Kaip puoselėti ir stiprinti draugystę?

Freundschaft – Foto

Draugai - daug vietos mūsų širdyse užimantys žmonės. Vieni esame apsupti keleto ištikimų draugų, kiti pasitikime tuo vieninteliu. Kiekvienam svarbu puoselėti draugystę, parodyti rūpestį, nesvarbu, ar ji užsimezgusi jau prieš daugelį metų, ar dar tik nauja, bet labai malonų įspūdį palikusi pažintis. Tad kaip gi nuolat stiprinti tą ryšį, kad jis nenutrūktų dar ilgai ilgai?


Negailėk laiko susitikimams.
Draugė tave kažkur kviečia, reiškia pasiilgo, nori išsipasakoti, galiausiai nori smagiai praleisti laiką būtent su tavimi, todėl pasistenk nekurti priežasčių, kodėl negali - juk iš tiesų nori pasivolioti lovoje. Na, jei jau labai tingisi, kartą galima "lengvai" sumeluoti, bet tik kartą! 😃 Kai imi niekad nebeturėti laiko susitikimams, pradeda atrodyti, jog tiesiog nebenori bendrauti... Žinoma, nebus kitos išeities, kaip tik atsisakyti, jei tikrai būsi ypač užsiėmusi. Tačiau tuomet atvirai pasakyk, kodėl negalėsi pasimatyti. Atvirumas - dar viena vertybė draugystėje!


Nebūk įkyri.
Niekas nemėgsta įkyriai apspitusių žmonių, peržengiančių asmeninės erdvės ribas. Žinoma, reikia rūpintis žmogumi, kuris tau brangus, tačiau nereikia persistengti. Atmink, jog draugė turi savo gyvenimą, turi savo įsitikinimus ir principus, geba pati išsiversti kebliose situacijose, savyje turi ir kažkokių asmeninių dalykų, kurių bet kam nenorėtų atskleisti. Nenorėk ir nesistenk būti pačia geriausia ir artimiausia, jei tavo draugė dar nėra pasirengusi - tik jūsų pačių noru laikui bėgant galėsit suartėti. Visgi, kad ir kokia artima draugė bebūtum, neperženk asmeninės erdvės, neįkyrėk versdama draugę daryti tai, ko ji vengia, nesistenk išpešti kiekvienos slaptos gyvenimo detalės!


Nepamiršk tesėti pažadų.

Nepaleisk žodžių vėjais - jei jau pasakei, kad rytoj paskambinsi ar atvažiuosi, taip ir padaryk! Draugas neabejotinai laukia tavo skambučio į telefoną ar į duris, tačiau nesulaukia. Arba galiausiai sulaukia telefoninio skambučio, bet išgirsta "šiandien negaliu, gal rytoj?...". Tokie žodžiai ir poelgiai sukuria įspūdį, jog tavimi nelabai galima pasitikėti ir kažko tikėtis. O kokia gi draugystė, kai nėra pasitikėjimo vienas kitu?...
Gebėk išklausyti.
Suprantama, kaip kartais knieti ištisą valandą džiaugtis savo fantastiška kelione, puikiu poilsiu ar pasiguosti siaubingai nenusisekusia diena. Tačiau vargu, ar draugystė bus nuoširdžiai puoselėjama abiejų pusių, kai tu nebūsi bent truputį besidomintis ir išklausantis žmogus. Tai daryti visad nepaprastai svarbu! Žinoma, pasitaiko situacijų, kai baisiai nuobodu ir neįdomu klausytis tų draugės gyvenimo įvykių, tačiau gerbk ją išklausydama ir parodydama, jog tau rūpi: šiek tiek įsiterpk į pokalbį ir pasidomėk detalėmis, įvertink, išdėstyk savo požiūrį.


Parodyk iniciatyvą.
Iš tiesų negražu ir nemandagu, kai tik draugė tave kviečia į kiną, tik ji kviečia susitikti, tik ji vaišina  tave savo namuose ir tik ji siūlo dalyvauti kažkokiame festivalyje. O kur tu, kur tavo iniciatyva? Nepamiršk ne tik laukti skambučio ar žinutės nuo draugės, bet ir pati pasiūlyti kažką kartu nuveikti ar kažkur pakviesti. Parodyk draugiškumą iš savo pusės, nustebink ją!


Primink, jog brangini judviejų draugystę.
Nereikia to daryti nuolatos - tik kartkartėmis, pasitaikius progai. Ta akimirka gali būti, kai draugas tave nustebins, kitaip pradžiugins ar išties pagalbos ranką sunkiu metu. O gal nuspręsi išreikšti savo jausmus šiaip šnekučiuojantis smagia tema. Žodžiai, parodantys, kad vertini ir brangini to žmogaus draugiją, buvimą šalia, pakels jam ūpą ištisai dienai ir dar ilgai išliks atminty!


Draugystė - žodžiais neapsakoma vertybė. Taip, mums be galo brangi šeima, artimieji, tačiau kas mes būtume be draugų?... Su šiais žmonėmis galime aptarti tai, ko galbūt nedrįstame papasakoti šeimos nariams, o sunkiu metu atrodo, jog tik bendraamžiai draugai gali suprasti tave. Todėl nebijokime ieškoti naujų pažinčių, naujų bendraminčių, bendraukime ir branginkime dabar šalia esančius draugus!


2 Komentarai

  1. Labai lengvai ir ,,skaniai'' susiskaitė visas straipsniukas! Liuks, man patiko! Pati visad pasižadu paskambinti vakare ir papliurpti, bet visos žinom kaip ten būna :D

    AtsakytiPanaikinti