Eurovizija 2018

 Vakar Europa siautė - vyko ,,Eurovizijos" finalas, kuriame dalyvavo 26 valstybės. Deja, 17 valstybių liko už finalo ribų. O kaipgi viskas vyko trumpai apžvelgsime šiame straipsnyje.

 Šiai metais ,,Eurovizija" vyko Lisabonoje, Portugalijoje. Konkurso rengimo išlaidos buvo mažiausios nuo 2008 metų - vos 20 milijonų eurų (brangiausia ,,Eurovizija" vyko 2009 m. Maskvoje - maždaug 35 milijonai eurų).

Vedėjos

 Šiais metais ,,Euroviziją" vedė 4 moterys - Catarina Furtado, Filomena Cautela, Daniela Ruah ir Silvia Alberto.

Catarina Furtado
 Catarina gimė 1972 metų rugpjūčio 25 dieną Lisabonoje. Kelerius metus dirbo kaip aktorė ir TV laidų vedėja. Nuo 2000 iki 2012 metų  buvo Jungtinių Tautų Gerumo Ambasadorė, taip pat sukūrė ,,Širdžių su karūnomis" organizaciją, kad padėtų moterims suprasti jų teises.

Daniela Ruah
 Daniela gimė 1983 metų gruodžio 2 dieną Bostone, tačiau būdama 5 metų su šeima persikraustė į Lisaboną. Sulaukusi 16 metų mergina pradėjo savo, kaip aktorės karjerą. Ji vaidino filme ,,Raudonosios uodegos", o teatre debiutavo Katerinos vaidmeniu spektaklyje ,,Proof".

Silvia Alberto
 Silvia gimė 1981 metų gegužės 18 dieną. Televizijoje debiutavo 19 metų, o po metų pristatė naują televizijos šuo bei pradėjo dirbti radijuje. Taip pat ji buvo 2011, 2013 ir 2014 metų ,,Eurovizijos" komentatorė Portugalijoje.

Filomena Cautela
 Filomena gimė 1984 metų gruodžio 16 dieną Lisabonoje. 2000 metais pradėjo savo karjera teatre, 2004 metais debiutavo kine, o 2005 buvo išrinkta Portugalijos MTV vedėja.

Pusfinaliai ir finalas

 Pirmasis pusfinalis vyko gegužės 8 dieną. Mano nuomone, jis buvo stipresnis nei antras pusfinalis, be to, visos į trejetuką patekusios šalys - Izraelis, Kipras ir Austrija - atkeliavo būtent iš pirmo pusfinalio. Be jų į finalą pateko Albanija, Čekija, Lietuva, Estija, Bulgarija, Suomija ir Airija (iš viso 10)

Iš antro pusfinalio, vykusio gegužės 10 dieną į finalą taip pat pateko 10 valstybių - Norvegija, kuriai atstovavo 2009 metais konkursą jau laimėjęs Aleksandras Rybakas, Slovakija, Danija, Moldova, kuriai daina kūrė Filipas Kirkorovas , Olandija, Australija, Vengrija, Švedija, Slovėnija ir Ukraina.

Gegužės 12 dieną vykusiame finale be 20 atrinktų valstybių dalyvavo dar šešios šalys - mokesčius mokančios Ispanija, Didžioji Britanija, Vokietija, Prancūzija ir Italija ir valstybė organizatorė, šiuo atveju - Portugalija.

Nugalėtoja

 Kaip ir reikėjo tikėtis, konkursą nugalėjo izraelietė Netta su daina ,,Toy". Daina susijusi su #metoo judėjimu. Joje kalbama apie moterų ,,prabudimą", teisingumą, tik viskas pateikiamai linksmai ir spalvotai.
 Užlipusi ant scenos jau kaip nugalėtoja Netta sakė: ,,Aš labai laiminga. Labai jums ačiū, kad renkatės įvairovę. Myliu savo šalį!"Lietuva

 Lietuva su Ieva Zasimauskaite ir daina ,,When we're old" užėmė 12 vietą. Iš Baltarusijos ir Vengrijos komisijų  Lietuva gavo 5 balus, iš Nyderlandų - 7, Gruzija mums davė 2 balus, Latvija ir Vokietija - 4, iš Kroatijos gavome daugiausia balų - 12, Rumunija ir Portugalija skyrė - 6, Čekija - 1, Norvegija, Australija ir Rusija - 3. Estija ir Bulgarija mums davė taip pat nemažai - 10 balų, Šveicarija - 8.

Incidentai

 Na, kaip ir visuomet, ,,Eurovizija" neapsiėjo be incidentų. Šiemet taip pat įvyko kai kas, ką turbūt visi žiūrovai pastebėjo.
 Didžiosios Britanijos atstovei SuRie atliekant dainą ,,Storm" į sceną įbėgo žmogus (vėliau nustatyta, kad tai reperis ir politinis aktyvistas Dr A. C.), atėmė iš dainininkės mikrofoną ir pradėjo šaukti. Jis tuoj pat buvo sulaikytas apsaugos, o dainininkė sėkmingai tęsė savo pasirodymą.
 SuRie buvo pasiūlytą pasirodymą atlikti iš naujo, tačiau delegacija atsakė, kad ji viską padarė puikiai ir nėra priežasčių dainos atlikti iš naujo.

 Taip pat buvo matyti ir praėjusių metų laimėtojo Salvadoro Sobralio nepasitenkinimas laimėjusia daina. Jau anksčiau jis sakė, kad labai nusivylė Izraelio pasirodymu, o dabar teko įteikti statulėlę būtent šios šalies atstovei... Jis nei pasveikino, nei pasakė kokią kalbą. Tiesiog įteikė, apsisuko ir nuėjo savo keliais.

Galutinė balų lentelė Na štai, laukiamiausias Europos muzikos renginys baigėsi. Mano nuomone ,,Eurovizija" Lisabonoje praėjo visai neblogai. Puiku, kad vietoj ekranų už nugaros buvo daromos įvairios instaliacijos. O kokia tavo nuomonė?

P. S. Ar jums Čekijos daina ,,Lie to me" nepriminė K - POP dainų?

0 Komentarai