,,Yanny" ar ,,Laurel". Kaip yra iš tiesų?

Praėjusią savaitę internete vėl netilo naujos diskusijos. Jas sukėlė sukėlė balso įrašas kuriame sakomas žodis ir vieni mano, kad jis yra ,,Yanny", kiti - kad ,,Laurel", o treti sako, kad girdi ir tą, ir tą. Tad kas gi čia per ,,stebuklas''?

Iš kur atsirado šis įrašas?

 Tikras įrašas yra kilęs iš puslapio vocabulary.com, tačiau į viešumą jį iškėlė aštuoniolikmetis gruzinas Roland Szabo.
 Pirmą kartą šį žodį jis išgirdo peržiūrėjęs savo draugo ,,Instagram'o" story. Ten buvo įrašas iš vocabulary.com, kuriame sakomas vienas žodis (jį atskleisiu pabaigoje), o Rolando draugas girdėjo kitą. Tai pamatęs vaikinas paskelbė
apklausą su šiuo įrašu savo ,,Reddit" paskyroje,
kuria vėliau ėmė dalintis vis daugiau žmonių. Taip šis įrašas ir išplaukė į plačiuosius interneto vandenis.Kodėl ne visi žmonės girdi tą patį žodį?

1.Vaizdas
 Kartais mūsų girdimas žodis gali priklausyti nuo skaitymo. Tarkim, jei skaitysim žodį ,,Yanny", tai jį ir girdėsim.

2.Garso kokybė
 Kai žmogus kalba, skleidžia garso bangas. Jei pažiūrėsime į žodžių ,,Yanny" ir ,,Laurel" garso bangų nuotraukas, pamatysime, kad jos labai panašios. Todėl klausant įrašo kompiuteryje, telefone ar per ausines, girdimas žodis priklauso nuo įrašo kokybės.3.Amžius
 Visi puikia žinome, kad žmogui senstant visi jo pojūčiai silpsta. Būtent todėl vyresni žmonės geriau girdi žemus dažnius nei aukštus. O kadangi žodžio ,,Yanny" dažnis yra aukštesnis, jį dažniausiai girdi jaunesni žmonės nei tie, kurie girdi ,,Laurel".

4.Balso aukštis
 Viena iš priežasčių, kodėl girdime skirtingus žodžius, yra balso aukštis. Kai balsas, kuriuo tariamas žodis yra 30% žemesnis negu paprastai, girdime žodį ,,Yanny". Tačiau kai balsas būna 30% aukštesnis negu paprastai, girdimas žodis yra ,,Laurel"


O dabar pats metas atskleisti žodį iš tiesų skambantį šiame įraše. Ir tai yra...


,,LAUREL"!


 Taigi, kokį žodį girdi tu? O gal tavo ausys atpažįsta juos abu?
 Aš pati girdžiu žodį ,,Yanny". Nežinau, gal turiu problemų su ausimis, o gal tiesiog geriau girdžiu žemesnį balsą ar esu įsitikinusi, kad girdžiu šitą žodį.


2 Komentarai