Kaip susirasti darbą vasarai?

  Neseniai man buvo iškilusi štai tokia problema - kaip galiu susirasti darbą vasarai ir kur man pirmiausia pradėti ieškoti? Na, kadangi jau radau (ir su mano šiais patarimais jūs taip pat rasite lengvai!) vasarai nuo liepos mėnesio darbuką, tai nusprendžiau savo ieškojimo patarimais bei įžvalgomis pasidalinti su jumis, nes manau, kad ne viena suka galvą iš kur gi gauti pinigų bei kaip susirasti darbą.
 • Apsilankyk Facebook grupėse
  Tenais pilna įvairiausių skelbimų, na o jei pati nerandi skelbimuose sau patinkančio darbo, siūlau pačiai parašyti post'ą, jog ieškai, kur galėtum turiningai praleisti vasaros laiką dirbdama. Tikrai atsiras bent keli pasiūlymai ir tu galėsi rinktis sau patinkantį ir labiausiai tinkantį.
 • Nueik prie skelbimų lentos savo mieste/miestelyje/kaime
  Čia irgi viena iš svarbiausių darbo ieškojimo vietų. Dažnai ant tokių lentų būna prikabinta, jog ieškomas tokių ir tokių gabumų darbuotojas arba moksleivis. Taip pat verta paminėti, jog tokių skelbimų daugiausiai būna rajono parduotuvėse, kaip, tarkim, "IKI" parduotuvėje. Beje, ten taip pat ieškomi darbuotojai!
 • Pasieškok Jaunimo Biržoje 
  Mano draugė kaip tik ten ir rado savo vasaros darbą. Jei moki gerai paieškoti, Jaunimo Biržoje tikrai rasi tai, kas gali tave sudominti. Siūlyčiau visada atkreipti dėmesį, kiek siūloma "į rankas", nes ne visada tas atlyginimas būna tasai Galutinis. Jaunimo Birža tikriausiai vienas iš daugiausiai pasiūlymų pateikiantis šaltinis, tad jei nusprendei padirbėti, užsiregistruok tenais.
 • Pasiklausinėk aplinkinių
  Taip pat neblogas būdas yra susirasti darbą per pažįstamus. Gal tavo draugė skina braškes kokiam nors ūkyje? O gal tavo kaimynas pjauna žolę kitiems kaimynams? Darbo yra daug ir įvairaus, jei jau nenori dirbti kažkokiai vienai įmonei arba nepavyksta tau susirasti tokio darbo, tai siūlyčiau pačiai jo prasimanyti - nueik ir kaimynams žolę nupjauk, pasisiūlyk ravėti daržą už susitartą sumą. Na o jei netenkina toks darbas, gali pabandyti gaminti apyrankes ar kitus papuošaliukus. Tiesa, pradinio kapitalo čia šiek tiek reikės.

                                                        Patarimai ieškant darbo:
 1.  Jei turi kažkiek patirties tam tikroje srityje, paminėk tai;
 2. Nurodyk, kokiu laiku tau būtų patogiausia dirbti;
 3. Bendrauk draugiškai bei mandagiai;
 4. Iškart nepradėk derinti atostogų laiko dirbant;
 5. Paminėk, kokiomis moki kalbėti kalbomis;
 6. Papasakok apie save, savo charakterio savybes;
 7. Nueik su darbdaviu susitikti gyvai.2 Komentarai

 1. Galėjai paminėti, kad skinti braškes pas kaimyną yra nelegalus darbas. Ir kad dirbti įstatymiškai galima nuo 14 metų. Dar gi yra pilna įvairių dalykų su darbo sutartimis, pokalbiais ir t.t.
  Straipsnis gan informatyvus, tačiau daug svarbių dalykų nepaminėta.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Taip, skinti braškes pas kaimyną yra nelegalus darbas, bet dirbama pagal susitarimą, gaunama pinigų. Nevisada to legalaus ir išeina gauti, tai šen tai ten padirbi, renginiuose medalius padalini ir va užsidirbi savo reikmėms :) be to, išduosiu paslaptį: mano kitas straipsnis kaip tik bus apie darbo sutartis ir patarimus prieš juos pasirašant! :)

  AtsakytiPanaikinti