ONBO - Pažadink save! + 18 dienų patirtis (2 DALIS)


Nuo pirmojo susitikimo, ( jį rasi ČIA, jei dar neskaitei) su šia programėle, jau praėjo 2 savaitės. Ir ryšiuosi paklausti: ar pradėjai judinti savo smegenų vingius ir siekti savo tikslų? Tam, kad pajustumei laimingo ir ,,šviežio'' gyvenimo skoni, teks nemažai paplušėti. Tai ko gi lauki? Su kiekviena diena svajonėms ir troškimams laiko lieka vis mažiau... Tik, tak, tik, tak.. Nestabdyk ir pradėk dirbti su savimi dabar! 

Papasakok man, kas tau trukdo pakelti minkštąją ir imtis konkrečių veiksmų? Stereotipiškos visuomenės įsitikinimai? Blogas oras? Gegužės pradžioje išėjęs taip mėgstamo serialo anonsas? Ar dar nenufilmuotas laimingo gyvenimo totorial'as? Mes skundžiamės ir zyziame, koks gyvenimas yra neteisingas ir žiaurus, kokie pesimistiški ir niurzgantys gali būti žmonės, tačiau nepajudiname nė mažiausio pirštelio tam, kad gyvenimas bent kiek susitvarkytų. Nori daugiau? NORI PRADĖTI GYVENTI IR NEŠVAISTYTI LAIKO VELTUI?

10 KLAUSIMŲ, Į KURIUOS PRIVALAI SĄŽININGAI ATSAKYTI

1. Koks esi dabar ir kokiu nori tapti ateityje? Dabar nė nemėgink man prieštarauti, jog tau gerai taip, kaip yra. Visi mes žmonės ir pripažinkime, jog turime ne vieną erzinančią ir kaip stabdis veikiančią savybę. Visi turim savų įsitikinimų, kuriuos dažnai griaužia sąžinės peliukas. Daugybė POP ir ne tik žanro atlikėjų apdainuoja žmogaus asmenybę ir kokia ji visgi turi būti, tačiau ar klausydami dainos priedainio mes iš tikrųjų praleidžiame jį ne tik per ausis, bet ir per smegenis? Pirmasis žingsnis link pokyčių - savęs pažinimas. Taigi nustokime kritikuoti kitus ir pamėginkime griežtai pakalbėti su savuoju AŠ.

2. Kada paskutinį kartą galvojai ne tik apie save? Mes - savanaudiškos būtybės. Materialinės vertybės seniai tapo kur kas svarbesnės už dvasines, o pagrindiniu daugelio žmogėnų tikslu tapo prabangios vilos, milijonai banko sąskaitoje ir kasmetinės atostogos Maldyvuose. Daugelis mūsų turėtų pamėginti matyti toliau savo nosies ir permąstyti, kokią įtaką pasakyti žodžiai ir padaryti veiksmai daro aplinkiniams.

3. Kiek dėmesio ir laiko skiri stresui ir problemoms? Visur lekiam, skubam, bėgam ir vos spėjam. Neturime kada įkvėpti gryno oro ar sustojus lengvai atsidusti. Tokia virtinė darbų, pareigų, pažadų ir stresinių situacijų. Ar tikrai visos jos vertos menkiausių tavo nervinių ląstelių? Ar tikrai nehiperbolizuoji daugelio iš jų ir nedarai iš musės dramblio? O galbūt tiesiog turėtum išmokti valdyti save ir kiekvieną iššūkį pasitikti blaiviu protu ir ramiai plakančia širdimi? Privalai išmokti adekvačiai reaguoti į kiekvieną pasitaikiusią problemą, o dar geriau - vietoj jos matyti tik dar vieną puikų šansą tobulėti, o ne suklysti.

4. Ar tave valdo visuomenės sukurti standartai ir taisyklės? Kone kiekvienas mūsų - robotas. Visą mūsų dėmesį seniai pasiglemžė socialiniai tinklai ar vaizdo žaidimai. Su žmonėmis sugebame bendrauti tik tekstiniu būdu, o susitikus realybėje prarandame kalbos dovaną. Kada paskutinį kartą pakėlei galvą nuo išmaniosios dėžutės ir tiesiog nusišypsojai praeiviui? Skubi man prieštarauti, jog atrodytum lyg pabėgęs iš beprotnamio? Žmonės galvoja, jog viskas ko jiems reikia - tai didelės pinigų sumos kišenėse ir plastinių operacijų sukurtas kūnas. O JUK JIE KLYSTA! Nuo vaikystės mums kalė į galvas, jog privalome tapti medikais ar teisininkais, uždirbti krūvas šlamančių ir važinėti su naujausiu Ferrari'u. O ar tau sakė, jog iš pradžių turi išmokti būti laimingu, savo tikslų siekiančiu, laisvu ir gyvenimą pagaliau perprantančiu žmogumi?

5. Ar esi atviras su savimi? Ne kiekvienas žmogus sugeba neneigti to, jog suklydo ir buvo neteisus. Tam, kad pradėtume keistis, pradžioje turime patys sau pripažinti savo minusus ir sąžiningai pagalvoti, ar tikrai problema yra kituose žmonėse. Tik pradėjusi atvirai kontroliuoti savo mintis ir veiksmus suvokiau, jog pati didžiausia kliūtis sau buvau aš ir pačios kuriami blokai. Pradžioje turime pakeisti savo požiūrį ir mąstymą - su senu ,,bagažu'' toli nenuvažiuosime.

6. Ar tau tikrai kažko trūksta? Dėl visų kilusių problemų ir sunkumų mes kaltiname visus, tik ne save. Bet ar visada kalti kiti? Gal mes patys per savo tinginystę, atidėliojimus ir įsitikinimus kišame sau pagalius į ratus? Labai dažnai atrandame pasiteisinimų ir paaiškinimų, kodėl neišeina viena ar kita. Vieni tikisi, jog visą informaciją ir tikslų veiksmų planą pateiksime ant lėkštutės, kiti save pateisina tiesiog likimu ar sėkmės reikalu. Tau tikrai nereikia populiarumo, turtų ar kitų materialinių dalykų tam, jog pasiektum to, ko trokšti!

7. Ar dedi visas pastangas tam, jog pasiektum savo tikslus? Mes galime ir toliau save apgaudinėti sakydami, jog tikrai BENT kažką darome ir po truputį, vėžlio greičiu, slinkti link tikslo. Arba galime nusiteikti ryžtingai, suimti save ir rankas ir pagaliau 100% atsiduoti darbui! Užtenka tinginiauti, atidėlioti ir kitaip teisintis. Gyvenimo taip lengvai nepasivysi. Privalai jį, kaip šuniuką su pavadėliu, laikyti prie savęs ir nuolat kontroliuoti.

8. Nepavargai nuo pesimizmo? Mes skundžiamės viskuo ir visada. Maža dalis žmonių iš tikrųjų moka susitelkti ties pozityvu ir gera nuotaika. Pamėgink kelias dienas, ar net visą savaitę vyti šalin blogas mintis ir tuo pačiu kelti šypsenas kitų veiduose. Geriau būti priklausomam nuo šypsenos, negu nuo alkoholio. Patikėk - kuo dažniau šypsosiesi, tuo dažniau ir tu, ir aplinkiniai žmonės bus linksmesni. Užtenka skleisti pyktį ir nepasitenkinimą. Net neabejok - tas tikrai pastebima!

9. Šis klausimas glaudžiai susijęs su pirmuoju, tačiau jis ne apie tave. Jis - apie gyvenimą. Ko iš jo tykiesi? Yra labai svarbu žinoti, kokiu nori tapti, tačiau ne mažiau svarbu suvokti, kaip nori praleisti ir nugyventi savo metus. Ir aš dabar nekalbu apie sėkmę karjeroje ir šeimos kūrimą. Tai tavo asmeniniai tikslai ir jų siekti turi be mano paskatinimų. Man įdomu, ar nori išmokti gyventi? Ar nori ir toliau švaistyti savo brangų laiką smulkiems ir nereikšmingiems dalykams? O gal nori tvirtai atsistoti ant žemės ir pagaliau pasakyti sau, jog tikrai gali? Gyvenimo laimė nepriklauso nuo jachtų kiekio ar gerbėjų kiekio ,,Instagram'' paskyroje. Laimė - tai visų pirmą jos suvokimas. Galimybė pažinti, mokytis, tobulėti, jausti ir įkvėpti kitus. Daryti tai, kas teikia džiaugsmo, matyti saulę tarp debesų ir svarbiausia - mylėti gyvenimą. Jis sunkus, vingiuotas ir kalvotas, tačiau mokėjimas džiaugtis kiekviena diena - štai kur yra menas.

10. Ar tu nori pokyčių? Ir galų gale - ar nori keistis? Ar tikrai esi pasiruošęs dirbti su savimi ir tobulinti savo vidų? Klausimas atrodo lengvas ir daugelis, nepraėjus nei akimirkai visu balsu sušuktų ,,Taip!'', bet vargu ar jie tikrai suprantą jo rimtumą. Darbas su savimi ne tik turi būti atsakingas ir konkretus, bet ir negailestingas. Užtenka teisinti ir guosti save. Išvaikyk visas abejonių museles ir ryžkis permainoms!

Merginos - gyvenimas yra įdomiausia ir nepakartojamiausia, kas galėjo mums nutikti. Kiekvieną dieną gyvenkite taip, lyg ši būtų paskutinė. Neatidėliokite savo planų ir svajonių vėlesniam laikui - jo tiesiog neliks. Jeigu norite pradėti statyti gero ir pilnaverčio gyvenimo pamatus - registruokitės ONBO mokymuose ir pradėkite savo asmeninio tobulėjimo mėnesį. Visą informaciją rasite ČIA. Merginos, išlikite pozityvios!

0 Komentarai