Fraktalai - piešk ir sužinok apie save įdomių dalykų!

Vis nori ką nors nupiešti, bet neturi idėjų? O gal domiesi psichologija, bet įvairūs testai seniai pabodę? Tuomet šis būdas kaip tik tau!


ISTORIJA
Prieš pradedant apibūdinti šį piešimo metodą, verta pradėti nuo jo istorijos. Nors psichologijoje paplitę tokio pobūdžio kūriniai atrodo ypač moderniai, jų atsiradimas skaičiuoja jau trečią dešimtį. Viskas prasidėjo nuo to, kad rusų psichologė Tanzilija Polujachtova siekė atrasti naujus savianalizės metodus ir jais pakeisti senuosius. Tokiu būdu atsirado fraktalai, leidžiantys žmogui sužinoti apie save naujų dalykų, o specialistams - pastebėti, kokios gi problemos asmenį kamuoja. 

FRAKTALŲ PIEŠIMO METODAS
Nors fraktalai iš pirmo žvilgsnio atrodo lyg sudėtingi ir daugybės pastangų bei meninių sugebėjimų reikalaujantys kūriniai, iš tiesų tokį vaizdą išgauti gali kiekvienas. Tereikia tik šiek tiek kantrybės. 
Image by kikkasoleO kaip tai padaryti?
Visų pirma, tau prireiks balto popieriaus lapo, juodo rašiklio, spalvotų pieštukų ir laikmačio.
Pasidėk lapą horizontalioje padėtyje ant stalo ir laikmatyje nustatyk 60 sekundžių laiką. Būtent vieną minutę tu turėsi braižyti įvairias linijas. Užsimerk ir leisk rankai su juodu rašikliu judėti lengvai ir nevaržomai. Stenkis, kad rašiklis apimtų kuo daugiau lapo pločio, o jei jauti, kad jis tęsia linijas ant stalo - nenusigąsk ir ramiai grįžk prie lapo. Šiame žingsnyje svarbiausia braižyti linijas per daug negalvojant, nes būtent tokiu būdu tu leisi savo mintims ir savijautai atsispindėti popieriaus lape ir visi pastebėjimai bus itin tikslūs. Tik nepamiršk, jog neturi nupiešti gėlės ar drugelio - viskas turi būti paremta linijomis, kuriančiomis įvairias formas, ir abstraktumu.
Minutei pasibaigus, metas pereiti prie spalvinimo. Čia irgi vyrauja tam tikros taisyklės, kurių verta laikytis, norint išgauti tinkamus rezultatus. Rekomenduojama spalvinti spalvotais pieštukais, tačiau galima rinktis ir kitas priemones: kreideles, guašą, akvarelę ar flomasterius, tačiau pieštukais ir paprasta, ir galima išgauti tinkamiausius atspalvius atitinkamai paspaudus. Ir dar viena taisyklė, kurios tiesiog negalima nepaisyti: spalvas reikia rinktis užsimerkus. Taip pat svarbu, jog šalia esantys langeliai nebūtų  nuspalvinti ta pačia spalva, o išvis vienodai nuspalvintų langelių gali būti nuo 3 iki 10. 
Manau, jog apie patį metodą tau papasakojau jau viską, tad belieka palinkėti kantrybės viskam nuspalvinti! 

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „fraktalai“SPALVŲ REIKŠMĖS
Spalvas rinktis užsimerkus irgi reikia ne šiaip sau. Kiekviena spalva simbolizuoja tam tikras žmogaus savybes, tad pasirinkus atitinkamą pieštuką, tu tarsi įrodai, jog būtent šia charakterio savybe ir pasižymi. Tad pats metas peržvelgti spalvų reikšmes!
Geltona spalva simbolizuoja atvirą, smalsų, daug dėmesio saviraiškai skiriantį žmogų.
Žalia rodo asmens komunikabilumą. Jei fraktale vyrauja daug žalios spalvos atspalvių, vadinasi, žmogus yra bendraujantis, išklausantis.
Kiek sudėtingiau yra su mėlyna ir jos atspalviais, mat šių spalvų reikšmės gana kontrastingos. Pati tradicinė mėlyna spalva vaizduoja stabilumą ir ramybę, tačiau tamsiai mėlyna reiškia žmogaus viduje tykančią depresiją. O štai žydra - ramybės ir pasitikėjimo spalva. Kaip matome, pasirinktas atspalvis gali atspindėti visai skirtingas žmogaus charakterio savybes.
Panašiai yra ir su ruda. Šviesus jos atspalvis simbolizuoja viduje esančią dvasinę energiją, kurią galbūt suteikia tikėjimas ar itin stipri žmogaus valia, o tamsus - kada nors širdyje atsiradusias nuoskaudas, pasėtas asmeninių išgyvenimų.
Oranžinė spalva apibūdina draugišką, paslaugų, aktyvų žmogų. Tiesa, čia galima vadovautis gerai žinoma patarle "kas per daug, tas nesveika", nes itin dideli šios spalvos plotai atskleidžia, jog žmogus yra linkęs kompleksuoti, kas nors gyvenime jį trikdo.
Raudona - galimybių ir tikslų siekimo spalva. Ji rodo, jog žmogus tikrai gaus galimybę įgyvendinti savo tikslus, o ji jau ne už kalnų. Tad belieka tik prisiminti ir dar kartą apgalvoti, ko labiausiai norime!
Įtakos turi ir tai, kokio dydžio langelis yra užspalvintas konkrečia spalva. Pavyzdžiui, didelis juodas langelis vaizduoja greitai pavargstantį žmogų, o mažas - dinamišką ir aktyvią asmenybę.
O jeigu norime sužinoti, ar ateityje mūsų laukia permainos, reikia savo fraktale ieškoti pilkų langelių.
Daug per kraštus besiliejančios energijos turintys žmonės savo kūrinyje turėtų pastebėti bent keletą violetinės spalvos langelių.


DAR ŠIS TAS
Yra dar keletas dalykų, kuriuos verta žinoti prieš pradedant piešti fraktalus:
rekomenduojama išvis nupiešti 21 fraktalą;
nupiešus septynis, fraktalai turi pradėti keistis;
kitoje lapo pusėje reikėtų rašyti piešimo datą ir fraktalo numerį, kad galėtume matyti, kūriniai keičiasi ar ne;
taip pat galima kitoje lapo pusėje užrašyti ir norą, susidedantį iš mažiau nei penkių žodžių;

Štai iš tokių gana paprastų dalykų susideda visas savianalizės seansas. Nes "tiesa slypi paprastume", ar ne?

O tu, ar esi išmėginusi šią techniką? 
Jei ne, ar norėtum?
Pasidalink savo mintimis komentaruose ir mes būtinai padiskutuosime šiuo klausimu!

0 Komentarai