,,KFC" - vištienos karalystė

 ,,Kentucky Fried Chicken" - štai kaip iš tiesų vadinasi vienas populiariausių greito maisto restoranų ,,KFC". Nors maistas čia taip pat ,,greitas", šis restoranas nuo kitų savo ,,giminaičių" skiriasi pagrindiniu produktu - tai ne pica, ne mėsainiai ir ne sumuštiniai. Čia pagrindinį vaidmenį atlieka vištiena.

Istorija

 Restoraną įkūrė 1890 metais gimęs Harlandas Sandersas. Gaminti jis išmoko jau vaikystės, tačiau pragyvenimui iš to užsidirbti pradėjo tik sulaukęs keturiasdešimties. 1930 metais Kentukyje jis nusipirko pakelės kavinę, kurioje keliautojams gamino vos tris patiekalus: keptą vištieną, kumpį ir sausainius. Po septynerių metų, norėdamas praplėsti savo verslą Sandersas nusipirko kitoje gatvės pusėje esančią kavinę ir motelį bei suteikė kavinei pavadinimą - ,,Sanders Court & Café". 1940 metais jam pavyko sukuti savo slaptą receptą, kuriame yra 11 žolelių ir prieskonių.
 Restoranas aptarnaudavo keliautojus, tad pasikeitus keliautojų maršrutui (jis aplenkdavo Sanderso restoraną) restorano savininkas pardavė savo nuosavybę ir franšizės būdu pradėjo bendradarbiauti su savo draugu iš Solt Leik Sičio Pitu Harmanu. Tai jis sugalvojo frazę ,,taip skanu, kad net pirštus galima apsilaižyti", kuri dabar yra tapusi ,,KFC" restorano šūkiu.

Skirtingi patiekalai skirtingose šalyse


Kaip jau supratai, pagrindinis ,,KFC" produktas yra vištiena. Tačiau čia, priklausomai nuo valstybės galima gauti ir kitų maisto produktų. Štai pavyzdžiui, Jungtinėje Karalystėje ir JAV galima įsigyti ant grilio keptos vištienos, Azijoje pirmenybė suteikiama aštriems produktams. Malaizijoje  būna ypatingoms metų šventėms skirtų produktų. Japonijoje, Singapūre, Ekvadore, Barbadose, Trinidade ir Jamaikoje galima paskanauti keptų jūros gėrybių, kai kuriose kitose valstybėse galima užkrimsti svogūnų žiedų, o štai Graikijoje ir Jungtinėse Valstijose vietoje bulvyčių fri parduodamos keptos bulvių skiltelės.

Mano nuomonė

 Pati ,,KFC" restorane esu buvusi turbūt vieną kartą. Su dvejomis draugėmis nusipirkome vištienos kibirėlį. Ten buvo 9 vištienos gabalėliai ir trys bulvyčių porcijos. Na, privalgyti gal ir neprivalgėme, tačiau vienbalsiai nutarėme, kad buvo labai skanu. Tad dabar visada, kai tik bus galimybė rinksiuosi ,,KFC"!

Įdomūs faktai

• Japonijoje yra tradicija ,,KFC" restoranuose valgyti Kalėdinę vakarienę.

• ,,KFC" restoranų galima rasti net 125 šalyse!

• Kinijoje šis buvo pirmasis vakarietiškas greito maisto restoranas. Galbūt todėl šiandien Kinijoje ,,KFC" restoranų yra daugiausia, o vištienos iš čia galima užsisakyti ir į namus!


• Vien JAV ,,KFC" per dieną aplanko apie 8 milijonus žmonių.

• Visame pasaulyje yra apie 20 tūkstančių šių greito maisto restoranų.

Na, o tu ar esi buvusi šiame greito maisto restorane? Ar tau ten taip pat patiko, o gal daugiau ten grįžti nebenori? Galbūt dar nesi ten buvusi? Pasidalink savo patirtimi komentaruose! ☺

0 Komentarai