juk sutinki, kad tai - gan ilgas laikas, be to, gal net jo neskaitei ir pirmą kartą išgirdai apie šią merginą? 

Sveika Ruta nuotrauka. Sveika Ruta nuotrauka.

Rūta savo blogg'e ir YouTube kanale kalba labai įvairiomis temomis: gali rasti kosmetikos priemonių apžvalgų, vlogų, sveikų receptų (beje, Rūta yra veganė ir iš jos gali pasisemti labai daug įkvėpimo), straipsnių apie madą ir stilių... Be to, Rūta visuomet spinduliuoja patį tikriausią gyvenimo džiaugsmą, žiūrint į šią merginą tiesiog neįmanoma neužsikrėsti optimizmu. Asmeniškai aš pirmą kartą apie ją išgirdau prieš kelerius metus, perskaičiusi jos interviu žurnalui "Panelė". Tuo metu dar tik buvo pradedama kalbėti apie tai, kad svarbiausia - ne skaičiai ar kažkieno nustatyti grožio standartai, o sveikata ir vidinė savijauta. Po visų nesibaigiančių straipsnių ir interviu su panelėmis tobulybėmis, kuriuose jos pasakodavo apie "iškrovos dienas", dietas ir alinančias treniruotes po dvi valandas per dieną, būtent Rūtos mintys šiame kontekste nuskambėjo visiškai naujai ir netikėtai: graži mergina, pasakojanti ne apie tai, ką galima ir ko negalima valgyti, kaip dažytis ir kaip atrodyti, o kalbanti apie tai, kad svarbiausia - mūsų kiekvieno savijauta. Visos esame labai skirtingos. Dabar tokiomis mintimis dalinasi daugiau įžymių žmonių, tačiau tuo metu aš, nemažai kompleksų turinti paauglė, supratau, kaip man trūko būtent šitų žodžių: nereikia savęs su niekuo lyginti.

Sveika Ruta nuotrauka.   Sveika Ruta nuotrauka.        Sveika Ruta nuotrauka.

Daugumai žmonių blogger'io darbas atrodo labai paprastas ir lengvas. Papasakok, su kokiais iššūkiai Tau iš tiesų tenka susidurti? 

"Blogiariavimas" mano atveju nėra darbas. Tai man asmeniškai neduoda jokių pajamų. Kad ir kaip kitiems atrodytų, aš iš to neuždirbu nė cento, nors būtų smagu, gal tuomet ir motyvacijos atsirastų daugiau. O šiaip, tai veikla, užimanti labai daug laiko ir "suvalganti" visą tavo laisvalaikį. Tenka naktimis arba pakeliui kur nors redaguoti nuotraukas, vos ištaikius momentą fotografuoti ir viską labai planuoti... Norint sukurti tinkamą ir kokybišką kontentą tenka paaukoti begalę laiko ir gerai pasukti galvą dėl idėjų. Tai, priešingai bendrai nuomonei, nėra lengva. Todėl geros "blogger'ės" iš tiesų yra vertos aplodismentų ir didelės pagarbos. Žmonėms sunku suprasti ir suvokti, kiek mes paaukojame savo laiko, jėgų ir energijos, kad jie matytų tai, ką mato socialinėje erdvėje.Ar kada nors įsivaizdavai, kad tavo gyvenimas bus būtent toks? Ar kryptingai to siekei, ar elgeisi pagal aplinkybes? 

Gyvenimas tuo ir yra gražus, kad niekada nežinai, kas gali nutikti. Kažko tikiesi, svajoji ir sieki, tačiau ne visada viskas vyksta taip, kaip norisi. Lygiai taip pat ir man. Kai kurie dalykai išsipildė su kaupu, o kai kurie taip ir liko svajonėse. Tačiau aš visada turiu tikslus, kurių kryptingai siekiu. Esu kovotoja. Todėl man svarbu turėti tikslą. Ir aš giliai tikiu, kad savo gyvenimą kuriame tik mes patys, o nes kas nors kitas. Tačiau tai dar ne pabaiga. Aš turiu kur kas daugiau ir didesnių svajonių ir gyvenimo siekių. Dar daug kur reikia pasistiebti ir gerai dėl to padirbėti.


Kaip susitvarkai su negatyvia nuomone ir komentarais? 

Aš su jais niekaip nesitvarkau. Paprastai išvis neskaitau visokių portalų ir svetainių, kuriose žmonės viską komentuoja, pvz.; "vinted" grupės ir panašiai. O savo socialiniuose tinkluose jei ir gaunu kažką labai kandaus, tiesiog blokuoju tą žmogų. Kitais atvejais paskaitau, nusijuokiu, ir toliau darau tai, ką noriu daryti. Manęs žmonių nuomonės ir pikti, pavydūs komentarai niekaip neveikia. Galbūt mane užgrūdino Londono gyvenimas... Tiesiog supratau, kad visiems neįtiksi. O ir nėra prasmės to daryti, nes tuomet aš nebebūčiau aš. Galiausiai, juk kandžiai ir įžeidžiančiai komentuoti gali tik tie žmonės, kurie nieko daugiau savo gyvenimuose nedaro, todėl pavydi, nes mato už save geresnius ir juos tai žeidžia... Tokia psichologinė šių laikų tiesa. Tad kam gadintis sau nuotaiką ir gyventi dėl kitų?

Sveika Ruta nuotrauka.

Kai jautiesi pavargusi ir nenusiteikusi nieko veikti, kaip elgiesi: prisiverti pabaigti darbus ar leidi sau pailsėti? 

Esu iš tų žmonių, kurie negali pakęsti nebaigtų darbų. Jei žinau, kad man dar kažką reikia padaryti, net negaliu ramiai miegoti. Todėl kad ir kokia esu pavargusi, visuomet pabaigiu nebaigtus darbus, net jei žinau, kad baigsiu paryčiais ir tik tada galiu ramiai sau ilsėtis ar miegoti. Tačiau yra dienų, kai leidžiu sau atsikvėpti ir tiesiog nieko neveikti. "Tingiadieniai" yra gyvybiškai būtini kiekvienam, ypač jeigu daug dirbi, tavo dienos yra ilgos ir pilnos veiklos. Balansui atstatyti mums visiems reikia dienų, kai visą dieną galime gulėti po pleduku, nešioti pižamą ar tiesiog žiūrėti filmus. Dievinu tokias dienas 😀. Galbūt todėl, kad jos man išties ypatingos po visų intensyvių dienų, darbų ir nuolatinio bėgimo.
Kaip manai, ar jau mokykloje reikia žinoti, ko nori? Galbūt priešingai, manai, kad savo pašaukimą galima suvokti daug vėliau? 

Tikrai nėra būtina ką nors konkrečiai žinoti bet kuriame gyvenimo etape. Juk žmonės atranda save ir būdami 50-ies. Tuo gyvenimas man ir yra gražus ir spalvingas, kad jis kupinas staigmenų. Kartais aplinkybės, įvykiai, žmonės mus kažkuo įkvepia ir priverčia keistis, o mes atrandame save iš naujo. Gyvenime tikrai nėra taisyklių, kada ir ką reikia daryti. Svarbiausia išlikti ir būti savimi visada ir bet kokiomis aplinkybėmis.


Kokie žmonės Tave įkvepia ir kodėl? 

Mane įkvepia tie žmonės, kurie nepaisant visko siekia savo tikslų ir svajonių, yra išprusę, išsilavinę, užsispyrę ir stipresni net patys už save. Kai matau tokius žmones, girdžiu jų istorijas, suprantu, kad jei jie gali tokie būti ir viską pasiekti, ir aš galiu. Nėra nieko neįmanomo. Žaviuosi jais, jie - mano didžiausia motyvacija. Be to, žaviuosi tais, kurie iš tiesų kažką daro, nepaisydami nesėkmių ar nuopuolių. Daug žmonių tik kalba, moko kitus, bet nieko nedaro. Todėl tokių klausyti tikrai neverta. Stiprūs ir atkaklūs žmonės man didžiausias pavyzdys.


Trys dalykai, kuriuos privalo daryti merginos, norinčios atrodyti ir jaustis puikiai. 

Mano nuomone, nėra tokių dalykų, kurie yra privalomi. Tiesiog tikrai save mylinti ir gerbianti mergina turėtų pasitikėti ir tikėti savimi, suderinti poilsį ir gyvenimo būdą, daryti tai, kas patinka ir būti savimi.


Ką būtinai norėtum padaryti iki mirties? 
Apkeliauti visą pasaulį ir susilaukti vaikų.


Negaliu nepaklausti: kokios muzikos klausai?
Negaliu tiksliai atsakyti, nes tai labai priklauso nuo mano nuotaikos ir aplinkybių. Tai gali būti klasikinė muzika, net lengvas rokas ar geras, kokybiškas repas, nors šiaip eilinio repo tiesiog negaliu pakęsti.


Esi vakarėlių žmogus ar labiau mėgsti jaukius vakarus namie žiūrint filmus? 

Vienareikšmiškai rinkčiausi namus ir jaukų vakarą prie filmo ar su draugus, užuot ėjusi į vakarėlius ir klubus. Nors, žinoma, būna, kad tenka ir "pavakarėliauti".


Kokią knygą privalo perskaityti kiekviena mergina? 
"Kodėl vyrai myli kales" - tai gyvenimiškas gidas, pamokos, kurių nemoko mokykloje, nors mums to labai reikia.


Į kurią šalį būtinai norėtum nukeliauti ir kodėl? 

Tailandą - jis mane žavi savo kultūra, istorija bei gamta. Su mielu noru ten ir pasilikčiau . Kas nenorėtų gyventi smėlio paplūdimyje, kur saulė šviečia kone visada, o aplink - paprasti ir kuklūs žmonės, nesureikšminantys statuso ir piniginės. Be to, vaisiai  yra vienas iš pigiausių maisto šaltinių, kuriuos net ir pati gali nusiskinti - rojus.

 Sveika Ruta nuotrauka. Sveika Ruta nuotrauka.

Daug laiko gyveni Didžiojoje Britanijoje. Ar gali duoti patarimą merginoms, taip pat norinčioms išvykti mokytis ar gyventi į užsienį? 

Iš tiesų tai nelabai galiu, nes kiekvieno iš mūsų istorijos ir aplinkybės skirtingos. Bet, svarbiausia, jeigu jau atvykai su tikslu, eik link to tikslo visaip, kaip tik gali ir būk stipri psichologiškai. Būti svetimoje šalyje nėra lengva. Tu nesi toks pat lygus, kaip savoje šalyje. Tad ir kovoti už save tenka kur kas labiau ir visur. Tai -  labai didelis išbandymas sau pačiam.


Ką patartum žmonėms, kurie abejoja dėl savo gyvenimo kelio pasirinkimo? Kaip suprasti, ko nori ir ką turėtum veikti gyvenime? 

Nėra tikslaus atsakymo "kaip". Kiekvienas mes randame savo kelius skirtingais gyvenimo etapais, aplinkybėmis ir sutikus tam tikrus žmones. Linkiu tiesiog nebijoti ieškoti savęs, nors kartais tai gali būti beprotiškiausi dalykai ar išbandymai. Svarbiausia bandyti, eiti ir ieškoti bei niekada nepasiduoti. Anksčiau ar vėliau tas suvokimas atkeliaus.

Sveika Ruta nuotrauka. Sveika Ruta nuotrauka. Sveika Ruta nuotrauka.


Neturiu daug patirties imant interviu (tiesą pasakius, tai - pirmas kartas), tačiau man jis negalėjo būti geresnis. Rūta - be galo maloni ir išauklėta mergina, maloniai sutikusi ir sugebėjusi atrasti laiko atsakyti į mano klausimus, nors išties turėjo itin daug veiklos (Rūta šiuo metu kraustosi į Lietuvą, o, kaip žinia, kraustymasis prilygsta gaisrui).  Šios merginos, kurios asmenybė, elgesys ir manieros negali nekelti susižavėjimo. Deja, bet šiais laikais tai - tokia retenybė...

Visos nuotraukos iš Sveikos Rutos facebook puslapio.

Rūtos YouTube kanalashttps://www.youtube.com/user/MadCreatorsCom

Blogg'ashttps://www.sveikaruta.lt/

Instagramhttps://www.instagram.com/sveika_ruta/?hl=en

Facebookhttps://www.facebook.com/Sveika-Ruta-374614635997129/2 Komentarai

  1. Galiu tik pagirti, Viktorija. Viskas susiskaitė labai greitai ir lengvai. Nepalyginsi su mano pirmu kartu ir mėginimu 😄 Buvo labai įdomu ir malonu skaityti tokį darbą! Super!

    AtsakytiPanaikinti