Būti savimi - misija ,,neįmanoma''?
Rytoj svarbus susitikimas/renginys/pasimatymas. 
Googlini:
 ,,Kaip patikti darbdaviui?'', 
 ,,Kaip per vakarėlį atrodyti puikiai?'', 
 ,,Kaip susirasti draugų?'', 
,,Kaip patikti vaikinui?''. 

O ten atsakymas : ,,TIESIOG būk savimi!''

Ką?! Kas per... Savimi tai... Kaip? Juk aš ir netobula,  ir gal keistoka... O dar tas mano juokas, pranokstantis pačius pokštus...

Ir iš tikrųjų, tai nėra taip lengva. Būti savimi, savęs nesigėdyti taip pat reikia išmokti. Tad dabar į šią nuvalkiotą ''tiesiog būk savimi'' frazę pažiūrėsime kitu kampu. 
KAIP TOKIA BŪTI ?Kas aš?

 Protingi žmonės sako:,,Būk savimi, nes originalas yra vertingesnis nei kopija''. Tačiau visų pirma, kad galėtum būti savimi, turi žinoti, kas tu esi iš tikrųjų . T.y. Atrasti, suprasti pati save. Tarp šių dienų tariamų idealų (instagram'inio gyvenimo, populiarių žmonių manierų ir išvaizdos vaikymosi) labai lengva save pamesti ir būti jau nebe savimi, o kaip pigi populiaraus interneto vaizdelio kopija. Taip pat ir stresinės situacijos kartais mus verčia pasielgti taip kvailai, išsišoksiančiai ir visai ne mielai. Tad save pažinti padės įvairi veikla, hobiai, kuriuos grynindama suprasi, kas tau patinka ar sekasi labiausiai, o kas galbūt nėra tavoji sritis. Žinoti reikia ne tik apie savo galimybes ir sugebėjimus, tačiau ir apie vidines savybes (charakteris ar temperamentas). Apie savo vidinį pasaulį gali atlikti įvairius testus. Ši savianalizė gali padėti jaustis tvirčiau:  juk galbūt negali valdyti situacijos, tačiau gali valdyti save. Šis savęs pažinimo mokslas trunka mažiausiai... Visą gyvenimą! Tad tau tiesiog prireiks šiek tiek kantrybės ir kritinio mąstymo ir tu jau arčiau tikslo, pavadinimu ,,Tikroji AŠ''

 Kartais būna, kad beanalizuojant save atrandi sau neįprastų dalykų. Nereikėtų baimintis, kad prarandi save arba sau prieštarauji. Tu nesi kažkokia konservų dėžė, kurioje niekas nekinta. Gyvenimas yra įvairus, todėl nenuostabu, kad tam tikrais aspektais tavo vertybės šiek tiek viena su kita pinasi. Galų gale, leisk sau keistis. Neturi baimintis dėl to, kad tai, ką darei prieš 5 metus, nebeteikia tau džiaugsmo, ar kad niekada nebuvai rami asmenybė, bet pastaruoju metu meditacija tave žavi labiau negu geras vakarėlis. Tu tiesiog augi ir būtų nesveika neleisti sau to daryti todėl, nes kažkada tavo nusiteikimas buvo visai kitoks ir ,,negali išduoti savo principų''. Atsipalaiduok.

O tiesa ta, kad aš netobula

 Dabar, kai supranti, kas esi, greičiausiai, geriau matai ir savo trūkumus. Gali juos visus susirašyti ant lapo ir pagalvoti, kas tavęs išties netenkina ir ką gali pakeisti, o su kuo tiesiog teliks susitaikyti. Taip ne tik, kad tobulinsi save, bet ir labiau pamilsi. Todėl patobulinusi sau nepatinkančias charakterio ar išvaizdos savybes, savo kailyje jausies dar patogiau - bus daug lengviau atskleisti tikrąją save be nereikalingo drovumo ar gėdos jausmo.

 Kad būtų ,,lengviau išgyventi'' savo blogąsias savybes, šalia jų gali pasirašyti ir bruožus, kuriais tu didžiuojiesi. Čia gali paprašyti ir artimųjų ar draugų pagalbos, kad jie pasakytų, kokios savybės tavyje yra pagirtinos. Gal jos atsveria kai kurias tavo blogąsias savybes? Čia vėl prireiks savianalizės.

Atsipalaiduok


Taip, žmonės šalia draugu atsiveria daug labiau negu jiems esant svetimose situacijose. Bet gana jaudintis, kad ne taip žengsi žingsnį, ne taip nusišypsosi arba, kad tarp dantų įstrigs špinatas. Spėsiu,  tai tau būtų ne pirmas kartas, bet tai gero vakaro esmės nepakeitė, tiesa? Tiesiog atsipalaiduok ir pamatysi, kaip viskas pradės vykti savaime. Ramybės būsena laidžia atsiskleisti mūsų tikrosioms savybėms. Tad neleisk jauduliui pradanginti tavo unikalumo !

Taip pat žmonės, norėdami per daug įtikti, pasislepia ne tik po susikaustyumo, bet ir po netikrumo kauke. Tik tiek tereikia, kad tu norėtum pakeisti savo tam tikrą elgesį: pamatyti žmogų ar grupę, paanalizuoti jų prioritetus. Tada įsivaizduosi, kokią jie tave norėtų matyti ir pakeisi sau būdingus, jų prioritetų neatitinkančius bruožus.Taip tikrosios tavęs tą minutę gali nebelikti. Bet gyveni ne dėl jų, o dėl savęs, todėl neturi tenkinti svetimų žmonių, pakeisdama elgesį, nuomonę ar vertybes, nes juk tikroji ''tu'' nebus laimingesnė dėl šio pataikavimo ir dėl to gauto dėmesio: jei žmonės ir susižavės šiuo tavo elgesiu, tai žinok, kad žavėsis tikrai ne tikrąja tavimi. Tikroji ''tu'' slėpsis už baimių būti nesuprasta.


Žmogus, galintis patogiai jaustis savo kailyje - pats laimingiausias. Todėl palinkėsiu netapti kitų  nuomonių vergais ir daryti tai, kas širdžiai miela. Tik turėk šiek tiek drąsos ir meilės sau !0 Komentarai