Paragauk vasaros: įdomiausi kokteilių receptai (1 dalis)

Vasara - puikus metas ne tik dėl pasibaigusių ilgus mėnesius trukusio sėdėjimo mokyklos ar universiteto suole, bet ir dėl atsiradusios prinokusių vaisių ir uogų gausos. Žinoma, prekybos centruose jų pilna visus metus, tačiau reikia pripažinti, jog tikriausias skonis ir geriausios jų vertybės atsiskleidžia būtent šiuo metu laiku. 
Tiesa, iš vaisių galima pagaminti įvairiausių patiekalų, lengviausia juos valgyti supjaustytus griežinėliais ar kubeliais. Bet yra ir kitas puikus bei greitas vaisių paruošimo būdas. Ar jau žinai apie ką aš kalbu? 
Taip, tu teisi! Ogi aš šitaip liaupsinu daugumos pamėgtus kokteilius!
Tad pats metas ir susipažinti su įdomiausiais bei netikėčiausiais receptais. 


Visų pirma, turbūt reikėtų pradėti nuo paprastesnių, mažiau produktų bei laiko reikalaujančių kokteilių, nes prieš akis - visa vasara, tad nėra kur skubėti. Tikiu, jog dauguma rudens pradžią pasitiks kaip kokteilių gaminimo profesionalės. Argi tai nebūtų šaunus iššūkis vasaros atostogoms?

Nusibodusį bananų kokteilį paversk ypatingu

Daugybę metų gaminamas įprastas kokteilis su bananais jau pabodo? Tada pats metas jį patobulinti pridėjus vos keletą papildomų ingredientų. Štai keletas receptų, kuriuos verta išbandyti!


 Įprastą skonį pagyvins gaivūs vaisiai
Tau prireiks:
200 ml kokosų pieno;
125 g ananaso gabalėlių;
100 ml ananasų sulčių;
2 vidutinio dydžio bananų.
Pirmiausia, supjaustyk bananus griežinėliais, o tada imk į rankas plaktuvą. Sudėk ten ananaso gabalėlius, bananus, supilk kokosų pieną ir ananasų sultis - viską gerai išplak. Supilstyk kokteilius į stiklines, įdėk šiaudelius, pasikviesk drauges ar šeimos narius ir mėgaukis vasaros gaiva!

Berry Banana Smoothie - Binjal's VEG KitchenO gal pats metas išbandyti ir vasariškų uogų skonį?
Tau prireiks:
1 vidutinio dydžio banano;
2 puodelių tavo mėgstamų uogų (tai gali būti braškės, mėlynės, šilauogės ar net jų mišinys);
0,5 puodelio ledukų;
2 puodelių natūralaus jogurto (jei tokio neturi, jo skonį derink su pasirinktomis uogomis);
Ketvirtadalio puodelio medaus (nemėgstantiems medaus, siūlau jį keisti į cukrų).
Pirmas žingsnis šio kokteilio gaminimo procese - ledukų smulkinimas. Atlikus šį veiksmą, galima pereiti prie banano, kuris taip pat reikalauja smulkinimo. Vėliau, kaip įprasta visiems kokteiliams, visus ingredientus reikia sudėti į plaktuvą ir gerai išplakti, supilstyti į dailias stiklines ar buteliukus. O tada jau pats metas įvertinti šį gėrimą. Ar buvo skanu?Vaizdo rezultatas pagal užklausą „coffee banana smoothie“
Negalintiems be kavos kvapo ir skonio
Tau prireiks:
1 puodelio kavos;
1,5 banano;
1 puodelio graikiško jogurto;
1 arbatinio šaukštelio sėmenų;
2 arbatinių šaukštelių medaus (gali jį keisti cukrumi);
0,5 arbatinio šaukštelio cinamono;
6 ledo kubelių.
Kaip ir kokteiliui su uogomis, taip ir šiam pirmas žingsnis - susmulkinti ledų kubelius. Tada viską sudėti į plaktuvą ir plakti plakti plakti.... Gavus tinkamos konsistencijos gėrimą, supilstyti į stiklinaites ir viskas. Kava kitaip - jau paruošta! Beje, tai ne tik puikus būdas atsigaivinti, bet ir nereikia karštą vasaros dieną gerti karštą kavą. Kaip sakoma, du zuikiai vienu šūviu!


 O ar esi išbandžiusi žaliuosius kokteilius? 

Nors mada gerti žaliuosius kokteilius labiau išplitusi Vakarų šalyse, po truputį šis atgarsis pasiekia ir Lietuvą. Dauguma šalies mitybos specialistų teigia, jog tokie kokteiliai duoda mūsų organizmui daug naudos, tereikia tik mokėti ją pasiimti. Tiesa, šių gėrimų labai išvaizdžiais gal ir nepavadinsi (bent jau mano nuomone, jie itin neišvaizdūs), tačiau nors kartą pabandyti, manau, tikrai galima. Galbūt tai bus tavo vasaros skonis?

colorful, delicious, and drink imageVietoj rytinės mankštos
Tau prireiks:
2 apelsinų ar mandarinų;
1 banano;
1 saujelės špinatų lapų;
šiek tiek medaus;
ledo kubelių (pagal skonį).
Apelsinus nulupk ir padalink skiltelėmis, bananus supjaustyk griežinėliais, ledo kubelius susmulkink, špinatų lapelius suplėšyk į smulkesnius ar supjaustyk peiliu. Visus ingredientus sudėk į plaktuvą ir gerai išplak. Supilstyk gėrimus į stiklines, įsmeik žalią šiaudelį ir pasikviesk tinkamą kompaniją ragavimui. Šis kokteilis tinka ir ankstyvais rytais, kai norėsi kuo greičiau pabudinti save iš gilaus miego, o rytinei mankštai ar keliems pritūpimams visai neturi noro.  Skanaus!
Vaizdo rezultatas pagal užklausą „green smoothie with strawberries“Vasaros gaiva
Tau prireiks:
3 puodelių šviežių špinatų;
2 puodelių vandens;
3 arbatiniai šaukšteliai citrinų sulčių;
1 banano;
1 puodelio mėgstamų uogų (braškių, mėlynių, gervuogių, šilauogių).
Špinatus susmulkink peiliu ar suplėšyk lapelius rankomis, bananus supjaustyk griežinėliais. Visus produktus sudėk į plaktuvą ir plak iki tinkamos kokteiliui, vientisos ir vidutiniškai tirštos, konsistencijos. Toks kokteilis - pati geriausia atgaiva karštą vasaros dieną. O juk tokių šiemet kaip niekada daug, tad pirmyn - išbandyk šį receptą, o po to tobulink pridėdama pačių mėgstamiausių vaisių ar uogų mišinio. Tik nepamiršk pavaišinti kokteiliu ir savo draugų!
Vaizdo rezultatas pagal užklausą „green tea smoothie“Arbatos mylėtojams
Tau prireiks:
1 banano;
0,5 meliono
Trijų ketvirtadalių puodelio stiprios žaliosios arbatos;
1 arbatinio šaukštelio medaus;
Visų pirma, pasigamink gana stiprios žaliosios arbatos ir palik trumpam, kad tinkamai įsisavintų stiprumą ir skonį. Vienas sunkesnių darbų gaminant šį kokteilį - meliono pjaustymas. Jį turi supjaustyti smulkesniais kubeliais, kad galėtum sudėti į plaktuvo indą. Tą pati padaryk ir su bananu. Viską sudėk į plaktuvą ir išplak. Sudėtyje esanti žalioji arbata suteiks kokteiliui savotišką skonį, tad nenusimink, jei kas nors iš pavaišintųjų neliks sužavėtas tokiu gėrimu. Visgi žalioji arbata patinka ne visiems žmonėms. Tačiau arbatos mylėtojams toks kokteilis - puikus būdas pakeisti įprastą arbatą įdomesne.

Tai tik nedidelė dalis kokteilių, kurių receptus pravartu žinoti, tačiau juos aptarsime vėliau. 
O gal tu žinai receptų, kuriais norėtum pasidalinti? 
Netingėk ir aprašyk savo gaminamus kokteilius komentaruose!0 Komentarai