TD SKAITO: John Green "Vėžliai iki begalybės"

Ir nesvarbu, kiek tau metų - jeigu tai mėgai vaikystėje, tai ir šiek tiek vyresnis visada norėsi vaisinių ledų karštą vasaros dieną, visada norėsi marginti kiaušinius ar puošti eglutę švenčių išvakarėse, su mielu noru nusileisi nuo kokio stataus kalno gražią žiemos dieną... Taip būna ir knygų gerbėjams - jeigu būdamas paauglys skaitei John Green, tai ir šiek tiek vyresnis norėsi jį skaityti. Taip atsitiko ir man. Tad šįkart - populiarusis John Green ir jo romanas "Vėžliai iki begalybės".

John Green
JOHN GREEN
Daug pasakoti apie jį nereikia - ko gero žinai tokias jo knygas kaip "Aliaskos beieškant", "Popieriniai miestai", "Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos", o jeigu knygų neskaitei, tai tikrai matei arba bent jau girdėjai apie ekranizuotą "Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos" versiją. Dėl visų šių istorijų atsiradimo kaltas šis paprastas rašytojas, besišypsantis nuotraukoje. Daug tau apie jį nepasakosiu, nes viena portalo rašytoja yra parašiusi visą atskirą straipsnį (apie John Green skaityk ČIA), taip pat esame šnekėję apie kai kurias jo knygas ("Popieriniai miestai" - ČIA, "Tegul sninga" - ČIA). Tad šį kartą sukoncentruokime visą dėmesį į naujausią jo romaną "Vėžliai iki begalybės". 

"VĖŽLIAI IKI BEGALYBĖS"

Šį kartą John Green kaip pagrindinę knygos heroję pasirenka šešiolikmetę Azą. Kaip ir būdinga jo knygoms, ji šiek tiek skiriasi nuo savo bendraamžių - nors atrodo, kad Aza yra paprasta paauglė (eina į mokyklą, turi geriausią draugę, įsimyli berniukus), nuo savo draugų ji skiriasi dėl dviejų dalykų. Pirma, ji kovoja su sudėtinga psichologine minčių liga. Antra, ji turi slaptos informacijos, kuri gali padėti surasti dingusį ir visų ieškomą bėglį. 

John Green įdomiai, paprastai pasakoja, kaip merginai sekasi kovoti su savo sutrikimu ir geriausios draugės padedamai aiškintis mįslingą žavaus vaikino Deiviso tėčio dingimą. Siužetas kaip siužetas - skonio reikalas, nors logikos spragų buvo tikrai daug - bet man kur kas labiau patiko John Green užkabinta tema apie Azos sutrikimą. Ji negali valdyti savo minčių - viskas, ką ji kiekvieną dieną galvoja, yra kaip nepasigauti infekcijos, kaip nesusirgti nepagydoma liga, kaip nemirti, kaip išnaikinti mikrobus iš savo kūno ir t.t. Pirmą kartą girdėjau apie tokią ligą - nors ir pačiai būna, jog kokia mintis įstringa galvoje, baisu įsivaizduoti, kaip su tokiu jausmu žmogus turi gyventi visą laiką! Tad paskaičius tokias knygas imi labiau suprasti kitus žmones, kurie turi problemų, pasikrauni kažkokios tolerancijos ir gerų emocijų.

"Anglų kalboje tai keista formuluotė - būti meilėje, tarsi meilė būtų jūra, kurioje skęsti, ar miestas, kuriame gyveni"- John Green.

Gerų įspūdžių dovanoja ir kitos knygos linijos - pavyzdžiui, graži merginų Azos ir Deizės draugystė. Nors paauglėms tenka įveikti daug sunkumų, jie tik patikrina merginų santykius ir įrodo, kad žmonės, kurie yra šalia mūsų, reikalauja daug laiko, dėmesio ir išklausymo. Tik tokiais principais paremtoms draugystėms lemta gyvuoti ilgai ilgai. 


Taigi, trumpai galiu apibendrinti taip - tie, kas mėgsta John Green, ši jo knyga turėtų patikti dėl panašaus stiliaus, tie, kas nori susipažinti su autoriumi - here you go, griebkite šią šviežieną! Gražių minčių yra tikrai daug, ir nors jos yra pateiktos labai elementariai, orientuotos į jaunus žmones, jas skaityti iš tiesų labai gražu. 


1 Komentarai