Kodėl Kaunas?


 Pastaruoju metu daug galvojau apie savąjį miestą Kauną. Šiame straipsnyje, o gal geriau sakyti įraše, aš pasidalinsiu kaip ir kodėl Kaunas tapo mano mylimiausiu miestu.


 Nors esu kilusi iš Šiaulių, bet nuo penkerių metukų gyvenu Kaune. Galbūt kai kurie žmonės nesutiktų, bet esu tikra kaunietė - ginu savo miestą, kai kiti pradeda jį menkinti, myliu jį, jo gatves ir gatveles, net tas neužtaisytas kelių duobes (Tiesa, šiais metais "Kaunas tvarkosi", tad jų bus ženkliai mažiau). Visada kai išvykdavau savaitei atostogų į kokią nors kitą šalį arba kai lankydavau vasaros stovyklas (pripažinsiu, niekada nemėgau jų, tiesiog "neprikibo"), visuomet pasiilgdavau Kauno. Nesvarbu žiema ar vasara - kiekvienas metų laikas man primena savitas Kauno daleles. Pavyzdžiui įsivaizduokit, žiemą šalta, eini Laisvės alėja ir užsuki į "Prezo" kepyklėlę(Laisvės al. 97): plaučiai prisipildo kavos ir pyragaičių aromatu. Su drauge/draugu arba tiesiog viena užsisakai kruasaną arba mielą mažą kanelę, nusiperki šiltos kavos ar kakavos, pasidedi striukę ant pakabos ir prisėdi su kompiuteriu arba be jo, tiesiog atsipalaidavimui, prie staliuko. Šilta, gera, smagu, o ir pilvas patenkintas - gavo mielą skanią kanelę bei šviežios arabiškų pupelių kavos. Štai kas man primena Kauną žiemą.


 Vasarą mes judame visi greitesniu gyvenimo tempu, užbėgus į kavos parduotuvę "Vero Cafe"  užsisakai šaltą gaivinantį kokteilį ar kitokį gėrimą ir leki susitikti su draugėmis. Na o ir su jomis Kaune nestinga veiklos - gali nuvažiuoti prie Lampėdžių, pasimaudyti arba pasivaikščioti mieste, parke ir taip pramankštinti kojas. Beje, populiariausi parkai Kaune - Ąžuolynas, Kalniečių parkas bei Draugystės parkas. Aplankant Ąžuolyno parką erta nueiti ir į Dainų Slėnį, kuriame galima prisėsti ir tiesiog pasigrožėti gamta iš aukščiau.

 Kaunas - įvairiapusiškas miestas. Tiems, kas domisi kultūra, tikrai bus pilna įvairių pasirinkimų, į kuriuos muziejus ar fortus galima nueiti. Payzdžiui, gan populiarios vietos yra IX fortas, kiemo galerija (Ožeškienės gatvėje), dailės galerijos, Velnių muziejus (V. Putvinskio g. 64). Čia nestinga ir meno galerijų, originalių kavinių su ypatingais patiekalais. Tiems, kas mėgsta madą ar kosmetiką Kaunas gali pasiūlyti įvairių parduotuvių bei parduotuvėlių. Taip pat šiame mieste nestinga originalių idėjų savininkų. Tarkim Kauno eglutė. Kiekvienais metais ji vis kitokia. Tokios neturi nei vienas Lietuvos miestas, vien dėl jos žiemą verta užsukti į Kauną.
 Niekam ne paslaptis, jog Kaunas - besiplečiantis miestas, na o tokiame šurmulyje, atrodo, net negali surasti ramesnės vietelės. Na, bet, Kauno heiteriai, teks jus nuvilti - Kaunas turi tokių vietų, tereikia jas pastebėti ir jomis pasinaudoti. Tarkim, prie Kauno pilies yra nedidelis parkelis pasivaikščiojimui, kuriame puikiai tinka papiknikauti kartu su draugais ar šeima. Taip pat tinka ir kiti parkai bei parkeliai, kavinės su nedideliais sodeliais.


Na o kur muzika Kaune? Įvairios muzikos naktys, gatvės muzikos dienos, džiazo dienos, įvairūs klubai (pvz.: "Red Moon", "Taboo" ir t.t.) ar tiesiog kavinės, kuriose groja gyvi atlikėjai su savo grupėmis? Net ir paprastą šeštadienį Kaune gali pamatyti, kaip senamiestyje užgroja muzikantai, kaip merginos dainuoja, o žmonės tiesiog sustoja jų pasiklausyti.

 Ir tai dar ne viskas! Visuomet prisiminsių šių metų liepos šeštąją dieną, kai su draugu ėjome senamiesčio gatvele, o tuo metu per lauko kavinės televizorių rodė gyvą himno transliaciją. Žmonės senamiestyje sustojo, o kartu sustojome ir mes. Pradėjome giedoti himną ir niekas kitas mums visiems tuo metu nebuvo svarbu. Tai buvo tobula akimirka, kurios įprastai kituose miestuose net gali ir nepamatyti.
 Štai kodėl Kaunas man yra artimiausias miestas. Labai siūlau jį aplankyti, geriau pažinti bei prisijaukinti. Beje, jei žinai kokių nors gerų, neįprastų ir neatrastų kitų žmonių Kauno vietų - pasidalink komentaruose :) Pasistengsiu būtinai ten užsukti.

2 Komentarai

  1. O aš esu kilusi iš Kauno, bet gyvenu Šiaulių apskrityje.:D Bet man vis tiek pats brangiausias Kaunas...

    AtsakytiPanaikinti
  2. Aš myliu Kauną,kaip miestą, bet taip pat, kaip ir krepšinio miestą. Tiesiog tokia dvasia gera! Eini gatve, pamatai kažką su Žalgirio kuprine, kepure ir t.t. nusišypsai, jis tau atgal! Pačiai krepšinis reiškia labai daug,tai kai lankausi Kaune, visada jaučiu tą krepšinio dvasią!������

    AtsakytiPanaikinti