Knygos, kurias rekomenduojama perskaityti kiekvienai

  Visų pirma atsakysiu į jūsų galvoje kirbantį klausimą - ne, aš nesiūlysiu ir taip jau visoms žinomų knygų kaip ,,Bado žaidynės" ar panašiai. Šiame straipsnyje noriu pasidalinti savo skaitytų knygų top 5. Kiekviena iš jų - unikali. Kiekviena iš jų vis apie skirtingus dalykus. Kiekviena iš jų - užburianti savo istorija.


  • Rebecca James "Tobula klasta"
  Tai knyga apie merginą Katriną, kuri slepia didelę paslaptį. Savo draugystę jai pasiūlo populiaroji ir charizmatiška mergina Alisa. Nerūpestingas ir linksmas judviejų gyvenimas nustumia į praeitį Katrinos prisiminimus, tačiau po dailia Alisos išvaizda slypi žiauri mergina, kuri kėsinasi sugriauti visų ją supančių žmonių gyvenimus. Netrukus prasideda pavojingi dviejų merginų žaidimai. Kas iš tiesų įvyko tą naktį, kai buvo nužudyta Katrinos sesuo?
   Jei atvirai, nesu skaičiusi nieko panašaus. Kai jau atrodė, jog viską supratau, štai ir viskas galiausiai bus tobula, knyga ir toliau pateikdavo netikėtų siužeto vingių. Pripažinsiu, autorė išties moka išlaviruoti žmonių emocijose. Gaila, nėra antros dalies, nes norėtųsi sužinoti, kas vyko toliau, kai baigėsi knyga.
  • Ingeborg Jacobs "Vilko vaikas"
  Su vaikais bėgdama nuo sovietų armijos, badu miršta septynmetės Lyzabetės mama. Lyg to būtų maža, ieškodama maisto mergaitė pasimeta nuo savo brolio bei sesers ir netikėtai atsiduria Lietuvoje. Čia ji metų metus klajoja, nakvoja daržinėse, elgetauja, kalba su gyvūliais, vagiliauja bei stengiasi išgyventi. Jos niekam nereikia, ja niekas nesidomi: kur, kodėl ir kas ji tokia. Ją pjudo šunimis, vietiniai vaikai žaisdami bando pakarti, aštuonerių ji išprievartaujama ir vos nepaskandinama. Būdama penkiolikos, ji už vagiliavimą atsiduria nepilnamečių kolonijoje. Šis pasakojimas - apie rytprūsių mergaitę bei jos išlikimą negailestingame pasaulyje, o, jei dar tiksliau, Sovietų Sąjungoje.
  Man aplamai labai patinka knygos, kuriose aprašomos šitokios istorijos. Tokios knygos ne vien skirtos malonumui paskaityti  - jos padeda mums suprasti, kas vyko tam tikru laikotarpiu. Kadangi esu dešimtoje klasėje, istorijos pamokose mokomės daugiausiai apie sovietinę Lietuvą, o ši knyga tikrai praplėtė mano akiratį. Dar ką  norėčiau paminėti - knyga lengvai skaitosi, nėra įmantriai parašyta.
  •  Herbjorg Wassmo "Stiklinė pieno"
  Dortei penkiolika, ji gyvena Lietuvos kaime. Ši mergina niekada nesvajojo apie didžius nuotykius, apie princus ir baltus žirgus, tik apie kepėjo sūnų Nikolajų, apie šiek tiek mažesnį skurdą ir apie tėtį, kuris dar galėjo gyventi...Todėl Dortė vis dar negali patikėti, jog niekam nesakiusi sutiko išvažiuoti į Stokholmą dirbti restorane. Ir vis dar negali patikėti, kad tai ją, Dortę, veža per Lietuvą ant galinės „Audi“ sėdynės. Mašinoje su langais, kurie neatsidaro. Koks tai darbas, mergina sužino per vėlai...
 Visų pirma, tai autorė nustebino pasirinkdama Lietuvą - nedaug užsienio rašytojų renkasi mūsų šalį. Manau, visoms merginoms vertėtų perskaityti knyga, nes čia aprašomos aktualios bi įdomios temos: prostitucija, narkotikai, šešėlinė ekonomika ir kt. Perskaičius šią knygą bandžiau rasti panašių, bet niekas taip atvirai šia tema nerašo kaip H.Wassmo. Na, nebent Malūkas, bet ir tai, kiek kitaip.
  •  J.D.Salinger "Rugiuose prie bedugnės"
  Šioje knygoje vaizduojamas paauglio dvasinis pasaulis, jo individualistinis protestas prieš koledžo rutiną, miestčionišką konformizmą. Pagrindinis veikėjas Houldenas turi savitą supratimą apie pasaulį bei žmones, kalba sava, paaugliams lengvai suprantama kalba, stovi atskirai nuo savosios civilizacijos, nors atvirai prieš ją nemaištauja.
  Knyga tikrai įdomi, man patiko autoriaus rašysena, ji labai artima mums, paaugliams. Šiaip vertėtų ją perskaityti ne vien dėl to, jog ji įtraukta jau į klasikinės literatūros skiltį, bet ir dėl to, jog ši knyga savotiškai padeda suprasti pasaulį, gilintis į smulkesnius dalykus, pergalvoti savo prioritetus, susimąstyti prieš ką nors renkantis.
  • Kristina Gudonytė "Drugeliai virš bedugnės"
  Tai romanas apie toleranciją kitaip mąstančiam žmogui, apie draugystė ir gerumą, meilę, netektis ir išdavystes, baimes, kurios paauglystėje būna ypač ryškios ir daro didelę įtaką žmogaus pasaulėžiūrai. Bandos jausmas "kaip visi" skatina meluoti, manipuliuoti bei būti veidmainiais. Patyčios, žiaurumas, o galiausiai ir savižudybė  - tai baimių padariniai. Tik prisimink - svarbu žinoti, jog esi ne vienas.
  Šis romanas šiek tiek panašus į "Rugiuose prie bedugnės", bet visų pirma, tai rašytoja lietuvė, o jos knyga jau gan populiari pasaulyje, ir antra - knyga dar labiau skatina pergalboti savo gyvenimą - ar tikrai verta būti bandos dalimi, o gal geriau būti vienišu klajūnu, bet taip išsaugoti savitumą? Pastaruoju metu man pradėjo patikti tokios psichologinės knygos, nes jos ugdo mane kaip žmogų, kaip asmenybę, tad tikrai rekomenduoju perskaityti ir jums.
1 Komentarai

  1. Knyga ,,Rugiuose prie bedugnės" man nelabai patiko vien dėl rašymo stiliaus, labai daug keiksmažodžių. Tema gal ir visai nieko,bet labai manęs neįtraukė, trūko veiksmo. Iš šitos knygos tikejausi daugiau likau nusivylusi. Negaliu suprast kuo daugumai ji patinka, buvo nuobodu skaityt, šiaip taip prisiverčiau pabaigt, nes nemėgstu neperskaityt knygos iki galo. Patiko nebent kaip buvo perteiktas Holdeno požiūris galėjai suprasti kaip į gyvenimą žiūri vaikinai tokiame amžiuje

    AtsakytiPanaikinti