TD SKAITO: Rafel Nadal "Giminės prakeiksmas"

Rafel Nadal
Istorinės knygos visada turi papildomą pliusą - jose gali ne tik išskaityti gražią istoriją ar motyvuojančias mintis, bet ir pasisemti tam tikrų žinių apie kalbamą istorinį laikotarpį. Taip sakant vienu šūviu du zuikiai, tiesa? Šiandien tokią knygą jums ir pasiūlyti - bus ir istorijos, bus ir graži istorija, bus visko! Bet pirmiausia, kaip visada, susipažinkim su autoriumi.

RAFEL NADAL 

Rafelis Nadalis yra populiarus autorius, gimęs Ispanijoje 1954-aisiais metais, tad gyvenimo išminties jau tikrai yra prikaupęs. Dėl savo talento rašyti yra laimėjęs net keletą apdovanojimų, bet labiausiai išgarsėjo tada, kai į visuomenę knygos pavidalu sugrąžino paprastų kaimo gyventojų šeimų istorijas. Taip pat Rafel Nadal daug rašo apie Ispaniją ir Italiją fašizmo laikotarpyje. Apie tai yra ir jo 2015-aisiais metais išleista knyga "Giminės prakeiksmas", kuri tais metais buvo daugiausiai kartų išverstas kūrinys Katalonijoje.

ROMANAS "GIMINĖS PRAKEIKSMAS"

Istorinių siužetų mėgėjai, sukluskite - visas veiksmas vyksta Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų laikotarpiu. Palmizanų giminė šį laikotarpį mini su didžiausiu siaubu - per jį mirė visi iki vieno Palmizanų giminės vyrai. Reiškinys toks atsikartojantis, kad miestelio gyventojai ir pati giminė tai praminė tikru jų giminės prakeiksmu. Tad kai Palmizano žmona Donata sužino, kad pagimdys berniuką, ji pasamonėje jau tiki, kad šis prakeiksmas pasiglemš ir jos vaiką. Likimas lėmė, kad vieną naktį pagimdo ir Donata, ir jos pusseserė Frančeska. Donata, bijodama prakeiksmo, su pussesere sutaria, kad ši augins jos vaiką kaip savo, kaip Konvertinių šeimos atstovą. Taigi visam miesteliui paskelbiama, kad Frančeskai gimė ne tik dukra, o dvyniai Džovana ir Vitantonijus Konvertiniai. 

Deja, karas įsisiautėja ir jaunuoliai negali ramiai augti. Knygoje aprašoma jų vaikystė, paauglystė, o vėliau jau suaugusiųjų gyvenimas. Dvyniams teks išgyventi didžiausias išdavystes, skaudžiausius išsiskyrimus ir per visą laikotarpį labai daug išmokti. Tiek ir apie save, tiek ir apie savo artimuosius. Kiekvienas jų gyvenimo etapas aprašomas labai detaliai - skaitytojas puikiai gali susidaryti nuomonę tiek apie dvynių tarpusavio santykius, tiek su kitais vaikais, tiek su šeima. Istorija iš tikrųjų labai jaudinanti ir graži - kai ji baigėsi, net ėmiau liūdėti, kad tai iš tiesų pabaiga. Tai jau autorius nuopelnas - už tokį skrupulingą veikėjų išanalizavimą juos ir pamilsti, nes, rodosi, imi juos iš tiesų pažinti. 

Vienintelis dalykas, kas man užkliuvo, tai ryškiai per ilgi aprašymai apie mažai reikšmingus dalykus (arba tik man mažai reikšmingus?) - pavadinimai tokie ilgi, visa aplinka aprašoma taip smulkmeniškai, kad kartais net pamiršti, kas buvo rašoma sakinio pradžioje arba praėjusiame skyriuje. O knygos apimtis tai gana didelė - virš 300 lapų - bet tik koks ketvirtadalis iš tiesų skirtas gražiai, jaudinančiai istorijai narplioti. Man priktrūko didesnio fokuso būtent į žmones, į veiksmą, o ne į aplinką. Dėl to skaitymas man labai užsitesė - nežinau ar dėl to, kad įpinta tiek daug istorijos, bet skaityti tikrai buvo sunku. O liūdna, nes kaip ir sakiau, istorija tikrai jaudinanti ir pamokanti. Bet čia jau mano bėda, kad rašytojo pasakojimo stilius man ne prie širdies. Jeigu jūs mėgstate smulkmeniškas knygas su daug detalių, ilgais aprašymais, o jeigu juose dar įpinta ir istorijos, tai būtinai išbandykit šį Rafel Nadal kūrinį. O aš knygą dedu į lentyną - turiu nuojautą, kad tam tikrame brandos amžiuje reikės pabandyti perskaityti ją dar kartą.


0 Komentarai