TD BLYKSTĖ: Amandla Stenberg

-Mano nuomone, žmonės netiki, kokie išmintingi gali būti paaugliai-

Gal iš pirmo žvilgsnio ši mergina mums gali pasirodyti ir ne tokia žinoma kaip "Bado žaidynių" kovingoji Jennifer Lawrence ar "Saulėlydžio" sagos žavingoji Kristen Stewart, tačiau kino pasaulyje ji nė kiek ne prastesnė. Jei priminsiu tą šiltą ir romantišką filmą "Man esi viskas", iškart suvoksi, apie kokią jaunąją aktorę šiandien papasakosiu! 😊

Turbūt ne be reikalo užsiminiau apie "Bado žaidynes": ar pameni mažą mergaitę, vardu Rue, kuri žaidynėse pateko į spąstus ir žuvo, o Katniss dar bandė ją išgelbėti? Gal girdėjai, gal ne, bet ta mergaitė buvo ši aktorė - tada 12 - metė Amandla Stenberg.
Amandla gimė 1998 m. Los Andžele, daugelyje dainų apdainuotoje Kalifornijoje. Jos tėvas danas, o mama - afroamerikietė. Štai iš kur tos pavydėtino grožio afrikietiškos garbanos! Tačiau dabar aktorė negali pasididžiuoti tokiu grožiu - praeitąmet ji nusiskuto plaukus dėl vaidmens filme "Where Hands Touch". Amandla teigė, jog jai šis žingsnis buvo itin sunkus, nes jos plaukai buvo lyg pasitikėjimo savimi ir meilės sau simbolis kitiems. Tačiau nebūtų teisinga pasakyti, jog ji gailisi to: pasak aktorės, šie pokyčiai padėjo suvokti, kad nesvarbu, ar ji turi plaukus, ar ne - savęs priėmimas, jos tautybė, odos spalva ir visa kita yra čia, kuo ji gali didžiuotis. O be to, plaukai juk po truputį atauga - tai galime matyti šių metų Amandlos nuotraukose!
Beje, mąstai iš kur toks įdomus vardas? Amandla Pietų Afrikos kalbose reiškia "galia", "jėga".


Įvairūs vaidmenys

Susijęs vaizdas
Mergina pati yra teigusi, jog vaidino jau nuo ketverių metų ir turėjo lakią vaizduotę. Aktorę galėjai išvysti filmuose "Man esi viskas", "Kolumbiana", "As You Are", kaip minėjau, "Bado žaidynės". Na, o ko galime laukti ateityje? Rugpjūčio 3 dieną išvysime filmą "The Darkest Minds", kuriame Amandla taps niekam nesuprantamų super galių turinčia paaugle Ruby.
Aktorė pagrindinį vaidmenį atliks jau spalį pasirodysiančiame filme "The Hate U Give". Filme mergina, įkūnijanti veikėją Starr, kasdien susiduria su dviem skirtingais pasauliais: neturtinga juodaodžių kaimynyste ir pasiturinčia, daugiausia baltaodžių, mokykla. Tačiau viskas išslysta iš po kojų, kai Starr akyse pareigūnas nušauna jos geriausią vaikystės draugą Khalil. Merginai tenka liudyti ir kovoti už tai, kas tikra... Manau, kad tikrai nuspręsi su nekantrumu laukti šio filmo ne tik dėl intriguojančio siužeto, bet ir sužinojusi, kad jame išvysi "Riverdeilo" žvaigždę KJ Apa!Pažintis su Beyonce

Neseniai savo homoseksualumą patvirtinusi Amandla buvo viena iš juodaodžių merginų, pakviestų pasirodyti Beyonce albumui "Lemonade" sukurtame valandos trukmės filme. Šis filmas buvo skirtas priešintis juodaodžių diskriminacijai - už judėjimą "Black lives matter". Anot aktorės, viskas buvo itin slaptai, ji niekam negalėjo nieko prasitarti, apie dalyvaimą ten negavo detalesnės informacijos. Amandla pasakojo, jog ji ir aktorė bei dainininkė Zendaya filmuodamosis sėdėjo medyje ir be galo norėjo į tualetą. Tačiau merginos itin stengėsi kentėti ir abi suprato, jog tai jos bando išverti tik dėl Beyonce! 😃Įdomybės ir paslaptys iš gyvenimo

Viename interviu Amandla yra atskleidusi įvairių įdomybių apie save ir savo gyvenimą: jos žvaigždė simpatija kažkada buvo Leonardo DiCaprio, o "Titanikas" valdė jos širdį; aktorė nusprendė atsisakyti savo išmaniojo iPhone, kadangi nerimavo dėl poveikio psichikai ir suvokė, jog jos gyvenimas vis atnaujina Instagram, o ne atsinaujina pats; jos pirmasis keistokas bučinys keturiolikos ir gimtadienio proga įvertas auskaras nosyje, suteikęs merginai jausmą, jog ji jau tikra paauglė. Šių istorijų detalių ir dar daugiau gali sužinoti šiame Amandlos interviu:
Mergina ne tik įkūnija vaidmenis, bet yra ir išleidusi fantastiniais dalykais ir būtybėmis apipintų komiksų apie našlaitę paauglę elfę.
"Galiu kažką daryti tik iš visos širdies, arba išvis nedaryti" - taip apie savo darbus yra teigusi pati aktorė. Manau, kad ir dabar, būdama tokia jauna, ši aktorė šauniai atlieka savo darbą, todėl puikių jos įkūnijamų rolių galime tikėtis ir ateityje!

5 Komentarai

 1. Buvo įdomu skaityti, man patinka kai informacija tiesiog nenukopijuojama iš wiki, beje matosi kad pasiruošei šitam straipsniui Šaunuolė ir ačiū :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Labai ačiū! :) Kopijuoti - lengviausias būdas, tačiau TD renkasi kitus kelius, kad straipsniai būtų tokie vieninteliai ir patrauktų skaiytojo dėmesį! :)

   Panaikinti
 2. Labas, gal galima būtų išvysti straipsnis susijusiu su mokykla?

  AtsakytiPanaikinti
 3. Va, prisimenu ją iš bado žaidynių! Man esi viskas irgi mačiau, man ji labai patiko. Puikus įrašas!

  AtsakytiPanaikinti