TD SKAITO: Alice Broadway "Juodvarnio žymė"

Ar prisimenat laikus, kai "Bado žaidynių" arba "Divergentės" knygų serijos tik išvydo pasaulį? Kiek susižavėjimo tada buvo, kiek bemiegių naktų ir ankstyvų rytų, kad tik kuo greičiau perskaityti tas knygas! Nemeluosiu - pati buvau labai labai didelė šių knygų fanė, o ir dabar jas visada miniu geru žodžiu. Tačiau nežinau, ar tik man taip atrodo, bet paskutiniu metu didelių konkurenčių šioms trilogijoms nemačiau - ėmiau manyti, kad gal distopiniai pasauliai išėjo iš mados? Tačiau nė velnio! Tokios knygos vis dar leidžiamos, tik niekaip nepasiveja "Bado žaidynių" ar "Divergentės" populiarumo. Viena iš naujų distopinio pasaulio knygų yra ir Almos Litteros "Juodvarnio žymė". Manau, kad ji tikrai stipri konkurentė distopinio pasaulio lyderėms, tad šiandien šnekėsim būtent apie ją!
Alice Broadway

ALICE BROADWAY - romano autorė
Rašytoja gimė 1980-aisiais metais ir buvo užauginta kaip tikra krikščionė. 10 metų ji turėjo augti tikroje krikščioniškoje bendruomenėje, bet jos šeimos gyvenimas bažnyčioje pasisuko neigiama linkme. Alice šeima patyrė patyčias, užgauliojimus, manipuliaciją. Nuo tada moteris ėmė abejoti tikėjimu. Ji sako, kad tai buvo pats baisiausias dalykas, kokį ji tik galėjo įsivaizduoti. Nuo depresijos ir liūdesio ji ėmė vaduotis rašydama fantastines istorijas, nes tai padėjo jai pabėgti nuo realybės. Taip pat ji įniko į dokumentinius filmus, o dokumentika apie egiptiečius netgi paskatino ją parašyti "Juodvarnio žymę"ir sukurti pasaulį, kuriame žmonės nebijo mirties, o kiekvieną savo žingsnį įamžina savo kūne. 

JUODVARNIO ŽYMĖ

Knygos veiksmas vyksta kitokiame pasaulyje. Čia žmonės savo gyvenimo istorijas tatuiruojasi ant odos. Tai reiškia, jog kiekvienas tavo svarbus žingsnis, tiek didelis pasiekimas, tiek blogas nusižengimas bus užfiksuotas ant odos ir žmonės visuomet matys, kokį gyvenimą gyveni ar gyvenai. Pagal šias žymes vėliau sprendžiama, ar žmogų po jo mirties reikia prisiminti, ar pamiršti amžiams.

instagram ka_skaityti
Paauglė Leorą ką tik prarado labai svarbų žmogų - mirė jos tėtis. Nors pastarasis merginos akyse buvo nuostabus žmogus, ji įsitikinusi, kad tėčio atminimas bus išlaikytas, po jo mirties paaiškėja, jog tėtis buvo didžiausias nusikaltėlis. Jis ant kūno turi juodvarnio žymę, kuria žymimi tik didžiausi nusikaltėliai. Leora negali tuo patikėti, bet žino, kad padarys viską, kad tik išsaugotų tėčio atminimą.

Visa istorija yra apie tai, kaip Leora kapstosi po savo šeimos praeitį ir išsiaiškina, kas iš tiesų yra jos artimieji, kas yra ji pati. Iš tiesų buvau pasiilgusi distopinių knygų, tad skaityti apie kitokią pasaulio tvarką buvo įdomu - juolab, kad apie tokį pasaulį dar nebuvau girdėjusi. Knyga pagrindinės herojės atžvilgiu primena tiek "Divergentę", tiek "Bado žaidynes" - esu tikra, jog antroje dalyje šie panašumai dar labiau išryškės. Knygą tikrai lengva skaityti, žavi autorės pavaizduotos gražios draugystės, begalinės meilės ir skaudžios išdavystės. Kai kuriems veikėjams ar veiksmams mano atžvilgiu pritrūko išbaigtumo, bet tikiu, kad kitose dalyse viskas dar labiau atsiskleis.

Leora man pasirodė kaip narsi, drąsi paauglė. Net liūdna, kad jai teko tiek iškęsti, bet visa ši patirtis ją subrandino ir pavertė daug pasiekti galinčia mergina. Jos kelyje pasitaikys daug sunkumų, kuriuos skaitant norėsis žūtbūt patraukti jai iš kelio, bet autorė negailestinga - viską veikėjams teks patirti savo kailiu. Knyga puikiai subalansuota įdomių pasaulių gerbėjams - skaitant "Juodvarnio žymę" pamiršite apie kasdienybę ir pasinersite į visai kitus nuotykius. Rekomenduoju visiems, norintiems kažko naujo!


0 Komentarai