Studijos Graikijoje ir Turkijoje


Kai gavau prašymą papasakoti apie studijas, prisipažinsiu, buvau kiek nustebusi: šios šalys tikrai nėra pačios populiariausios renkantis, kur studijuoti. Vienaip ar kitaip, asmeniškai man buvo labai įdomu plačiau pasidomėti šiuo klausimu. 


Graikijoje studijos ES piliečiams yra nemokamos. Galima rasti programų tiek anglų, tiek graikų kalbomis. Šioje šalyje itin gerai vertinama filosofijos, teatro, menų, archeologijos, istorijos ir verslo studijų kokybė. Malonus klimatas ir graži gamta daro Graikiją patrauklią tiek turistams, tiek studentams iš užsienio, be to, pragyvenimas čia nėra labai brangus. Kai kurie universitetai siūlo bendrabučius, kitais atvejais teks nuomotis būstą pačiai. Mėnesio pragyvenimas brangiausiame mieste - Atėnuose - kainuos apie 700 eurų. Būsto nuoma - apie 250 eurų į mėnesį, priklausomai nuo miesto, kuriame gyvensi. Maisto kainos labai panašios į lietuviškas: ne pačiame prabangiausiame restorane pavalgysi už 10 eurų, į kiną nueisi už 7. Kaip matai, nieko šokiruojančio. 
Populiariausi studijų miestai - Atėnai, Salonikai ir Heraklionas. 
Asmeniškai man Graikija atrodo labai puikus pasirinkimas. Manau, savo geriausius metus prisiminsi visą gyvenimą. Nors nė karto nebuvau šioje šalyje, daug prisiklausiau ir prisiskaičiau apie keistą Graikijos magiją: čia niekas niekur neskuba, džiaugiasi kiekviena diena, nėra streso ir neigiamų emocijų. Žinoma, matant tokį grožį kiekvieną dieną sunku jaustis nelaimingai. Graikija išties yra apdovanota puikia geografine padėtimi: šalis yra išsidėsčiusi prie Viduržemio jūros, vidutinė temperatūra žiemą yra 10 laipsnių, vasarą 28. 

      Santorini, Greece Apparently I'm part Greek and Italian, so I should go to Greece after Italy. Agios Pavlos,Thessaloniki, Greece Thessaloniki old townTurkijoje šiuo metu yra apie 150 aukštojo mokslo įstaigų ir daugiau nei 30 000 studentų iš užsienio. Jei turi noro išmokti turkų kalbos (kuri, beje, sparčiai populiarėja), pirmaisiais metais gali mokytis tik ją. Jei ne, gali rasti programų anglų kalba. Populiarūs pasirinkimai:

tarpkultūriniai ryšiai
verslas
inžinerija
Artimųjų Rytų studijos
tarptautiniai santykiai
turizmas

Kainos už mokslą priklauso nuo universiteto, nuo 600 iki 1500 dolerių į metus. Išlaidos mėnesiui  apie 300 - 400 dolerių, taip pat reikės išleisti apie 150 dolerių į semestrą knygoms ir išlaidoms, susijusioms su mokslu. 
Dauguma universitetų turi bendrabučius arba padeda studentams susirasti tinkamą būstą. 

Dar vienas dalykas, kurio negaliu nepaminėti, yra mūsų kultūroje (ypač dabar) juntama Rytų šalių baimė. Noriu pasakyti du dalykus. Pirma, tai pasaulis tampa vis globalesnis, o užsidaryti savo namuke ir vaidinti, kad aplink nieko nevyksta, nėra pats geriausias būdas tą pasaulį pažinti. Turkija yra sparčiai modernėjanti šalis, tad didesniuose miestuose tikrai neturėtų kilti problemų dėl nepridengtos galvos ir panašių dalykų: pačios turkės moterys ir merginos gyvena mums visiškai normalų ir įprastą gyvenimą. Tačiau tu neturi pamiršti, kad visgi esi ne savo teritorijoje. Atvažiavus į kitą šalį reikia gerbti jos kultūrą ir papročius, tuomet jokių problemų neturėsi. Tad jei nuspręsi apsilankyti mečetėje arba nuvykti į atokesnį miestelį ar kaimą, kur žmonės konservatyvesni, teks prisidengti galvą ir kukliau apsirengti. Ir jokios tragedijos aš čia nematau. Antra, daugumos žmonių žinios apie Rytų kultūrą, islamą ir panašius dalykus yra labai ribotos. Musulmonų yra daug ir jie būna įvairūs. Ne visos musulmonės nešioja skarą ir ne visi musulmonai pasninkauja per Ramadaną. Tad prieš garsiai rėkiant apie tai, kas yra blogas ar neteisingas, siūlyčiau pasidomėti plačiau. Be to, net neabejoju, kad ir Lietuvoje (gal net tarp savo pažįstamų) gali rasti asmenų, kurie mėgsta mėtytis tokiais posakiais kaip "moters vieta virtuvėje". Galų gale, mūsų pačių visuomenė yra dar labai patriarchalinė, tad nereikia ieškoti problemų kitur, kai patys turime jų daugiau nei dera. Nepamirškime to fakto, kad ir pas mus ištekėjusios moterys labai ilgai nešiojo skaras (gal net tavo močiutė, gyvenanti kaime). Visa ta Rytų fobija iš šalies atrodo, švelniai tariant, keistokai. O įsivaizdavimas, kad visi pasaulio musulmonai (kurių yra 1,6 milijardo) meldžiasi po 25 kartus per dieną, laiko savo žmonas ir dukras namie ir verčia jas vaikščioti užsidangsčius, auginasi barzdas, vaikšto su turbanais ant galvos, o laisvalaikiu užsiima terorizmu, yra pati tikriausia nesąmonė. Vėlgi, viskas priklauso nuo tavęs, nuo tavo požiūrio ir pasiruošimo kitai šaliai ir kultūrai. 


Istanbul - It looks like a sacred place; somewhere The Gods or God would visit or at the top maybe He could even live when He visits Us!...close to the Heavens! Nola West **** **** **** **** **** The GalataTower in Istanbul, Turkey. Umbrella street , foca izmir , turkey

Net jei nesi dvyliktokė, pats laikas pradėti mąstyti apie tai, ką veiksi po mokyklos. Nebijok bandyti kažką  naujo ar netikėt: esi jauna, juk nori, kad senatvėje būtų, ką prisiminti, tiesa? 


0 Komentarai