Socialinis eksperimentas - fishnetai

  Turbūt dauguma esame girdėjusios apie fishnetus - tinklines pėdkelnes. Jų būna įvairių: su smulkiu raštu, su stambesniu arba su vos dengiančių odą. Dažniausiai fishnetai yra siejami su seksualumo įvaizdžiu, gal net kiek vulgaroku.
  Nusprendžiau padaryti socialinį eksperimentą - vilkėti palaidinę, sijoną šiek tiek trumpiau kelių bei užsidėti fishnetus stambesniu raštu. Kaip reaguos žmonės? Ar fishnetai - vis dar tabu?
  Pirmiausia juos apsivilkau Kauno prekybcentrio ,,Mega" tualete. Aišku, išėjus iš kabinos jau susilaukiau keistų žvilgsnių iš moterų pusės, bet jų buvo gana nedaug. Vėliau, leidžiantis laiptais, dėmesio sulaukiau kiek daugiau - moterys piktai burbeno, vyrai sekundėlę nužvelgdavo. Tuomet su draugu išėjome iš pastato (lauke taip pat neišvengiau dėmesio) ir nuvažiavome į vietinę kaimo parduotuvėlę.
  Išlipusi iš mašinos pastebėjau, kad parduotuvėje yra nemažai vyresnio amžiaus vyriškių. Įėjus į parduotuvę, vyrai tikrai gana ilgai ir, sakyčiau, gėdingai bei ištvirkėliškai mane nužvelgė, o stovint eilėje dar vienas netgi pradėjo rodyti pirštu man į kojas savo draugui bei klausti ar jis mane matė. Vienas, tikriausiai neapsikentęs perdėto dėmesio klientas, mus su draugu užleido eilėje. Tikriausiai, jog kuo greičiau dingtume ir vėl įsivyrautų ramybė.
 Išeinant iš parduotuvės su manimi netgi asmeniškai atsisveikino vienas vyresnio amžiaus vyriškas, nužvelgė gana gašliu žvilgsniu. Įsėdus į mašiną persirengiau vėl į "normalias" pėdkelnes ir važiavome toliau.
 Taigi, ar fishnetai mūsų šalyje vis dar tabu? Na, garantuotai "ne" negalėčiau atsakyti, bet dėmesio sulaukiama tikrai nemažai. Labiausiai pykdo senųjų pažiūrų mintys apie merginas kaip apie daiktus, jeigu jos apsirengusios kiek kitaip nei įprasta, tai vyriškosios lyties atstovai į jas žiūri kaip į pasileidusias merginas ar tiesiog labai sudaiktina.
 Norėčiau pridurti, jog nevisad gali atsitikti taip kaip man - fishnetai populiarūs nešioti po plėšytais džinsais, bet, pastebėjau, jog fishnetų nešiojimo "naujovės", kaip, pvz., sijonas plius fishnetas, daugumai kelia nuostabą, rimtiesiems jie atrodo nepadorūs, na, o gašliesiems - savaip įdomūs. Merginos, nešiokite tai, kas jums patinka, ir patarčiau į kitų reakcijas nekreipti dėmesio. Jūsų stilius - unikalus, naudokitės laisve rinktis!
Na, o  iš tikrųjų man labai įdomu sužinoti, ar jums nebuvo taip nutikę ar kažkas panašaus, kai dėl jūsų aprangos buvo rodomas nemalonus dėmesys? Labai norėčiau praplėsti šią temą, parašykite savo nuotykius, pasakojimus ar tiesiog išgyvenimus komentaruose! O pabaigai dar pridursiu, jog kartais įdomu atlikti vieną ar kitą eksperimentą ir pažiūrėti žmonių reakcijas!


5 Komentarai

 1. kokia įdomi tema pasirinkta, man patiko Tavo straipsnis. tik kiek kliuvo tas angliškas pavadinimas, galėjai jį pakeisti lietuvišku - tinklinės pėdkelnės;)
  tikiuosi, kad ilgainiui nuomonė Lietuvoje apie tokius dalykus pasikeis.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Labai ačiū, planuoju tokių eksperimentų aprašyti ir pasibandyti daugiau :)

   Panaikinti
 2. Super straipsnis! Aš pati tinklines pėdkelnes užsidedu dažniausiai tik po plėšytais džinsais, nes man, asmeniškai, taip patinka labiausiai. Bet uoj, kiek negatyvo kartais gali sulaukt! Nesuprantu aš lietuvių, ypač jaunų kai kurių :D vyresnioji karta, tiek to, jos jau niekas neperauklės. Bet paaugliai... Nuoširdžiai pasišlykštėjau vaikinais, kurie išdrįso net prieit ir paimt už alkūnės ir dar paklaust kiek imu už naktį. Lietuvai dar daug daug tobulėti reikia...

  AtsakytiPanaikinti