Gran Hotel - Žmogžudystė ir auksinis peilis


Pirmasis vasaros mėnuo spėjo prabėgti nepastebimai ir be galo greitai, o mums tenka tik skaičiuoti likusias dienas iki vidurvasario. Kaip ir pusė pasaulio paauglių, aš taip pat laiką leidžiu linksmai dykaduoniaudama ir krimsdama vieną serialą po kito. Kas jau kas, bet mes puikiai žinome, ką reiškia pasižadėti peržiūrėti vieną seriją per dieną, tačiau trečiadienio vakarą jau baigti visą pirmąjį sezoną. Ir žinot ką pasakysiu? Tai visiškai normalu!😃 O ypač tada, kada istorija užkabina taip stipriai, jog neleidžia atsitraukti nė minutei. Ir iš mano pusės būtų tiesiog neteisinga nepasidalinti su jumis šviežiausiu savo atradimu, kuris jau kelintą dieną priverčia užmigti 4 val. ryto. 

DETEKTYVAS, DRAMA, INTRIGOS, ROMANTIKA IR ... 
Man visada buvo sunku surasti tą vienintelį serialą, kuriame netruktų nei geros muzikos, nei kvapą gniaužiančios dramos ar iki galo išpildytos istorijos, mat visada atrasdavau vieną, du, o gal šimtus kabliukų. Radau jų ir šį kart. Gal truputį mažesnių, menkesnių, o gal tiesiog sunkiau pastebimų nei visuose kituose. Kodėl?

Paklausiau savęs: nuo ko reikėtų pradėti, norint pristatyti serialą? Nuo siužeto atpasakojimo? Aktorių biografijos? Pavadinimo idėjos? Mėgstamiausios herojaus frazės? Jis - ispanų kūrybos. Ir ką tai tau sako? Iki šiol ispaniški serialai man buvo lėkštų ir besikartojančių istorijų, neįdomaus siužeto ir ratu vis besisukančių aktorių mišinys. O ir šį prisiverčiau pasižiūrėti tik dėl iki gyvo kaulo įgrisusio nuobodulio. Laimei, mano skeptiškumas nepasitvirtino ir dabar galiu uždėti ryškų pliusiuką ispanų kūrybai. Šis serialas paskatino peržiūrėti vis daugiau ispanų darbų ir įsitikinti, jog vertų dėmesio tikrai yra.

XX a. pradžia. Geriausiu laikomame Ispanijos viešbutyje įvedama elektra. Į šią šventę susirenka įtakingiausios šeimos ir kiti aukštuomenės atstovai ne tik iš pastarosios šalies, bet ir iš pačios Amerikos. Sidabrines žvakides ir ilgą laiką neužgesusias liepsnas keičia modernumas ir naujovės. Tačiau iš metų į metus ramiai tekėjęs viešbučio gyvenimas pasikeičią ypatingą žymę istorijoje palikusio įvykio išvakarėse. Auksinio peilio ašmenys, skaidrus upelis, žėrinčios lemputės ir kraujo dėmė ant blyškiai baltos tarnaitės prijuostės... Čia persipina ir antroji istorijos pusė - iš prastuomenės kilęs vaikinas Chulijus (isp. Julio), įtakingoje šeimoje gimusi mergina Alisija (isp. Alicia) ir bendras traukinio maršrutas. Daugiau nei kelis dešimtmečius lankytojus skaičiuojantis viešbutis slepia kur kas daugiau, nei tariamai menką vagystę.
Iš sesers jau kelis mėnesius negavęs nei vieno laiško ir jausdamas kažką negero, Chulijus ryžtasi įveikti juos skiriantį atstumą ir sėda į vieną iš traukinio vagonų. Tačiau net ir atvykęs į taip išgirtą ir pagyromis liaupsintą viešbutį, vaikinas sesers neranda. Jį pasitinka įtartini ir apie merginą ilgą laiką nieko negirdėję darbuotojai, turtingų klientų kaltinimai ir viešbutį valdanti Alarkonų (isp.Alarcon) šeima. Jaunuolis nedrįsta patikėti sklandančiais gandais ir ryžtasi pasilikti Gran Hotel'y, su tikslu išsiaiškinti, kas tą vėlyvą naktį nutiko jaunesnei seseriai.
O ji - jauna, nepriklausoma ir protinga mergina. Po mylimo tėvo mirties išvykusi studijuoti į Madridą, jauniausioji šeimos narė pagaliau grįžta namo. Tačiau čia jos laukia ne tik išsiilgtos atostogos ar artimieji, bet ir santuoka iš išskaičiavimo. Ne gana to, jog tenka tekėti už nepylimo vyro, Alisijai ramybės neduoda nešvarūs šeimos reikalai, į viešbučio sienas įsigėrusios paslaptys ir po tėvo mirties nespėjęs atslūgti skausmas.
Du, visiškai skirtingi žmonės, rizikuodami vienas kito saugumu, užmezgę tarp sluoksnių neįmanomą draugystę ir atsitiktinai susitikę šventiniame pokylyje, apjungs savo jėgas mėgindami išsiaiškinti, kas tą lemtingą naktį nutiko vyriausiajai tarnaitei, kuo vardu žmogus trumpametražiniame filme, kur šventės metu buvo žudikas auksiniu peiliu ir kas taip įnirtingai mėgina nuslėpti tiesą. Tamsias praeities dėmes turi kiekvienas ir jos nedings net ir po gera kauke uždengtu veidu.

TRUMPAI: KODĖL VERTA?
1. Jeigu nesi šaudo/gaudo filmų gerbėja ir pavargai nuo fantastikos elementų - šis serialas tikra atgaiva sielai ir smegenims. Visa intriga ir drama perteikiama subtiliai ir palaipsniui, todėl neteks mėginti susigaudyti kas ką tik įvyko.
2. Jei iš prigimties kaip ir aš mėgsti detektyvus, mįsles ir paslaptis. Ko trūksta daugeliui serialų? Intrigos ir šiurpuliukų. Atsipalaiduoti laiko nebus, mat režisierius priverčia išgyventi viską kartu su veikėjais ir iki pat pabaigos mėginti suprasti kas čia bus? kas čia bus? - fantazijos ir idėjų jam tikrai netrūko.
3. Tikroms romantikėms. Tai nėra ypatingai persaldinta ir išpūsta meilės istorija su indiškų filmų motyvais. Visų pirma tai - tvirta dviejų žmonių draugystė ir sąjunga, kuri tik vėliau gali peraugti į šį tą daugiau. Tai jausmai, dėl kurių verta kovoti ar net paaukoti gyvybę.
4. Jei patiko serialas ,,Velvet'' (kuriame kaip tik vaidino ir šio serialo viena pagrindinių aktorių), ,,Dauntono Abatija'' ir visos laikų ekranizacijos. Niekados nemėgau filmų ar serialų, kuriuose vaizduojami senesni, ne XXI a. laikai. Dabar suprantu, jog tikriausiai tereikėjo užaugti iki tam tikro amžiaus, jog galėčiau pamėginti ir tikėtis, jog man patiks. Jeigu mėgsti nusikelti į ankstesnius laikus - drąsiai įsirašyk šį serialą į ,,Noriu peržiūrėti'' sąrašiuką. O jei ir ne - visad galima surizikuoti ir išplaukti į naujus vandenis. 😄
5. Gera muzika, estetiškas dizainas ir geras dramos,mistikos ir komedijos derinys. Tai vienas tų serialų, kuris tampa priklausomybe ir tam tikru ,,narkotiku''. Pavargai nuo eilinio popso - TAIP! Gražūs kostiumai, iki galo išpildyta istorija, visiškai su charakteriais susitapatinę aktoriai - TAIP! Trys, puikiai į bendrą formą sulipdyti žanrai - TAIP!

Šį serialą laisvai galėčiau pakrikštyti Muilo operos vardu. Jame labai aiškiai vaizduojamos paprastos ir visiems žinomos žmonių vertybės, TIEMS laikams būdingos buitinės situacijos ir realybė. Yra be galo lengva pasijusti istorijos dalyviu ir viską išgyventi kartu su visais. Seriale be jokių tabu kalbama apie žmonėms artimas problemas, kurios nėra išvengiamos ar aplenkiamos kitu būdu. Šantažas, šeimos paslaptys, išdavystės, žmogžudysčių tyrimai, įspūdinga prabanga, turtas, neįtikėtini nukrypimai ir sutapimai, apgaulės ir viskas viename - tikra gyvenimo mokykla. Žiupsnelis Agatos Kristi detektyvo + truputis režisieriaus meistriškumo = Gran Hotel!

INFORMACIJA
Sezonų skaičius: 3
,,Netflix'' platformoje vienos serijos trukmė - 45 min. (Anglų k.) Rasite ČIA
Online-life.club platformoje vienos serijos trukmė ~ 1 val. 25 min. (Rusų k.) Rasite ČIA
Anonsus rasite ČIA ir ČIA. (deja, ne lietuvių k.)

Jei ir pas jus šiuo metu saulę uždengė lietaus debesys, tuomet čiupkit spragėsių dėžutę ir kartu su manim pasinerkit į naują detektyvinę seriją! Jau žiūrėjai šį serialą? Pasidalink nuomone komentaruose - aš mielai ją perskaitysiu. 💓Geros dienos, Merginos!


8 Komentarai

 1. Visad perskaitau tavo straipsnius, nes kiekvienas jų - kažkuo itin sudominantis! Šis taip pat ne išimtis. Gal ir nepasižadėsiu peržiūrėti šio serialo, bet jis tikrai sudomino būtent tavo gebėjimu puikiai rašyti ir išlieti savo mintis! :D :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ačiū labai, Greta :) Tokie komentarai be galo motyvuoja ir verčia eiti toliau. O pati kokius serialus žiūri? Kokius tavo manymu verta pažiūrėti? :D Aš visad ieškau kažko naujo!

   Panaikinti
  2. Kažkaip paskutiniu metu TD tik paskuvomis pralekiu straipsnius ir patingiu parašyti komentarą, bet šįkart nesusilaikiau. Žodžiu, man labai patinka tavieji straipsniai - saviti, tvarkingi, aiškūs, smagios temos ir šis labai patiko taip pat. Žiauriai fainai kad serialą aprašai ne tik kaip "oj koks fainas privalai pamatyti", bet su labai aiškiais argumentais. AČIŪ!

   Kalbant apie serialus ir lengvą priklausomybę jiems :D, pati neseniai baigiau žiūrėti Riverdeilą, o jeigu ieškai ko naujo:

   The End of the F***ing World - turi tik 1 sezoną, serijos apie 20 min ir visas susižiūri turbūt per kokias 2 valandas, todėl, jeigu nemačiusi, siūlau tiesiog pamėginti pažiūrėti - mane užkabino nuo pat pirmos serijos. Man pasirodė originalus,įtraukiantis, nenuspėjamas.

   Skam - norvegų serialas apie paauglių kasdienybę, kas gali pasirodyti nuobodoka, bet viskas perteikta gana įdomiu būdu. Yra 4 sezonai, du jau peržiūrėjau ir abu pasirodė tikrai verti demesio, trečiasis, nors turintis geriausius įvertinimus, manęs kol kas nesužavėjo, bet dar bus matyt :D Jei atvirai, labai patiko dėl ryškių veikėjų asmenybių, paauglių gyvenimo perteikimo paparstu būdu, BET būdavo ir vietų, kurios tikrai prailgdavo, nuobodaus santykių aiškinimosi, bereikšmių dramų. Į veiksmą įsitraukiau tik nuo 2 ar 3 serijos, tačiau Skam iš esmės yra tikrai vertas dėmesio.

   Game of thrones - šitą turbūt tikrai žinai ir gal net esi mačiusi, bet čia jau tikrai kietas riešutėlis :D 8 sezonai, didžiulis biudžetas, nerealūs aktoriai, bet reikalauja susikoncentravimo.

   Tai tiek prisiminiau dabar :) Gal ko nemačius ir sudomins, užsimaniau pasidalinti :D   Panaikinti
  3. Oj kaip ačiū! 😃 Turėsiu darbo iki pat vasaros pabaigos. Jeigu dar kokių prisiminsi-būtinai pasidalink, jei turėsi laiko. Serialų niekad nebus per daug. 👌🏻

   Panaikinti
 2. Aš būtent nuo Gran Hotel'io, kai peržiūrėjau prieš kelerius metus per LNK, užsikabinau ant Ispanijos serialų.
  Tai dar labai rekomenduoju Gran Hotel ir Velvet kūrėjų Tiempos de guerra (Netflix'e Morocco: Love in Times of War), Las chicas del cable (Netflix'e Cable Girls) ir Bajo sospecha (Under suspicion).
  Taip pat man labai patiko „Laiko gijos“ (El tiempo entre costuras / The Time in Between).

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonime, sakau labai didelį ačiū. Gelbsti mane nuo nuobodulio! :D Nei vieno nesu mačiusi, todėl tiesiog liuks! Dabar jau turiu visą pilną sąrašą jūsų siūlytų serialų.

   Panaikinti
 3. Gerulis serialas. Kažkada aš jį žiūrėjau tad buvo labai smagu perskaityti tavo straipsnį ir atsiminti šį serialą.

  AtsakytiPanaikinti