Mano kelionė į Bulgariją + patarimai

 Visai neseniai, prieš savaitę atostogavau Bulgarijoje - saulės bei sūrios jūros krašte. Per kelionę stengiausi kiekvieną dieną rašyti savo pamatytus dalykus, įvairius patarimus tam, kad galėčiau patarti jums, kurios nori arba planuoja vykti į šią šalį.
 Gyvenome netoli Burgaso (Burgas), Sarafovo miestelyje. Pripažinsiu - aplinka ne tokia, kokios tikėjausi iš tikrai gana lankytinos vietos Bulgarijoje, bet man patiko. Mieli žmonės, draugiška aplinka, geri apartamentai (butukas viešbutyje "Burgas beach hotel resort"). Didelis baseinas nuolat kviesdavo pasiplaukioti rytais, laužyti taisykles naktimis. O taip, naktį plaukiodavau, nors ir buvo neleidžiama pagal taisykles. Aišku, niekas nenubaudė, nes su draugais stengėmės plaukioti jame kuo tyliau.
 Ųž šimto metrų buvo matyti banguojanti jūra. Vanduo šiltas, bet labai sūrus. O kadangi sūrus vanduo, tai ir paplūdimyje netrukus pastebėjau, kad plaukai taip pat tapo sūrūs, tad patarčiau įsidėti kokią plaukų kaukę arba kondicionierių tam, kad vėliau plaukai galėtų vėl suminkštėti ir tapti švelnesniais.
 Miestelyje pirmomis dienomis tvyrodavo karštis (per visą kelionę temperatūra svyravo nuo 28 iki 23 laipsnių), eidavome pasižvalgyti, taip pat užsukdavome į parduotuves. Keista, bet ten daug "Supermarket" dydžio pasivadinusių parduotuvių, nors dauguma jų buvo panašios į mūsiškė "Aibę" krautuvėlę.
 Vieną dieną nuvykome į Burgasą, galvojau bus tikrai WOW miestas, bet nustebino tai, kad nebuvo labai super įspūdinga. Vienu momentu tarstelėjo į galvą mintis, jog "čia šiek tiek panašu į Kauną", bet vėliau pamačiau kad ne. Pagrindinė gatvė buvo išties graži, kaip kad mes turime Laisvės alėja, taip ir jie turi savo miesto širdelę. Daug kavinių, suvenyrinių parduotuvių. Kainos mažos visur, ką Lietuvoje nusipirksi už penkis eurus, tą ten gali gauti už du.
 Iš maisto labai patarčiau paragauti restorane arba kavinėse jų "homemade" salotų, nes jos tikrai be galo skanios. Tiesa, kalbant apie vištieną, kiaulieną, bulgariškose kavinėse ne kartą mums pasitaikė neiškepusi mėsa, perkepusi mėsa arba persūdytas patiekalas. Labai skanios midijos, jos tikrai nebrangios, ir patariu paragauti visoms, nes skonis tikrai nuostabus. Pati nesu tokių dalykų per didelė gerbėja, bet midijos man visai patinka (ko nepasakyčiau apie sraiges, haha).
 Dar vieną dieną buvome aplankę Sunny Beach miestą. Tai lyg mūsų Palanga. yra pagrindinę gatvė kaip ir Palangos "Basankė", žmonių perpildytas paplūdimys, suvenyrinės parduotuvėlės, atrodo, kas dvidešimt centimetrų stovi. Tikrai neperdedu, ten tikra maišalynė. Verta paminėti, jog atrakcionų kainos šiek tiek didesnės nei Lietuvoje. Vėliau nuvažiavome į miestelį, kuris įtrauktas į UNICEF paveldą, nes yra seniausias miestas Europoje - Nesebaras. Tikėjausi pamatyti labai senoviško stiliaus senamiestį, bet nuliūdino tai, jog ant kiekvieno kampo stovėjo suvenyrinės krautuvėlės. Žinoma, matėsi namų išlikęs senovinis stilius, bet ryškios parduotuvių šviesos šiek tiek aptemdė Nesebaro grožį.
 Taip pat pajūryje galima rasti įvairių nuostabiausių kriauklių, įvairaus dydžio bei formų, čia taip pat bus įkelta jų nuotrauka. Taigi, patarčiau pasidomėti Bulgarija prieš keliaujant, bet aplankiusi nemažai šalių galiu teigti, jog man Bulgarija paliko tik malonius įspūdžius. Vertinu ją 8/10
Nuotraukos iš asmeninės galerijos.
1 Komentarai

  1. Tik geriausi prisiminimai apie atostogas Bulgarijoje! Vertėjo parašyti apie jų nuostabius paplūdimius, nes laukiniai paplūdimiai įlankose - nepakartojami ^-^ Žinoma, kad vietiniai viešbučių paplūdimiai irgi neblogi. Žmonės, kaip ir visur. Visokių rasi :D
    O kalbant apie straipsnį... trūko "kabliukų", dėl kurių norėčiau skaityti įrašą. Norėjosi daugiau pamatyti jaunosios žurnalistės akimis. Nejaugi nebuvo ypatingų nuotykių apie kuriuos nekantravai papasakoti?..
    Sėkmės rašyme ir toliau!

    AtsakytiPanaikinti