Laiko planavimas: kaip viską suplanuoti, kad liktų laiko pasimėgauti gražiu oru?

Kasdien mus lepinantys šilti saulės spindulėliai kviečia mesti visus darbus ir bėgti džiaugtis tokiu gražiu oru, tačiau mokykla nė vieno nuo pamokų dėl gražaus oro neatleido, tiesa? 
Nors jau skaičiuojame paskutines mokslo metų savaites, šioji, rodos, mūsų paleisti nė neketina ir įtraukia į atsiskaitymų, pusmečių ir metinių pažymių išvedimo liūną. 
Tad šiandien pasidalinsiu su jumis keletu patarimų, kurie padės ir pasidžiaugti gražiu oru, ir skirti pakankamai laiko mokyklos reikalams.
Pirmyn!
  • Kuo daugiau darbų atlik mokykloje. Turbūt daugelis mokinių žino nerašytą mokytojų taisyklę, jog nespėtas atlikti klasės darbas keliaus namo ir vis tiek turės bus atliktas, o be jo dar ir namų darbai lauks... Atrodo, jog laiko sugaišti teks tikrai daug. Tai ne bėda! Pats metas nustoti žvilgčioti pro langą ir grožėtis pavasariu, laikas kibti į darbus! Kuo daugiau padarysi per pamoką, tuo mažiau darbo liks namie. O gal turi tokių super galių, jog gali per pamoką atlikti ir klasės, ir namų darbus, kaip manai?
  •  Mažiau žvilgčiok į žybsintį telefono ekraną. Naujienų peržiūrėjimas socialiniuose tinkluose, susirašinėjimas su draugais pasiglemžia didžiąją dalį laisvo laiko, kurį galėtum praleisti ... lauke. Tad mesk telefoną į šoną! Per tą laiką, kurį sunaudotum susirašinėjimams, pasidarysi visus mokyklai reikalingus darbus, o tada ... tegyvuoja laisvalaikis! O jį, žinoma, gali praleisti kaip tik nori.
  •  Iš anksto pradėk žymėtis ateinančius atsiskaitymus. Prisipažinsiu, jog esu iš tų mokinių, kurie kontroliniams darbams pradeda ruoštis likus vos keletui dienų. O juk daug paprasčiau būtų pradėti daug anksčiau? Taip nereikėtų skirti 3-4 valandų išmokti visai temai per dieną.
  •  Stenkis padaryti darbus ne tik tai dienai. Jei matai, jog tos dienos oras nekoks, o gal tiesiog nenori niekur eiti, stenkis padaryti kuo daugiau įvairiausių darbų, nepriklausomai nuo to, jų reiks rytojui ar tik po savaitės. Taip galėsi kitą dieną skirti mieliems širdžiai užsiėmimams ir džiaugsiesi, jog buvai šauni ir viską atlikai iš naujo.
  • Daryk poilsio pertraukėles. Nepamiršk, jog visų svarbiausia - gerai jaustis, tad per daug nevargink savęs būtinais padaryti darbais. Geriau skirk sau trumpas pertraukėlės ir jų metu, pavyzdžiui, pavedžiok šunį ar tiesiog išeik į lauką pakvėpuoti pavasarišku oru. Tokiu būdu ir visus darbus atliksi, ir pasimėgausi šiuo nuostabiu metų laiku. 

Tai tik keli patarimai, kuriais gali pasinaudoti planuodama savo laisvalaikį ir taip rasdama laiko pasimėgauti gražiu oru bei neapleisti vis dar besitęsiančio mokymosi proceso. 
O gal ir tu turi kokių nors būdų?
Pasidalink jais komentaruose.

0 Komentarai