Veikla vasarą

Artėjant mokslo metų pabaigai vis dažniau aplanko mintis, ką veikti atėjus vasarai. Be abejo, norisi pailsėti, atsikvėpti, po ilgų ir varginančių mokslų. Tačiau vien gulėdama prieš saulutę ar leisdama laiką su draugais nesinori švaistyti vasaros. Na, štai tau keli patarimai, ką veikti vasarą, planuoti gali pradėti jau dabar!


Savanorystė 
Savanorystė - puikus būdas turiningai praleisti vasarą. Man be galo patinka trumpalaikės savonoriavimo galimybės. Pagalvok, kaip gera vieną  savaitę padėti gyvūnams ar pabendrauti su seneliais, o kitą - savanoriauti "Galapaguose"! Patirtis, pažintys, pramogos, įspūdžiai. Žinoma, yra ir ilgalaikių savanorystės galimybių, beja, puiki idėja tarptautinės ar respublikinės savanorystė, kadangi už šią veiklą tu gali gauti papildomų stojamųjų balų.

Darbas 
Jeigu nusibodo kaskart prašyti tėvų kišenpinigių arba turi svajonę, kuriai reikalingas nemažas biudžetas, vasara - puikus metas užsidirbti. Žinoma, darbo galimybės ir pasiųlymai priklauso nuo amžiaus ir patirties. Tačiau, jeigu nenuleisi rankų visada rasi išeitį.

Praktika
Praktika - neapmokamas darbas, kuris leidžia iš arti pamatyti visą pasirinkto darbo virtuvę. Tai puiki galimybė, jei nežinai, ką ateity norėsi dirbti, arba nesi tikra ar tas darbas tau tinka. Susipažinus ir įsitraukusi į tau patinkantį darbą, susipažinsi su savo stipriosiomis ir silpnosiomis pusėmis, sužinosi, kokias savybes reikia patobulinti, kokių trūksta įgūdžių ir, be abejo, atrasi stipriąsias savo puses.

Kelionės
Būtent dėl kelionių aš laukiu vasaros. Kažkur girdėjau nuostabią mintį, jog iš kelionių niekada nesugrįžtame tokie patys, tai yra tikra tiesa. Nesvarbu kelionė ilga ar trumpa, nauji įspūdžiai, patirtys skatina mus keistis, tobulėti, vis geriau pažinti save.

Laisvalaikis
Žinoma, vasaros laikas neturi pavirsti vien darbu. Reikia laiko skirti  laisvalaikiui. Aš asmeniškai po ilgų mokslo metų būnu pavargusi ne fiziškai, bet psichologiškai, reikia atsigauti po streso patirto mokykloje. Todėl, bent jau vasaros pradžioje, skaitau knygas, būnu gamtoje, kuriu. Ir tai labai padeda atgauti visas jėgas. Žinoma, yra ir kitų būdų kaip galima praleisti laisvalaikį. Nori pasikultūrinti? Aplankyk parodas, paskaitas, eik į kitus įvairius renginius, bendrauk, žinoma, skaityk knygas. Taip pat vasara yra puiki galimybė išmokti kažką naujo. O gal tau prie širdies aktyvus laisvalaikio praleidimo būdas? Tuomet - keliauk į žygius, išmok naujos sporto šakos, išbandyk kažką naujo, išlipk iš savo komforto zonos. Pavyzdžiui šią vasarą aš norėjau išmokti jodinėti su žirgais. Būk drąsi ir nebijok!


Yra tikrai puikių idėjų, svarbiausia netingėk, paieškok ir nepaleisk šios vasaros vėjais. Gal ir tu turi gerų idėjų? Pasidalink su mumis!0 Komentarai